SCOP MANAGEMENT SRL
PLEVNEI, bl. 1, et. 10, ap. 1106, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 151 mii lei, profit net 76 mii lei.
Despre SCOP MANAGEMENT SRL
SCOP MANAGEMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2008 cu numărul J40/7670/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23801105, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 151 mii lei (-43% față de 2024), un profit net de 76 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 197 mii lei la 151 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 aprilie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23801105
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/7670/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 aprilie 2008
- EUID
- ROONRC.J40/7670/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.11.2026
din 30.04.2008
din 01.10.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 151 mii lei
- Profit net
- 76 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 1 mil lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 2,3 mil lei
- Marjă netă
- 50,1%
-43% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 43% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,9 mil | 716 mii | 907 mii | 280 mii | 150 mii | 197 mii | 237 mii | 218 mii | 265 mii | 151 mii |
| Venituri totale | 2,8 mil | 718 mii | 930 mii | 282 mii | 158 mii | 576 mii | 943 mii | 342 mii | 322 mii | 151 mii |
| Cheltuieli totale | 2,1 mil | 462 mii | 514 mii | 89 mii | 85 mii | 429 mii | 840 mii | 168 mii | 212 mii | 62 mii |
| Profit / pierdere brută | 678 mii | 256 mii | 416 mii | 194 mii | 73 mii | 147 mii | 103 mii | 174 mii | 110 mii | 88 mii |
| Profit / pierdere netă | 568 mii | 214 mii | 406 mii | 191 mii | 72 mii | 145 mii | 101 mii | 172 mii | 105 mii | 76 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 447 mii | 448 mii | 449 mii | 449 mii | 459 mii | 837 mii | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,7 mil |
| Active circulante | 425 mii | 173 mii | 158 mii | 116 mii | 25 mii | 352 mii | 641 mii | 738 mii | 733 mii | 661 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 81 mii | 71 mii | 70 mii | 91 | 91 |
| creanțe | 145 mii | 121 mii | 78 mii | 34 mii | 5.631 | 188 mii | 561 mii | 658 mii | 711 mii | 660 mii |
| casa și conturi la bănci | 280 mii | 51 mii | 80 mii | 82 mii | 20 mii | 82 mii | 9.669 | 9.578 | 22 mii | 976 |
| Cheltuieli în avans | 440 | — | 139 | 85 | 85 | 32 | 226 | 32 | — | 796 |
| Datorii | 210 mii | 143 mii | 118 mii | 96 mii | 68 mii | 628 mii | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,3 mil |
| Provizioane | 88 mii | 88 mii | 1.693 | 1.693 | 1.693 | 1.693 | 1.693 | 1.693 | — | — |
| Capitaluri proprii | 575 mii | 389 mii | 487 mii | 467 mii | 414 mii | 559 mii | 660 mii | 833 mii | 938 mii | 1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- AL PADRINO G&M GROUP 2019 S.R.L. · București Sector 5153 mii lei · 4 ang.
- SOCOR SA · București Sector 5153 mii lei · 1 ang.
- SKIPPER TRADING SRL · București Sector 6153 mii lei · 1 ang.
- TOTAL SURVEY AND BUILDING ENGINEERING S.R.L. · București Sector 4152 mii lei · 1 ang.
- VALEXINSTALCONSTRUCT S.R.L. · București Sector 4152 mii lei · 1 ang.
- JOUD CONTRANS PROD S.R.L. · București Sector 1152 mii lei · 2 ang.
- ALEXMAR DECOR SRL · București Sector 4149 mii lei · 1 ang.
- MAXIM BUCURESTI SRL · București Sector 6148 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 42240/299/202610.08.2026
obligatia de a face
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre SCOP MANAGEMENT SRL
Care este CUI-ul firmei SCOP MANAGEMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SCOP MANAGEMENT SRL este 23801105, iar codul de TVA este RO23801105. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/7670/2008, iar codul EUID este ROONRC.J40/7670/2008.
Unde are sediul SCOP MANAGEMENT SRL?
Sediul social al firmei SCOP MANAGEMENT SRL este în PLEVNEI, bl. 1, et. 10, ap. 1106, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SCOP MANAGEMENT SRL?
Activitatea principală a firmei SCOP MANAGEMENT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SCOP MANAGEMENT SRL?
SCOP MANAGEMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SCOP MANAGEMENT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SCOP MANAGEMENT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SCOP MANAGEMENT SRL?
În 2025, SCOP MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 151 mii lei și un profit net de 76 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SCOP MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?
Da. SCOP MANAGEMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 aprilie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/23801105API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.