Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA10 ani pe piață

SANDREY MODE SRL

CUI 35521427J52/39/2016

MĂRĂȘTI, Municipiul Giurgiu, Giurgiu

În 2025: cifra de afaceri 512 mii lei, profit net 4.946 lei, 1 angajați.

Despre SANDREY MODE SRL

SANDREY MODE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2016 cu numărul J52/39/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35521427, cu sediul în Giurgiu, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei” (cod CAEN 4642). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 512 mii lei (+8% față de 2024), un profit net de 4.946 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 237 mii lei la 512 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2024.

Date de identificare

CUI
35521427
Nr. Registrul Comerțului
J52/39/2016
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 ianuarie 2016
EUID
ROONRC.J52/39/2016
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2024

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
512 mii lei

+8% față de 2024

Profit net
4.946 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
161 mii lei
Datorii
119 mii lei
Active totale
280 mii lei
Marjă netă
1%
Cifră / angajat
512 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 47.588 lei; profit net 2.478 lei20162017: cifra de afaceri 88.715 lei; profit net 13.645 lei20172018: cifra de afaceri 225.310 lei; profit net 11.796 lei20182019: cifra de afaceri 284.160 lei; profit net 17.689 lei20192020: cifra de afaceri 249.989 lei; profit net 33.391 lei20202021: cifra de afaceri 236.930 lei; profit net 50.145 lei20212022: cifra de afaceri 231.986 lei; profit net 33.496 lei20222023: cifra de afaceri 354.136 lei; profit net 20.381 lei20232024: cifra de afaceri 472.206 lei; pierdere netă 9.260 lei20242025: cifra de afaceri 511.649 lei; profit net 4.946 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă48 mii89 mii225 mii284 mii250 mii237 mii232 mii354 mii472 mii512 mii
Venituri totale48 mii89 mii225 mii284 mii250 mii237 mii232 mii354 mii472 mii552 mii
Cheltuieli totale44 mii72 mii207 mii258 mii209 mii182 mii197 mii331 mii481 mii546 mii
Profit / pierdere brută3.90616 mii19 mii26 mii41 mii55 mii35 mii23 mii-9.2605.183
Profit / pierdere netă2.47814 mii12 mii18 mii33 mii50 mii33 mii20 mii-9.2604.946
Număr mediu de angajați—————11111
Active imobilizate42—————————
Active circulante108 mii124 mii169 mii192 mii220 mii269 mii268 mii307 mii201 mii265 mii
din care stocuri69 mii57 mii60 mii144 mii143 mii124 mii141 mii124 mii187 mii234 mii
creanțe———6.3716.371136 mii120 mii8.8817.16315 mii
casa și conturi la bănci39 mii67 mii109 mii41 mii70 mii8.8307.546174 mii6.72515 mii
Cheltuieli în avans————————23 mii15 mii
Datorii105 mii108 mii141 mii146 mii141 mii139 mii105 mii124 mii69 mii119 mii
Capitaluri proprii2.67816 mii28 mii46 mii79 mii129 mii163 mii183 mii156 mii161 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 18 în județul Giurgiu și locul 734 din 1.957 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4642 – Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei.

Firme similare din județul Giurgiu

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4642 – Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

Întrebări frecvente despre SANDREY MODE SRL

Care este CUI-ul firmei SANDREY MODE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SANDREY MODE SRL este 35521427, iar codul de TVA este RO35521427. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J52/39/2016, iar codul EUID este ROONRC.J52/39/2016.

Unde are sediul SANDREY MODE SRL?

Sediul social al firmei SANDREY MODE SRL este în MĂRĂȘTI, Municipiul Giurgiu, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SANDREY MODE SRL?

Activitatea principală a firmei SANDREY MODE SRL este „Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei”, cod CAEN 4642. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SANDREY MODE SRL?

SANDREY MODE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SANDREY MODE SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SANDREY MODE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Giurgiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are SANDREY MODE SRL?

În 2025, SANDREY MODE SRL a raportat o cifră de afaceri de 512 mii lei și un profit net de 4.946 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SANDREY MODE SRL plătitoare de TVA?

Da. SANDREY MODE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează