SEMA & SORY SRL
Toma Cozma, ap. 8S, Municipiul Iași, Iași
În 2024: cifra de afaceri 150 mii lei, profit net 20 mii lei, 3 angajați.
Despre SEMA & SORY SRL
SEMA & SORY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 martie 2005 cu numărul J2005000625228 și codul unic de înregistrare (CUI) 17313550, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (cod CAEN 4933). Firma are 21 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 150 mii lei (-19% față de 2023), un profit net de 20 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2018 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 124 mii lei la 150 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 17313550
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000625228
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 martie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000625228
- Cod poștal
- 700554
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 150 mii lei
- Profit net
- 20 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 279 mii lei
- Datorii
- 98 mii lei
- Active totale
- 378 mii lei
- Marjă netă
- 13,4%
- Cifră / angajat
- 50 mii lei
-19% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 59 mii | 58 mii | 124 mii | 125 mii | 86 mii | 185 mii | 150 mii |
| Venituri totale | 59 mii | 58 mii | 124 mii | 125 mii | 91 mii | 185 mii | 150 mii |
| Cheltuieli totale | 156 mii | 63 mii | 60 mii | 57 mii | 58 mii | 138 mii | 128 mii |
| Profit / pierdere brută | -96 mii | -5.079 | 64 mii | 68 mii | 33 mii | 47 mii | 22 mii |
| Profit / pierdere netă | -97 mii | -5.662 | 62 mii | 67 mii | 32 mii | 45 mii | 20 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 4 | 4 | 3 | 3 | — | 3 |
| Active imobilizate | 17 mii | 17 mii | 17 mii | 17 mii | 17 mii | 47 mii | 82 mii |
| Active circulante | 199 mii | 198 mii | 198 mii | 244 mii | 286 mii | 228 mii | 296 mii |
| creanțe | 182 mii | 182 mii | 182 mii | 182 mii | 188 mii | 164 mii | 156 mii |
| casa și conturi la bănci | 16 mii | 16 mii | 15 mii | 61 mii | 98 mii | 64 mii | 140 mii |
| Datorii | 164 mii | 169 mii | 106 mii | 85 mii | 95 mii | 15 mii | 98 mii |
| Capitaluri proprii | 52 mii | 46 mii | 108 mii | 175 mii | 207 mii | 259 mii | 279 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 107 din 730 în județul Iași și locul 2.473 din 12.908 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.
Firme similare din județul Iași
- IRIS CAB SRL · Iași153 mii lei · 1 ang.
- FLX RIDE S.R.L. · Iași150 mii lei · 6 ang.
- CHEVY TAXI SRL · Iași150 mii lei · 1 ang.
- YOUNG MARC COMPANY S.R.L. · Iași149 mii lei · 1 ang.
- VIAS TUDI S.R.L. · Iași146 mii lei · 1 ang.
- IASMINA R.D. SRL · Iași146 mii lei · 0 ang.
- GES ȘTEF GRUP S.R.L. · Belcești146 mii lei · 0 ang.
- DIMI'S FLEET S.R.L. · Iași146 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2961/245/202530.01.2025
furtul calificat (art.229 NCP) complicitate la furt calificat (art 48 alin 1 Cod Penal) - cu minori
Judecătoria Iasi · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 2961/245/2025/a130.01.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Iasi · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4932 Transporturi cu taxiuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre SEMA & SORY SRL
Care este CUI-ul firmei SEMA & SORY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SEMA & SORY SRL este 17313550. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000625228, iar codul EUID este ROONRC.J2005000625228.
Unde are sediul SEMA & SORY SRL?
Sediul social al firmei SEMA & SORY SRL este în Toma Cozma, ap. 8S, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700554, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SEMA & SORY SRL?
Activitatea principală a firmei SEMA & SORY SRL este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă”, cod CAEN 4933. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SEMA & SORY SRL?
SEMA & SORY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 martie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SEMA & SORY SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SEMA & SORY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SEMA & SORY SRL?
În 2024, SEMA & SORY SRL a raportat o cifră de afaceri de 150 mii lei și un profit net de 20 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SEMA & SORY SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SEMA & SORY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.