Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

SÂRBU MARIUS TRANS SRL

CUI 37440868J34/230/2017

IULIU MANIU, Sat Măldăeni, Comuna Măldăeni, Teleorman

În 2025: cifra de afaceri 263 mii lei, profit net 23 mii lei, 1 angajați.

Despre SÂRBU MARIUS TRANS SRL

SÂRBU MARIUS TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2017 cu numărul J34/230/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37440868, cu sediul în Măldăeni, județul Teleorman. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 263 mii lei (-25% față de 2024), un profit net de 23 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 192 mii lei la 263 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023.

Date de identificare

CUI
37440868
Nr. Registrul Comerțului
J34/230/2017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 aprilie 2017
EUID
ROONRC.J34/230/2017
Cod poștal
147195

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2023

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Roşiori De Vede

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
263 mii lei

-25% față de 2024

Profit net
23 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
298 mii lei
Datorii
17 mii lei
Active totale
315 mii lei
Marjă netă
8,8%
Cifră / angajat
263 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 5% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2017: cifra de afaceri 64.526 lei; profit net 23.018 lei20172018: cifra de afaceri 45.017 lei; profit net 4.300 lei20182019: cifra de afaceri 29.400 lei; pierdere netă 10.628 lei20192020: cifra de afaceri 121.620 lei; pierdere netă 4.282 lei20202021: cifra de afaceri 191.695 lei; profit net 94.847 lei20212022: cifra de afaceri 166.499 lei; profit net 133.351 lei20222023: cifra de afaceri 448.781 lei; profit net 18.446 lei20232024: cifra de afaceri 351.825 lei; profit net 115.899 lei20242025: cifra de afaceri 263.113 lei; profit net 23.053 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă65 mii45 mii29 mii122 mii192 mii166 mii449 mii352 mii263 mii
Venituri totale65 mii45 mii34 mii122 mii192 mii166 mii449 mii352 mii263 mii
Cheltuieli totale40 mii39 mii44 mii122 mii91 mii29 mii428 mii231 mii237 mii
Profit / pierdere brută24 mii5.650-9.596-855100 mii138 mii21 mii121 mii27 mii
Profit / pierdere netă23 mii4.300-11 mii-4.28295 mii133 mii18 mii116 mii23 mii
Număr mediu de angajați11———1111
Active imobilizate54 mii80 mii41 mii41 mii41 mii41 mii41 mii41 mii41 mii
Active circulante9.2007.52142 mii29 mii72 mii201 mii229 mii353 mii274 mii
din care stocuri——24 mii61030 mii11 mii85 mii101 mii227 mii
creanțe4.5804.6836.64212 mii59214 mii129 mii128 mii38 mii
casa și conturi la bănci4.6202.83811 mii16 mii41 mii176 mii14 mii124 mii9.274
Datorii40 mii60 mii65 mii57 mii4.9201.35011 mii18 mii17 mii
Capitaluri proprii23 mii28 mii17 mii13 mii107 mii241 mii259 mii375 mii298 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 291 din 521 în județul Teleorman și locul 22.093 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Teleorman

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre SÂRBU MARIUS TRANS SRL

Care este CUI-ul firmei SÂRBU MARIUS TRANS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SÂRBU MARIUS TRANS SRL este 37440868, iar codul de TVA este RO37440868. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J34/230/2017, iar codul EUID este ROONRC.J34/230/2017.

Unde are sediul SÂRBU MARIUS TRANS SRL?

Sediul social al firmei SÂRBU MARIUS TRANS SRL este în IULIU MANIU, Sat Măldăeni, Comuna Măldăeni, Teleorman, județul Teleorman, cod poștal 147195, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SÂRBU MARIUS TRANS SRL?

Activitatea principală a firmei SÂRBU MARIUS TRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SÂRBU MARIUS TRANS SRL?

SÂRBU MARIUS TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SÂRBU MARIUS TRANS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0765 *** 942). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SÂRBU MARIUS TRANS SRL?

În 2025, SÂRBU MARIUS TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 263 mii lei și un profit net de 23 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SÂRBU MARIUS TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da. SÂRBU MARIUS TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează