SANDRA BUILDING SRL
PRINCIPALĂ, Sat Cristești, Comuna Cristești, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 249 mii lei, 2 angajați.
Despre SANDRA BUILDING SRL
SANDRA BUILDING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2017 cu numărul J26/1541/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 38074404, cu sediul în Cristești, județul Mureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (+902% față de 2024), un profit net de 249 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,7 mil lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 septembrie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 38074404
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/1541/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 august 2017
- EUID
- ROONRC.J26/1541/2017
- Cod poștal
- 547185
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 12.09.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 249 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 983 mii lei
- Datorii
- 26 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 17,5%
- Cifră / angajat
- 712 mii lei
+902% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 3% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 246 mii | 1,6 mil | 1,7 mil | 581 mii | 2,7 mil | 79 mii | 178 mii | 142 mii | 1,4 mil |
| Venituri totale | 426 mii | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 520 mii | 425 mii | 272 mii | 960 mii |
| Cheltuieli totale | 314 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 718 mii | 640 mii | 404 mii | 287 mii | 658 mii |
| Profit / pierdere brută | 112 mii | 655 mii | 221 mii | 189 mii | 869 mii | -120 mii | 21 mii | -15 mii | 302 mii |
| Profit / pierdere netă | 109 mii | 641 mii | 205 mii | 183 mii | 846 mii | -121 mii | 20 mii | -16 mii | 249 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 6 | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 181 mii | 133 mii | 417 mii | 321 mii | 252 mii | 176 mii | 130 mii | 68 mii | 90 mii |
| Active circulante | 198 mii | 714 mii | 479 mii | 1,3 mil | 630 mii | 601 mii | 660 mii | 744 mii | 918 mii |
| din care stocuri | 7.540 | 431 mii | 374 mii | 1,1 mil | 114 mii | 445 mii | 709 mii | 820 mii | 418 mii |
| creanțe | 83 mii | 37 mii | 85 mii | 115 mii | -163 mii | -120 mii | -87 mii | -98 mii | 55 mii |
| casa și conturi la bănci | 108 mii | 246 mii | 21 mii | 62 mii | 680 mii | 276 mii | 37 mii | 23 mii | 445 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 972 |
| Datorii | 269 mii | 107 mii | 291 mii | 816 mii | 29 mii | 45 mii | 38 mii | 77 mii | 26 mii |
| Capitaluri proprii | 110 mii | 740 mii | 605 mii | 788 mii | 853 mii | 732 mii | 751 mii | 735 mii | 983 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 53 din 435 în județul Mureș și locul 1.955 din 16.146 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Mureș
- CONSTRALL CONSTRUCT S.R.L. · Târgu Mureș1,6 mil lei · 8 ang.
- NYC TOUR CONSULTING SRL · Sântana De Mureș1,5 mil lei · 6 ang.
- YCON SRL · Sîngeorgiu De Mureș1,5 mil lei · 5 ang.
- INDUSTRIAL MURES SERVICII S.R.L. · Târgu Mureș1,5 mil lei · 4 ang.
- ELIT VONCONSTRUCT SRL · Livezeni1,5 mil lei · 8 ang.
- CARDINAL PREST SERV SRL · Luduș1,4 mil lei · 10 ang.
- SCREEDING PUMP S.R.L. · Târgu Mureș1,4 mil lei · 3 ang.
- VALEA IZVOARELOR REAL ESTATE S.R.L. · Târgu Mureș1,3 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 196/1371/2024/a922.12.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 196/1371/2024/a919.12.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 196/1371/2024/a616.04.2025
contestaţie creanţe
Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 196/1371/2024/a105.03.2025
contestaţie creanţe
Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 196/1371/2024/a726.02.2025
contestaţie creanţe Împotriva Tabelului preliminar rectificat nr. 2 publicat în BPI nr. 3284/18.02.2025
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 196/1371/2024/a613.02.2025
contestaţie creanţe
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 196/1371/2024/a125.11.2024
contestaţie creanţe la Tabelul preliminar
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 196/1371/202404.09.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 20/1371/202110.02.2021
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Întrebări frecvente despre SANDRA BUILDING SRL
Care este CUI-ul firmei SANDRA BUILDING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SANDRA BUILDING SRL este 38074404, iar codul de TVA este RO38074404. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/1541/2017, iar codul EUID este ROONRC.J26/1541/2017.
Unde are sediul SANDRA BUILDING SRL?
Sediul social al firmei SANDRA BUILDING SRL este în PRINCIPALĂ, Sat Cristești, Comuna Cristești, Mureș, județul Mureș, cod poștal 547185, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SANDRA BUILDING SRL?
Activitatea principală a firmei SANDRA BUILDING SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SANDRA BUILDING SRL?
SANDRA BUILDING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SANDRA BUILDING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SANDRA BUILDING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cristești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SANDRA BUILDING SRL?
În 2025, SANDRA BUILDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 249 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SANDRA BUILDING SRL plătitoare de TVA?
Da. SANDRA BUILDING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 septembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.