SANTE SRL
Str. MIHAIL KOGALNICEANU, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 95 mii lei, 5 angajați.
Despre SANTE SRL
SANTE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2005 cu numărul J06/1004/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 18185947, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate” (cod CAEN 4729). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (+14% față de 2024), un profit net de 95 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,4 mil lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 18185947
- Nr. Registrul Comerțului
- J06/1004/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 decembrie 2005
- EUID
- ROONRC.J06/1004/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 01.02.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Profit net
- 95 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 497 mii lei
- Datorii
- 390 mii lei
- Active totale
- 887 mii lei
- Marjă netă
- 5,7%
- Cifră / angajat
- 335 mii lei
+14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 882 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,7 mil |
| Venituri totale | 887 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 872 mii | 997 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 15 mii | 16 mii | 52 mii | 57 mii | 135 mii | 83 mii | 58 mii | 48 mii | 58 mii | 111 mii |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 6.623 | 41 mii | 46 mii | 126 mii | 70 mii | 44 mii | 32 mii | 49 mii | 95 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | — | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 7 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 15 mii | 9.553 | 4.342 | 2.478 | 1.518 | 560 | 468 mii | 458 mii | 448 mii | 438 mii |
| Active circulante | 308 mii | 339 mii | 340 mii | 379 mii | 432 mii | 525 mii | 416 mii | 362 mii | 414 mii | 449 mii |
| din care stocuri | 304 mii | 336 mii | 335 mii | 376 mii | 407 mii | 413 mii | 402 mii | 323 mii | 332 mii | 373 mii |
| creanțe | 364 | 9 | 1.121 | 232 | 778 | 98 mii | 1.814 | 9.773 | 35 mii | 13 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.455 | 3.246 | 3.676 | 3.500 | 24 mii | 15 mii | 12 mii | 29 mii | 48 mii | 63 mii |
| Datorii | 136 mii | 156 mii | 110 mii | 102 mii | 38 mii | 121 mii | 498 mii | 402 mii | 430 mii | 390 mii |
| Capitaluri proprii | 186 mii | 193 mii | 234 mii | 280 mii | 395 mii | 405 mii | 387 mii | 418 mii | 432 mii | 497 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 4 în județul Bistrița-Năsăud și locul 25 din 305 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4729 – Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- POLYGON PROD SRL · Bistrița1,3 mil lei · 4 ang.
- OANA WORKS FRUCT S.R.L. · Bistrița264 mii lei · 1 ang.
- VAM-DML S.R.L. · Năsăud79 mii lei · 0 ang.
- PLANTALEX BISTRITA S.R.L. · Bistrița0 lei · 0 ang.
- AGROFERMA SOPORAN COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Urmenis0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4729 – Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre SANTE SRL
Care este CUI-ul firmei SANTE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SANTE SRL este 18185947, iar codul de TVA este RO18185947. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J06/1004/2005, iar codul EUID este ROONRC.J06/1004/2005.
Unde are sediul SANTE SRL?
Sediul social al firmei SANTE SRL este în Str. MIHAIL KOGALNICEANU, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SANTE SRL?
Activitatea principală a firmei SANTE SRL este „Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate”, cod CAEN 4729. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SANTE SRL?
SANTE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2005, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SANTE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 817). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SANTE SRL?
În 2025, SANTE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 95 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SANTE SRL plătitoare de TVA?
Da. SANTE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.