SANPONEWSERV SRL
HOREA, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 286 mii lei, profit net 15 mii lei, 2 angajați.
Despre SANPONEWSERV SRL
SANPONEWSERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 2012 cu numărul J2012000479122 și codul unic de înregistrare (CUI) 29829474, cu sediul în Florești, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur” (cod CAEN 9623). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 286 mii lei (-2% față de 2024), un profit net de 15 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 173 mii lei la 286 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 29829474
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000479122
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 februarie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000479122
- Cod poștal
- 407280
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 286 mii lei
- Profit net
- 15 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 44 mii lei
- Datorii
- 24 mii lei
- Active totale
- 68 mii lei
- Marjă netă
- 5,3%
- Cifră / angajat
- 143 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 147 mii | 173 mii | 110 mii | 130 mii | 160 mii | 173 mii | 205 mii | 182 mii | 291 mii | 286 mii |
| Venituri totale | 147 mii | 173 mii | 110 mii | 130 mii | 244 mii | 277 mii | 259 mii | 187 mii | 293 mii | 288 mii |
| Cheltuieli totale | 129 mii | 139 mii | 102 mii | 119 mii | 171 mii | 150 mii | 145 mii | 171 mii | 240 mii | 269 mii |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | 34 mii | 7.906 | 11 mii | 73 mii | 127 mii | 114 mii | 16 mii | 53 mii | 18 mii |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | 32 mii | 6.808 | 9.380 | 71 mii | 124 mii | 112 mii | 14 mii | 46 mii | 15 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1.438 | 1.951 | 3.346 | 18 mii | 55 mii | 67 mii | 51 mii | 40 mii | 41 mii | 55 mii |
| Active circulante | 8.037 | 1.382 | 716 | 2.804 | 31 mii | 66 mii | 132 mii | 12 mii | 29 mii | 13 mii |
| din care stocuri | 287 | 1 | 1 | — | — | 2.142 | 1.502 | — | 11 mii | — |
| creanțe | — | 7 | 7 | 1 | — | 40 mii | 124 mii | 6.200 | 6.022 | 6.355 |
| casa și conturi la bănci | 7.750 | 1.374 | 708 | 2.803 | 31 mii | 24 mii | 6.730 | 5.305 | 12 mii | 6.332 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 460 | — |
| Datorii | 52 mii | 14 mii | 7.890 | 8.549 | 9.568 | 8.749 | 71 mii | 32 mii | 25 mii | 24 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 6.365 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -43 mii | -11 mii | -3.828 | 5.551 | 76 mii | 124 mii | 112 mii | 20 mii | 46 mii | 44 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 19 din 108 în județul Cluj și locul 252 din 1.265 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9623 – Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur.
Firme similare din județul Cluj
- MD ESTETIC DELMED SRL · Florești301 mii lei · 3 ang.
- HOB MSM SRL · Florești297 mii lei · 4 ang.
- OWNIDEAL S.R.L. · Vâlcele (com. Feleacu)292 mii lei · 1 ang.
- PPM UNITED CENTRU EPILARE S.R.L. · Cluj-Napoca292 mii lei · 1 ang.
- ATELIER TITULESCU 33 S.R.L. · Cluj-Napoca292 mii lei · 1 ang.
- INTERSERVMEDICA SRL · Cluj-Napoca290 mii lei · 7 ang.
- WONDERLAB BY DIANA S.R.L. · Cluj-Napoca279 mii lei · 1 ang.
- MASTERMIND SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca276 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9623 – Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
- 9604 Activități de întreținere corporală
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre SANPONEWSERV SRL
Care este CUI-ul firmei SANPONEWSERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SANPONEWSERV SRL este 29829474. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000479122, iar codul EUID este ROONRC.J2012000479122.
Unde are sediul SANPONEWSERV SRL?
Sediul social al firmei SANPONEWSERV SRL este în HOREA, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407280, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SANPONEWSERV SRL?
Activitatea principală a firmei SANPONEWSERV SRL este „Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur”, cod CAEN 9623. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SANPONEWSERV SRL?
SANPONEWSERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SANPONEWSERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 712). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SANPONEWSERV SRL?
În 2025, SANPONEWSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 286 mii lei și un profit net de 15 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SANPONEWSERV SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SANPONEWSERV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.