SANIROM SRL
DR. ALEXANDRU ȘAFRAN, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, profit net 64 mii lei, 3 angajați.
Despre SANIROM SRL
SANIROM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 martie 1993 cu numărul J04/577/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 4014335, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere” (cod CAEN 2041). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (+18% față de 2024), un profit net de 64 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1 mil lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 4014335
- Nr. Registrul Comerțului
- J04/577/1993
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 martie 1993
- EUID
- ROONRC.J04/577/1993
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.07.1993
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2 mil lei
- Profit net
- 64 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 143 mii lei
- Datorii
- 995 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 3,2%
- Cifră / angajat
- 660 mii lei
+18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 87% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 487 mii | 441 mii | 531 mii | 931 mii | 2,1 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 2 mil |
| Venituri totale | 487 mii | 441 mii | 531 mii | 1 mil | 2,1 mil | 1 mil | 1,2 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 2 mil |
| Cheltuieli totale | 485 mii | 474 mii | 509 mii | 784 mii | 1,6 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 1.933 | -33 mii | 22 mii | 227 mii | 482 mii | -1.014 | 138 mii | 452 mii | 44 mii | 83 mii |
| Profit / pierdere netă | -558 | -37 mii | 17 mii | 217 mii | 463 mii | -11 mii | 127 mii | 432 mii | 29 mii | 64 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 5 | 5 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 3 |
| Active imobilizate | 39 mii | 36 mii | 72 mii | 27 mii | 59 mii | 157 mii | 121 mii | 656 mii | 519 mii | 515 mii |
| Active circulante | 233 mii | 218 mii | 241 mii | 489 mii | 703 mii | 574 mii | 413 mii | 701 mii | 498 mii | 621 mii |
| din care stocuri | 58 mii | 57 mii | 58 mii | 64 mii | 66 mii | 102 mii | 148 mii | 171 mii | 188 mii | 197 mii |
| creanțe | 90 mii | 113 mii | 117 mii | 191 mii | 223 mii | 203 mii | 189 mii | 498 mii | 276 mii | 394 mii |
| casa și conturi la bănci | 85 mii | 48 mii | 65 mii | 234 mii | 413 mii | 270 mii | 76 mii | 32 mii | 33 mii | 30 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 19 mii | 11 mii | 14 mii | 4.935 | 2.481 |
| Datorii | 138 mii | 157 mii | 199 mii | 262 mii | 221 mii | 326 mii | 193 mii | 819 mii | 889 mii | 995 mii |
| Venituri în avans | 77 mii | 77 mii | 77 mii | — | — | 28 mii | 21 mii | 71 mii | 54 mii | — |
| Capitaluri proprii | 57 mii | 20 mii | 36 mii | 254 mii | 541 mii | 396 mii | 331 mii | 482 mii | 79 mii | 143 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 3 în județul Bacău și locul 50 din 166 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2041 – Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere.
Firme similare din județul Bacău
- SINTROM SRL · Bacău15,7 mil lei · 16 ang.
- SMARTCHEM PRODUCT SRL · Buhuși313 mii lei · 0 ang.
- DANDO STUDIO S.R.L. · Bacău0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 19 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1292/111/2012/a3111.08.2026
contestare raport şi plan de distribuire sume
Tribunalul Bihor · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2200/180/202611.02.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Bacau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 25/98/2024/a417.09.2025
contestaţie apel declarat de creditorul D.G.R.F.P. PLOIESTI-A.J.F.P. IALOMIŢA împotriva sentinţei civile nr.767F/02.09.2025, pronuntată în dosar nr.25/98/2024
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 25/98/2024/a410.09.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată apel declarat de creditorul D.G.R.F.P. PLOIESTI-A.J.F.P. IALOMIŢA împotriva sentinţei civile nr.767F/02.09.2025, pronuntată în dosar nr.25/98/2024
Tribunalul Ialomita · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 25/98/2024/a3*26.06.2025
contestaţie
Tribunalul Ialomita · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2436/93/2024/a330.04.2025
concordat preventiv APEL IMPOTRIVA HOT. INT. NR. 760/20.03.2025
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 25/98/2024/a304.12.2024
contestaţie
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 1292/111/2012/a3024.10.2024
procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni aprobare vanzare bunuri imobile
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 1292/111/2012/a3023.10.2024
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Bihor · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2436/93/202426.09.2024
concordat preventiv
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2041 – Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
- 1052 Fabricarea înghețatei
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri
- 1103 Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe
- 1105 Fabricarea berii
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
- 1320 Producția de țesături
- 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
- 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
- 1420 Fabricarea articolelor din blană
- 1511 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
- 1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
- 1723 Fabricarea articolelor de papetărie
- 1724 Fabricarea tapetului
- 1729 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
- 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
- 2059 Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2550 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
- 2561 Tratarea și acoperirea metalelor
- 2611 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
- 2892 Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3312 Repararea mașinilor
- 3319 Repararea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Agenții imobiliare
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 8110 Activități de servicii suport combinate
Întrebări frecvente despre SANIROM SRL
Care este CUI-ul firmei SANIROM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SANIROM SRL este 4014335, iar codul de TVA este RO4014335. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J04/577/1993, iar codul EUID este ROONRC.J04/577/1993.
Unde are sediul SANIROM SRL?
Sediul social al firmei SANIROM SRL este în DR. ALEXANDRU ȘAFRAN, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SANIROM SRL?
Activitatea principală a firmei SANIROM SRL este „Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere”, cod CAEN 2041. În Registrul Comerțului are autorizate în total 52 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SANIROM SRL?
SANIROM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 martie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SANIROM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 539). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SANIROM SRL?
În 2025, SANIROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și un profit net de 64 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SANIROM SRL plătitoare de TVA?
Da. SANIROM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.