SEAP SRL
CĂRĂȘEU, Sat Cărășeu, Comuna Culciu, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 332 mii lei, 6 angajați.
Despre SEAP SRL
SEAP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 2008 cu numărul J30/778/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23978868, cu sediul în Cărășeu (com. Culciu), județul Satu Mare. Activitatea principală este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe” (cod CAEN 6311). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-33% față de 2024), un profit net de 332 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 796 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23978868
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/778/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 mai 2008
- EUID
- ROONRC.J30/778/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.08.2010
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 332 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 1,6 mil lei
- Datorii
- 301 mii lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 31%
- Cifră / angajat
- 178 mii lei
-33% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 33% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 433 mii | 638 mii | 545 mii | 959 mii | 528 mii | 796 mii | 727 mii | 955 mii | 1,6 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 433 mii | 638 mii | 547 mii | 960 mii | 528 mii | 862 mii | 762 mii | 963 mii | 1,6 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 334 mii | 401 mii | 420 mii | 546 mii | 604 mii | 461 mii | 575 mii | 673 mii | 755 mii | 718 mii |
| Profit / pierdere brută | 99 mii | 237 mii | 127 mii | 414 mii | -75 mii | 401 mii | 187 mii | 289 mii | 842 mii | 391 mii |
| Profit / pierdere netă | 94 mii | 231 mii | 122 mii | 407 mii | -79 mii | 393 mii | 180 mii | 242 mii | 724 mii | 332 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 5 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 29 mii | 87 mii | 110 mii | 128 mii | 109 mii | 69 mii | 18 mii | 7.461 | 4.936 | 95 mii |
| Active circulante | 283 mii | 694 mii | 440 mii | 827 mii | 537 mii | 777 mii | 687 mii | 895 mii | 1,6 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | — | — | 377 | 25 mii | 30 mii | 48 mii | 50 mii | 52 mii | 54 mii | 54 mii |
| creanțe | 77 mii | 253 mii | 283 mii | 660 mii | 465 mii | 633 mii | 525 mii | 742 mii | 1,4 mil | 1,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 206 mii | 442 mii | 157 mii | 142 mii | 42 mii | 96 mii | 112 mii | 101 mii | 163 mii | 29 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.798 | 1.798 | 1.798 | 1.798 | 1.798 | 1.798 | 1.798 | 1.798 | 1.798 | 1.798 |
| Datorii | 104 mii | 342 mii | 299 mii | 411 mii | 287 mii | 200 mii | 424 mii | 379 mii | 400 mii | 301 mii |
| Venituri în avans | 15 mii | 15 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 194 mii | 426 mii | 253 mii | 545 mii | 360 mii | 648 mii | 283 mii | 525 mii | 1,2 mil | 1,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 220 | 770 | 770 | 770 | 770 | 770 | 770 | 770 | 770 | 770 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 17 în județul Satu Mare și locul 93 din 1.545 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6311 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe.
Firme similare din județul Satu Mare
- SVENNIS CLOUD SOLUTIONS SRL · Satu Mare1,8 mil lei · 4 ang.
- ACCOUNTABILITY IN WORK S.R.L. · Valea Vinului842 mii lei · 1 ang.
- BATHRIUM S.R.L. · Valea Vinului664 mii lei · 0 ang.
- VELCONT PRELUCRARI DATE CONTABILE S.R.L. · Satu Mare409 mii lei · 0 ang.
- WIN WIN WAY SRL · Odoreu393 mii lei · 1 ang.
- JOB PE TELEFON S.R.L. · Ghirișa (com. Beltiug)265 mii lei · 1 ang.
- AI-VELCONT S.R.L. · Satu Mare248 mii lei · 0 ang.
- PROSERV OFFICE 2023 S.R.L. · Satu Mare241 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6311 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7420 Activități fotografice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre SEAP SRL
Care este CUI-ul firmei SEAP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SEAP SRL este 23978868, iar codul de TVA este RO23978868. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/778/2008, iar codul EUID este ROONRC.J30/778/2008.
Unde are sediul SEAP SRL?
Sediul social al firmei SEAP SRL este în CĂRĂȘEU, Sat Cărășeu, Comuna Culciu, Satu Mare, Cărășeu (com. Culciu), județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SEAP SRL?
Activitatea principală a firmei SEAP SRL este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe”, cod CAEN 6311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SEAP SRL?
SEAP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SEAP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0732 *** 377). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SEAP SRL?
În 2025, SEAP SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 332 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SEAP SRL plătitoare de TVA?
Da. SEAP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.