SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL
Aleea PĂCII, bl. A3, sc. 3, et. 1, ap. 33, Municipiul Deva, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 27 mii lei, pierdere netă 64 mii lei, 1 angajați.
Despre SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL
SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 2007 cu numărul J20/429/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21382663, cu sediul în Deva, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4673). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 27 mii lei (-36% față de 2024), o pierdere netă de 64 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 660 mii lei la 27 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 31 octombrie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 21382663
- Nr. Registrul Comerțului
- J20/429/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 martie 2007
- EUID
- ROONRC.J20/429/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 31.10.2012
din 01.09.2013
reactivat 31.10.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 27 mii lei
- Pierdere netă
- 64 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 162 mii lei
- Datorii
- 74 mii lei
- Active totale
- 236 mii lei
- Marjă netă
- -239,9%
- Cifră / angajat
- 27 mii lei
-36% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 36% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 584 mii | 908 mii | 834 mii | 474 mii | 2.017 | 660 mii | 468 mii | 230 mii | 42 mii | 27 mii |
| Venituri totale | 588 mii | 911 mii | 852 mii | 539 mii | 100 mii | 662 mii | 470 mii | 230 mii | 42 mii | 27 mii |
| Cheltuieli totale | 585 mii | 962 mii | 893 mii | 524 mii | 105 mii | 422 mii | 120 mii | 149 mii | 146 mii | 91 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.473 | -51 mii | -41 mii | 14 mii | -5.106 | 240 mii | 350 mii | 81 mii | -104 mii | -63 mii |
| Profit / pierdere netă | -35 | -60 mii | -49 mii | 8.975 | -7.943 | 234 mii | 345 mii | 80 mii | -105 mii | -64 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 7 | 3 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 125 mii | 301 mii | 134 mii | 45 mii | 101 | 41 mii | 34 mii | 25 mii | 18 mii | 9.824 |
| Active circulante | 101 mii | 138 mii | 72 mii | 72 mii | 21 mii | 197 mii | 411 mii | 365 mii | 225 mii | 226 mii |
| creanțe | 92 mii | 101 mii | 28 mii | 45 mii | 19 mii | 183 mii | 277 mii | 241 mii | 237 mii | 240 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.196 | 37 mii | 44 mii | 27 mii | 1.795 | 14 mii | 134 mii | 124 mii | -13 mii | -14 mii |
| Cheltuieli în avans | 946 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 241 mii | 512 mii | 332 mii | 233 mii | 147 mii | 131 mii | 100 mii | 10 mii | 16 mii | 74 mii |
| Capitaluri proprii | -14 mii | -73 mii | -126 mii | -117 mii | -127 mii | 107 mii | 345 mii | 380 mii | 226 mii | 162 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 14 în județul Hunedoara și locul 1.803 din 2.016 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Hunedoara
- MIMAR CONS SRL · Hunedoara18 mii lei · 2 ang.
- LA NINNONE S.R.L. · Deva10 mii lei · 0 ang.
- PREMIER DUNAMI SRL · Chișcădaga (com. Șoimuș)4.000 lei · 1 ang.
- MACRO SERV COMPANY SRL · Deva0 lei · 0 ang.
- ANGELO DINAMIC SRL · Deva0 lei · 0 ang.
- FORESTRY LOGISTICS COMPANY S.R.L. · Deva0 lei · 1 ang.
- PROSTRUCT S.R.L. · Deva0 lei · 0 ang.
- STONE 4 SALE SRL · Hunedoara0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Întrebări frecvente despre SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL este 21382663, iar codul de TVA este RO21382663. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J20/429/2007, iar codul EUID este ROONRC.J20/429/2007.
Unde are sediul SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL este în Aleea PĂCII, bl. A3, sc. 3, et. 1, ap. 33, Municipiul Deva, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4673. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL?
SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0254 *** 215). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL?
În 2025, SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 27 mii lei și o pierdere netă de 64 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 octombrie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Deva
- Firme cu CAEN 4673 din județul Hunedoara
- CAEN 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- Top firme din județul Hunedoara
- Top firme cu CAEN 4673
- Firme noi din județul Hunedoara
- Compară SEDA INTERNAȚIONAL CONSTRUCT SRL cu alte firme