SAVOAREA CAFELEI SRL
GELU VOIEVOD, bl. E24, et. PARTER, ap. 2, Municipiul Zalău, Sălaj
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 450 mii lei, profit net 183 mii lei, 2 angajați.
Despre SAVOAREA CAFELEI SRL
SAVOAREA CAFELEI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2013 cu numărul J2013000066316 și codul unic de înregistrare (CUI) 31281615, cu sediul în Zalău, județul Sălaj. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 450 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 183 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 223 mii lei la 450 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 31281615
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000066316
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 februarie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000066316
- Cod poștal
- 450136
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.11.2026
din 01.02.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 450 mii lei
- Profit net
- 183 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 302 mii lei
- Datorii
- -54 mii lei
- Active totale
- 248 mii lei
- Marjă netă
- 40,6%
- Cifră / angajat
- 225 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de -22% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 248 mii | 314 mii | 317 mii | 271 mii | 107 mii | 223 mii | 577 mii | 682 mii | 428 mii | 450 mii |
| Venituri totale | 253 mii | 318 mii | 322 mii | 276 mii | 114 mii | 276 mii | 619 mii | 692 mii | 446 mii | 469 mii |
| Cheltuieli totale | 112 mii | 136 mii | 254 mii | 225 mii | 133 mii | 150 mii | 253 mii | 228 mii | 321 mii | 252 mii |
| Profit / pierdere brută | 141 mii | 182 mii | 68 mii | 51 mii | -19 mii | 126 mii | 365 mii | 464 mii | 125 mii | 217 mii |
| Profit / pierdere netă | 138 mii | 178 mii | 65 mii | 48 mii | -20 mii | 123 mii | 360 mii | 395 mii | 97 mii | 183 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 4 | 4 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 2.766 | 45 mii | 215 mii | 194 mii | 172 mii | 146 mii | 135 mii | 123 mii | 112 mii | 100 mii |
| Active circulante | 135 mii | 115 mii | 32 mii | 9.510 | 27 mii | 60 mii | 163 mii | 194 mii | 129 mii | 148 mii |
| din care stocuri | 4.647 | 7.791 | 2.405 | 5.192 | 2.572 | 8.630 | 4.490 | 4.344 | 8.395 | 6.816 |
| creanțe | 34 | 2.611 | 740 | 1.404 | 5.442 | 18 mii | 93 mii | 93 mii | 95 mii | 136 mii |
| casa și conturi la bănci | 131 mii | 104 mii | 29 mii | 2.914 | 19 mii | 33 mii | 65 mii | 96 mii | 25 mii | 4.681 |
| Cheltuieli în avans | — | 1.569 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Datorii | -209 | -18 mii | 13 mii | -79 mii | -21 mii | -3.638 | -62 mii | -78 mii | -24 mii | -54 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 2.298 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 138 mii | 180 mii | 234 mii | 282 mii | 220 mii | 207 mii | 360 mii | 395 mii | 264 mii | 302 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Sălaj
- BOLNERADO SRL · Crișeni535 mii lei · 5 ang.
- RUS FLORIAL S.R.L. · Halmășd502 mii lei · 3 ang.
- VAV GAME S.R.L. · Zalău457 mii lei · 1 ang.
- VERO-ZAL SRL · Zalău417 mii lei · 2 ang.
- MOISICAFE S.R.L. · Nușfalău414 mii lei · 1 ang.
- ADRIBAIDOC S.R.L. · Șimleu Silvaniei393 mii lei · 1 ang.
- COFFEFLOR S.R.L. · Zalău390 mii lei · 2 ang.
- LEVY & ANITA S.R.L. · Camăr362 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 939/337/202515.09.2025
plângere contravenţională OG 28/1999 PV SERIA PSJY 0122563/13.02.2025
Tribunalul Salaj · Apel · Civil · calitate: Intimat
- 939/337/202503.03.2025
plângere contravenţională OG 28/1999 PV SERIA PSJY 0122563/13.02.2025
Judecătoria Zalau · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5611 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre SAVOAREA CAFELEI SRL
Care este CUI-ul firmei SAVOAREA CAFELEI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SAVOAREA CAFELEI SRL este 31281615, iar codul de TVA este RO31281615. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000066316, iar codul EUID este ROONRC.J2013000066316.
Unde are sediul SAVOAREA CAFELEI SRL?
Sediul social al firmei SAVOAREA CAFELEI SRL este în GELU VOIEVOD, bl. E24, et. PARTER, ap. 2, Municipiul Zalău, Sălaj, județul Sălaj, cod poștal 450136, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SAVOAREA CAFELEI SRL?
Activitatea principală a firmei SAVOAREA CAFELEI SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SAVOAREA CAFELEI SRL?
SAVOAREA CAFELEI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SAVOAREA CAFELEI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0755 *** 062). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SAVOAREA CAFELEI SRL?
În 2025, SAVOAREA CAFELEI SRL a raportat o cifră de afaceri de 450 mii lei și un profit net de 183 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SAVOAREA CAFELEI SRL plătitoare de TVA?
Da. SAVOAREA CAFELEI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/31281615API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.