SANAFARM SRL
SĂNĂTAȚII, sc. C, ap. 3, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 27 mii lei, 4 angajați.
Despre SANAFARM SRL
SANAFARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2006 cu numărul J2006002199351 și codul unic de înregistrare (CUI) 18826413, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+15% față de 2024), un profit net de 27 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18826413
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006002199351
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iulie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006002199351
- Cod poștal
- 300742
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.11.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 27 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 209 mii lei
- Datorii
- 950 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 1,7%
- Cifră / angajat
- 392 mii lei
+15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 82% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 318 mii | 431 mii | 530 mii | 625 mii | 987 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 318 mii | 431 mii | 530 mii | 625 mii | 987 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 280 mii | 545 mii | 513 mii | 613 mii | 866 mii | 970 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 38 mii | -114 mii | 17 mii | 12 mii | 122 mii | 117 mii | 54 mii | 44 mii | 74 mii | 62 mii |
| Profit / pierdere netă | 35 mii | -118 mii | 12 mii | 5.886 | 112 mii | 106 mii | 41 mii | 31 mii | 45 mii | 27 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 6 | 6 | 4 | 4 | 5 | 6 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 2.371 | 104 mii | 101 mii | 99 mii | 96 mii | 94 mii | 91 mii | 94 mii | 215 mii | 200 mii |
| Active circulante | 258 mii | 144 mii | 159 mii | 336 mii | 568 mii | 701 mii | 806 mii | 918 mii | 853 mii | 959 mii |
| din care stocuri | 143 mii | 103 mii | 139 mii | 221 mii | 367 mii | 518 mii | 587 mii | 697 mii | 678 mii | 771 mii |
| creanțe | 100 mii | 40 mii | 9.060 | 109 mii | 200 mii | 132 mii | 211 mii | 211 mii | 165 mii | 154 mii |
| casa și conturi la bănci | 15 mii | 1.125 | 12 mii | 6.416 | 824 | 51 mii | 7.179 | 11 mii | 10 mii | 33 mii |
| Datorii | 313 mii | 418 mii | 420 mii | 587 mii | 705 mii | 729 mii | 790 mii | 875 mii | 886 mii | 950 mii |
| Capitaluri proprii | -53 mii | -171 mii | -159 mii | -153 mii | -41 mii | 65 mii | 107 mii | 137 mii | 182 mii | 209 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 60 din 104 în județul Timiș și locul 1.491 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Timiș
- BIRO SRL · Peciu Nou1,7 mil lei · 2 ang.
- BETEZDA SRL · Moșnița Nouă1,7 mil lei · 3 ang.
- ALIGEO FARM SRL · Timișoara1,5 mil lei · 3 ang.
- LUMI FARM SRL · Dudeștii Noi1,5 mil lei · 4 ang.
- SIMOFARM SRL · Bethausen1,4 mil lei · 5 ang.
- CREATIV MEDIAPHARM SRL · Timișoara1,4 mil lei · 3 ang.
- RALDORY FARM S.R.L. · Curtea1,4 mil lei · 2 ang.
- FARMACIA ACORUSFARM SRL · Lovrin1,3 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Întrebări frecvente despre SANAFARM SRL
Care este CUI-ul firmei SANAFARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SANAFARM SRL este 18826413, iar codul de TVA este RO18826413. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006002199351, iar codul EUID este ROONRC.J2006002199351.
Unde are sediul SANAFARM SRL?
Sediul social al firmei SANAFARM SRL este în SĂNĂTAȚII, sc. C, ap. 3, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, cod poștal 300742, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SANAFARM SRL?
Activitatea principală a firmei SANAFARM SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SANAFARM SRL?
SANAFARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SANAFARM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 416). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SANAFARM SRL?
În 2025, SANAFARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 27 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SANAFARM SRL plătitoare de TVA?
Da. SANAFARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.