SAN MATEO SRL
Sat Căstău, Comuna Beriu, Hunedoara
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 448 mii lei, profit net 4.782 lei, 3 angajați.
Despre SAN MATEO SRL
SAN MATEO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2011 cu numărul J2011001007208 și codul unic de înregistrare (CUI) 29221255, cu sediul în Căstău (com. Beriu), județul Hunedoara. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 448 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 4.782 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 126 mii lei la 448 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 decembrie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 29221255
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011001007208
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 octombrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011001007208
- Cod poștal
- 337076
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 08.12.2011
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Orăştie
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 448 mii lei
- Profit net
- 4.782 lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -24 mii lei
- Datorii
- 243 mii lei
- Active totale
- 218 mii lei
- Marjă netă
- 1,1%
- Cifră / angajat
- 149 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (111%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 100 mii | 281 mii | 187 mii | 160 mii | 130 mii | 126 mii | 150 mii | 164 mii | 441 mii | 448 mii |
| Venituri totale | 119 mii | 331 mii | 219 mii | 187 mii | 152 mii | 166 mii | 195 mii | 201 mii | 527 mii | 529 mii |
| Cheltuieli totale | 147 mii | 274 mii | 199 mii | 158 mii | 150 mii | 153 mii | 217 mii | 241 mii | 503 mii | 511 mii |
| Profit / pierdere brută | -29 mii | 57 mii | 19 mii | 29 mii | 2.038 | 14 mii | -22 mii | -40 mii | 23 mii | 18 mii |
| Profit / pierdere netă | -30 mii | 54 mii | 17 mii | 27 mii | 1.119 | 13 mii | -23 mii | -42 mii | 10 mii | 4.782 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2 | 4 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 191 mii | 152 mii | 122 mii | 85 mii | 109 mii | 85 mii | 87 mii | 83 mii | 59 mii | 193 mii |
| Active circulante | 189 mii | 181 mii | 192 mii | 174 mii | 175 mii | 184 mii | 189 mii | 257 mii | 89 mii | 25 mii |
| din care stocuri | 173 mii | 167 mii | 179 mii | 171 mii | 171 mii | 172 mii | 181 mii | 196 mii | 34 mii | 7.398 |
| creanțe | 14 mii | 9.733 | 1.721 | — | 5 | 155 | 7.931 | 31 mii | 12 mii | 125 |
| casa și conturi la bănci | 1.498 | 4.526 | 11 mii | 2.694 | 3.614 | 11 mii | 52 | 29 mii | 43 mii | 18 mii |
| Datorii | 467 mii | 367 mii | 330 mii | 247 mii | 272 mii | 234 mii | 274 mii | 379 mii | 178 mii | 243 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 9.976 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -88 mii | -34 mii | -16 mii | 11 mii | 12 mii | 26 mii | 2.351 | -39 mii | -29 mii | -24 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 111 din 215 în județul Hunedoara și locul 5.781 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul Hunedoara
- BENO OIL SRL · Ilia495 mii lei · 6 ang.
- ALEMAC SRL · Hațeg486 mii lei · 1 ang.
- ARMONIA GUSTULUI S.R.L. · Aninoasa457 mii lei · 2 ang.
- ELISA DELICATESE S.R.L. · Sat Silvașu De Sus, Oraș Hațeg449 mii lei · 2 ang.
- ROBREST TRADIȚIONAL S.R.L. · Deva429 mii lei · 1 ang.
- BORCALEX BURGER SRL · Deva409 mii lei · 1 ang.
- I&D DYPREST IMPEX SRL · Deva402 mii lei · 1 ang.
- BETWEEN 2 ANGELS ARI & SOFI S.R.L. · Orăștie402 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre SAN MATEO SRL
Care este CUI-ul firmei SAN MATEO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SAN MATEO SRL este 29221255, iar codul de TVA este RO29221255. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001007208, iar codul EUID este ROONRC.J2011001007208.
Unde are sediul SAN MATEO SRL?
Sediul social al firmei SAN MATEO SRL este în Sat Căstău, Comuna Beriu, Hunedoara, Căstău (com. Beriu), județul Hunedoara, cod poștal 337076, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SAN MATEO SRL?
Activitatea principală a firmei SAN MATEO SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SAN MATEO SRL?
SAN MATEO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SAN MATEO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SAN MATEO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Căstău (com. Beriu) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SAN MATEO SRL?
În 2025, SAN MATEO SRL a raportat o cifră de afaceri de 448 mii lei și un profit net de 4.782 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SAN MATEO SRL plătitoare de TVA?
Da. SAN MATEO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 decembrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.