Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA34 ani pe piață

SELLA IMPEX COM SRL

CUI 2167162J1992000949186

CRÂNGULUI, Municipiul Târgu Jiu, Gorj

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 10,6 mil lei, profit net 848 mii lei, 13 angajați.

Despre SELLA IMPEX COM SRL

SELLA IMPEX COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iunie 1992 cu numărul J1992000949186 și codul unic de înregistrare (CUI) 2167162, cu sediul în Târgu Jiu, județul Gorj. Activitatea principală este „Activități veterinare” (cod CAEN 7500). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,6 mil lei (+32% față de 2024), un profit net de 848 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,9 mil lei la 10,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1996.

Date de identificare

CUI
2167162
Nr. Registrul Comerțului
J1992000949186
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
18 iunie 1992
EUID
ROONRC.J1992000949186
Cod poștal
210109

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.06.1996

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
10,6 mil lei

+32% față de 2024

Profit net
848 mii lei
Angajați (medie)
13
Capitaluri proprii
2,1 mil lei
Datorii
3,6 mil lei
Active totale
5,7 mil lei
Marjă netă
8%
Cifră / angajat
812 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 63% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 2.099.985 lei; profit net 256.344 lei20162017: cifra de afaceri 2.196.600 lei; profit net 310.143 lei20172018: cifra de afaceri 2.554.642 lei; profit net 323.720 lei20182019: cifra de afaceri 3.276.174 lei; profit net 428.779 lei20192020: cifra de afaceri 4.207.891 lei; profit net 649.588 lei20202021: cifra de afaceri 4.945.837 lei; profit net 610.201 lei20212022: cifra de afaceri 5.653.147 lei; profit net 583.302 lei20222023: cifra de afaceri 7.281.509 lei; profit net 732.928 lei20232024: cifra de afaceri 7.977.776 lei; profit net 483.046 lei20242025: cifra de afaceri 10.555.134 lei; profit net 847.934 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2,1 mil2,2 mil2,6 mil3,3 mil4,2 mil4,9 mil5,7 mil7,3 mil8 mil10,6 mil
Venituri totale2,1 mil2,2 mil2,6 mil3,3 mil4,2 mil5 mil5,7 mil7,3 mil8,1 mil10,6 mil
Cheltuieli totale1,8 mil1,9 mil2,2 mil2,8 mil3,5 mil4,3 mil5,1 mil6,4 mil7,5 mil9,6 mil
Profit / pierdere brută308 mii333 mii349 mii462 mii688 mii651 mii662 mii846 mii561 mii982 mii
Profit / pierdere netă256 mii310 mii324 mii429 mii650 mii610 mii583 mii733 mii483 mii848 mii
Număr mediu de angajați10101010111010111313
Active imobilizate2.9842.984156 mii113 mii101 mii67 mii181 mii123 mii1,3 mil1,4 mil
Active circulante699 mii1 mil1,2 mil1,5 mil1,6 mil2,4 mil2,8 mil3,7 mil4,1 mil4,4 mil
din care stocuri585 mii951 mii1,1 mil1,3 mil1,5 mil1,2 mil2 mil3,1 mil3,4 mil3,1 mil
creanțe1.4571.5014.93117 mii38 mii84 mii698 mii415 mii486 mii1,2 mil
casa și conturi la bănci113 mii92 mii129 mii193 mii71 mii1,2 mil107 mii109 mii308 mii103 mii
Datorii448 mii741 mii1,1 mil1,2 mil852 mii1 mil2,4 mil3 mil4,2 mil3,6 mil
Capitaluri proprii254 mii307 mii321 mii426 mii876 mii1,5 mil584 mii791 mii1,3 mil2,1 mil
din care capital subscris vărsat205205205205205205205205205205

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 80 în județul Gorj și locul 31 din 3.570 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7500 – Activități veterinare.

Firme similare din județul Gorj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7500 – Activități veterinare

  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
  • 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
  • 1712 Fabricarea hârtiei și cartonului
  • 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 7500 Activități veterinare
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 9621 Activități de coafură și frizerie
  • 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a.

Întrebări frecvente despre SELLA IMPEX COM SRL

Care este CUI-ul firmei SELLA IMPEX COM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SELLA IMPEX COM SRL este 2167162, iar codul de TVA este RO2167162. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000949186, iar codul EUID este ROONRC.J1992000949186.

Unde are sediul SELLA IMPEX COM SRL?

Sediul social al firmei SELLA IMPEX COM SRL este în CRÂNGULUI, Municipiul Târgu Jiu, Gorj, județul Gorj, cod poștal 210109, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SELLA IMPEX COM SRL?

Activitatea principală a firmei SELLA IMPEX COM SRL este „Activități veterinare”, cod CAEN 7500. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SELLA IMPEX COM SRL?

SELLA IMPEX COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iunie 1992, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SELLA IMPEX COM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 856). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SELLA IMPEX COM SRL?

În 2025, SELLA IMPEX COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,6 mil lei și un profit net de 848 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SELLA IMPEX COM SRL plătitoare de TVA?

Da. SELLA IMPEX COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează