Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare6 ani pe piață

SCAN TRANSFER S.R.L.

CUI 42443437J2020000900221

IZVOARELOR, bl. B18, sc. C, et. 1, ap. 5, Municipiul Pașcani, Iași

În 2025: cifra de afaceri 307 mii lei, pierdere netă 3.769 lei, 1 angajați.

Despre SCAN TRANSFER S.R.L.

SCAN TRANSFER S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 2020 cu numărul J2020000900221 și codul unic de înregistrare (CUI) 42443437, cu sediul în Pașcani, județul Iași. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 307 mii lei (-32% față de 2024), o pierdere netă de 3.769 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 274 mii lei la 307 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 mai 2020 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
42443437
Nr. Registrul Comerțului
J2020000900221
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 aprilie 2020
EUID
ROONRC.J2020000900221
Cod poștal
705200

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 11.05.2020

TVA la încasare
Da

din 01.10.2026

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Paşcani

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
307 mii lei

-32% față de 2024

Pierdere netă
3.769 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-3.569 lei
Datorii
149 mii lei
Active totale
145 mii lei
Marjă netă
-1,2%
Cifră / angajat
307 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (102%); cifra de afaceri a scăzut cu 32% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2020: cifra de afaceri 111.106 lei; pierdere netă 8.292 lei20202021: cifra de afaceri 273.723 lei; profit net 11.835 lei20212022: cifra de afaceri 353.290 lei; profit net 10.335 lei20222023: cifra de afaceri 401.575 lei; profit net 16.817 lei20232024: cifra de afaceri 454.710 lei; profit net 22.727 lei20242025: cifra de afaceri 307.305 lei; pierdere netă 3.769 lei2025
Indicator (lei)202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă111 mii274 mii353 mii402 mii455 mii307 mii
Venituri totale112 mii274 mii353 mii405 mii455 mii370 mii
Cheltuieli totale119 mii260 mii339 mii384 mii427 mii374 mii
Profit / pierdere brută-7.22715 mii14 mii21 mii28 mii-3.769
Profit / pierdere netă-8.29212 mii10 mii17 mii23 mii-3.769
Număr mediu de angajați111111
Active imobilizate37 mii33 mii36 mii16 mii33664 mii
Active circulante28 mii29 mii24 mii36 mii67 mii71 mii
din care stocuri3.14173273171298147
creanțe24 mii27 mii21 mii10 mii36 mii31 mii
casa și conturi la bănci1.4791.4962.45526 mii31 mii39 mii
Cheltuieli în avans—————10 mii
Datorii73 mii58 mii50 mii35 mii45 mii149 mii
Capitaluri proprii-8.0923.74311 mii17 mii23 mii-3.569
din care capital subscris vărsat200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 616 din 947 în județul Iași și locul 20.568 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Iași

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Întrebări frecvente despre SCAN TRANSFER S.R.L.

Care este CUI-ul firmei SCAN TRANSFER S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SCAN TRANSFER S.R.L. este 42443437, iar codul de TVA este RO42443437. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2020000900221, iar codul EUID este ROONRC.J2020000900221.

Unde are sediul SCAN TRANSFER S.R.L.?

Sediul social al firmei SCAN TRANSFER S.R.L. este în IZVOARELOR, bl. B18, sc. C, et. 1, ap. 5, Municipiul Pașcani, Iași, județul Iași, cod poștal 705200, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SCAN TRANSFER S.R.L.?

Activitatea principală a firmei SCAN TRANSFER S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SCAN TRANSFER S.R.L.?

SCAN TRANSFER S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 2020, deci are 6 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SCAN TRANSFER S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SCAN TRANSFER S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Pașcani sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are SCAN TRANSFER S.R.L.?

În 2025, SCAN TRANSFER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 307 mii lei și o pierdere netă de 3.769 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SCAN TRANSFER S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. SCAN TRANSFER S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 11 mai 2020 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează