ȘANSA SOFT SRL
Str. GHEORGHE VASILESCU, et. P, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 393 mii lei, profit net 155 mii lei, 2 angajați.
Despre ȘANSA SOFT SRL
ȘANSA SOFT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iulie 2010 cu numărul J2010006807402 și codul unic de înregistrare (CUI) 27182257, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de editare a altor produse software” (cod CAEN 5829). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 393 mii lei (+32% față de 2024), un profit net de 155 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 196 mii lei la 393 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 27182257
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010006807402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 iulie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010006807402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 13.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 393 mii lei
- Profit net
- 155 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 155 mii lei
- Datorii
- 24 mii lei
- Active totale
- 179 mii lei
- Marjă netă
- 39,4%
- Cifră / angajat
- 196 mii lei
+32% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 161 mii | 215 mii | 204 mii | 204 mii | 196 mii | 221 mii | 269 mii | 297 mii | 393 mii |
| Venituri totale | 161 mii | 215 mii | 204 mii | 204 mii | 196 mii | 221 mii | 269 mii | 297 mii | 393 mii |
| Cheltuieli totale | 66 mii | 91 mii | 108 mii | 203 mii | 181 mii | 233 mii | 225 mii | 236 mii | 225 mii |
| Profit / pierdere brută | 95 mii | 124 mii | 96 mii | 329 | 15 mii | -12 mii | 44 mii | 62 mii | 168 mii |
| Profit / pierdere netă | 91 mii | 121 mii | 95 mii | -1.727 | 13 mii | -14 mii | 42 mii | 53 mii | 155 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 2 | — | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | 196 mii | 155 mii | 73 mii | 32 mii | 0 | — |
| Active circulante | 98 mii | 128 mii | 223 mii | 28 mii | 65 mii | 109 mii | 122 mii | 94 mii | 179 mii |
| creanțe | 63 mii | 86 mii | 118 mii | — | — | — | 0 | — | 152 mii |
| casa și conturi la bănci | 35 mii | 43 mii | 105 mii | 28 mii | 65 mii | 109 mii | 122 mii | 94 mii | 27 mii |
| Datorii | 0 | 0 | 0 | 176 mii | 159 mii | 135 mii | 73 mii | 40 mii | 24 mii |
| Capitaluri proprii | 98 mii | 128 mii | 223 mii | 48 mii | 61 mii | 47 mii | 81 mii | 54 mii | 155 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 172 din 322 în județul București și locul 409 din 909 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5829 – Activități de editare a altor produse software.
Firme similare din județul București
- TAMI SOFT S.R.L. · București Sector 1412 mii lei · 1 ang.
- ATLAS SOFTWARE SRL · București Sector 1395 mii lei · 2 ang.
- B.G. HARDWARE & SOFTWARE SRL · București Sector 4392 mii lei · 3 ang.
- XSoft Development SRL · București Sector 6390 mii lei · 1 ang.
- ADRISOFT SRL · București Sector 4390 mii lei · 2 ang.
- ARMCHAIR SOFTWARE SRL · București Sector 6387 mii lei · 1 ang.
- TECHNOLOGY INFRASTRUCTURE AND ANALYTICS S.R.L. · București Sector 5386 mii lei · 1 ang.
- TEI SOFTWARE STUDIOS SRL · București Sector 2374 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5829 – Activități de editare a altor produse software
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5829 Activități de editare a altor produse software
Întrebări frecvente despre ȘANSA SOFT SRL
Care este CUI-ul firmei ȘANSA SOFT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ȘANSA SOFT SRL este 27182257. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010006807402, iar codul EUID este ROONRC.J2010006807402.
Unde are sediul ȘANSA SOFT SRL?
Sediul social al firmei ȘANSA SOFT SRL este în Str. GHEORGHE VASILESCU, et. P, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ȘANSA SOFT SRL?
Activitatea principală a firmei ȘANSA SOFT SRL este „Activități de editare a altor produse software”, cod CAEN 5829. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ȘANSA SOFT SRL?
ȘANSA SOFT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iulie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ȘANSA SOFT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 437). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ȘANSA SOFT SRL?
În 2025, ȘANSA SOFT SRL a raportat o cifră de afaceri de 393 mii lei și un profit net de 155 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ȘANSA SOFT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ȘANSA SOFT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.