SELENDI COMPACT SRL
OBOR, bl. 2D, et. 1, ap. 6, Municipiul Buzău, Buzău
În 2024: cifra de afaceri 111 mii lei, pierdere netă 16 mii lei, 1 angajați.
Despre SELENDI COMPACT SRL
SELENDI COMPACT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2013 cu numărul J2013000745107 și codul unic de înregistrare (CUI) 32269105, cu sediul în Buzău, județul Buzău. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 13 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 111 mii lei (-57% față de 2023), o pierdere netă de 16 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 132 mii lei la 111 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 32269105
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000745107
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 septembrie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000745107
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 111 mii lei
- Pierdere netă
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 37 mii lei
- Datorii
- 43 mii lei
- Active totale
- 81 mii lei
- Marjă netă
- -14%
- Cifră / angajat
- 111 mii lei
-57% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2024; cifra de afaceri a scăzut cu 57% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 152 mii | 179 mii | 184 mii | 175 mii | 132 mii | 138 mii | 285 mii | 259 mii | 111 mii |
| Venituri totale | 152 mii | 179 mii | 184 mii | 175 mii | 132 mii | 138 mii | 285 mii | 259 mii | 111 mii |
| Cheltuieli totale | 140 mii | 163 mii | 172 mii | 159 mii | 140 mii | 158 mii | 266 mii | 244 mii | 125 mii |
| Profit / pierdere brută | 12 mii | 16 mii | 11 mii | 16 mii | -8.453 | -20 mii | 19 mii | 15 mii | -14 mii |
| Profit / pierdere netă | 7.037 | 12 mii | 9.515 | 14 mii | -9.770 | -22 mii | 16 mii | 9.858 | -16 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 112 mii | 131 mii | 100 mii | 74 mii | 71 mii | 52 mii | 112 mii | 98 mii | 81 mii |
| din care stocuri | 108 mii | 126 mii | 98 mii | 70 mii | 63 mii | 45 mii | 31 mii | 66 mii | 59 mii |
| creanțe | 0 | — | — | — | — | — | 64 mii | 25 mii | 14 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.242 | 5.558 | 2.588 | 3.970 | 7.008 | 7.064 | 17 mii | 6.884 | 8.567 |
| Datorii | 89 mii | 97 mii | 56 mii | 15 mii | 22 mii | 25 mii | 69 mii | 45 mii | 43 mii |
| Capitaluri proprii | 23 mii | 35 mii | 44 mii | 58 mii | 48 mii | 27 mii | 43 mii | 53 mii | 37 mii |
| din care capital subscris vărsat | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 211 din 321 în județul Buzău și locul 6.943 din 10.467 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Buzău
- MD WHOLESALE S.R.L. · Mușcelușa (com. Siriu)122 mii lei · 0 ang.
- YONIA ANASTASIS S.R.L. · Patârlagele118 mii lei · 2 ang.
- CIMONSTAR 2008 SRL · Nișcov (com. Vernești)115 mii lei · 1 ang.
- DDG VALI EXPRES S.R.L. · Vadu Pașii111 mii lei · 1 ang.
- FEYZA TEXTIL S.R.L. · Râmnicu Sărat107 mii lei · 2 ang.
- INTER ACTIVA NETCOM MRD S.R.L. · Râmnicu Sărat103 mii lei · 1 ang.
- NICOLE MODA BOUTIQUE SRL · Berca102 mii lei · 1 ang.
- EQ LASER ZONE S.R.L. · Buzău101 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Întrebări frecvente despre SELENDI COMPACT SRL
Care este CUI-ul firmei SELENDI COMPACT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SELENDI COMPACT SRL este 32269105. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000745107, iar codul EUID este ROONRC.J2013000745107.
Unde are sediul SELENDI COMPACT SRL?
Sediul social al firmei SELENDI COMPACT SRL este în OBOR, bl. 2D, et. 1, ap. 6, Municipiul Buzău, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SELENDI COMPACT SRL?
Activitatea principală a firmei SELENDI COMPACT SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SELENDI COMPACT SRL?
SELENDI COMPACT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SELENDI COMPACT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0767 *** 561). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SELENDI COMPACT SRL?
În 2024, SELENDI COMPACT SRL a raportat o cifră de afaceri de 111 mii lei și o pierdere netă de 16 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SELENDI COMPACT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SELENDI COMPACT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.