SALTELE PROD SRL
Comuna Căteasca, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 6,9 mil lei, profit net 172 mii lei, 22 angajați.
Despre SALTELE PROD SRL
SALTELE PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2006 cu numărul J2006001783034 și codul unic de înregistrare (CUI) 19117959, cu sediul în Căteasca, județul Argeș. Activitatea principală este „Fabricarea de mobilă” (cod CAEN 3100). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,9 mil lei (-12% față de 2024), un profit net de 172 mii lei și 22 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 6,1 mil lei la 6,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 octombrie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 19117959
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006001783034
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 octombrie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006001783034
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 25.10.2006
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Topoloveni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6,9 mil lei
- Profit net
- 172 mii lei
- Angajați (medie)
- 22
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 2,3 mil lei
- Active totale
- 3,5 mil lei
- Marjă netă
- 2,5%
- Cifră / angajat
- 312 mii lei
-12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5,8 mil | 6 mil | 4,9 mil | 5,3 mil | 5,3 mil | 6,1 mil | 6,9 mil | 6,3 mil | 7,8 mil | 6,9 mil |
| Venituri totale | 7,3 mil | 7,4 mil | 5,5 mil | 5,7 mil | 6 mil | 7,2 mil | 7,7 mil | 7,4 mil | 8,9 mil | 8,2 mil |
| Cheltuieli totale | 7 mil | 7,4 mil | 5,4 mil | 5,7 mil | 5,9 mil | 7,1 mil | 7,5 mil | 7,1 mil | 8,6 mil | 8 mil |
| Profit / pierdere brută | 309 mii | 43 mii | 45 mii | 72 mii | 77 mii | 143 mii | 183 mii | 306 mii | 335 mii | 207 mii |
| Profit / pierdere netă | 250 mii | 30 mii | 36 mii | 60 mii | 61 mii | 121 mii | 153 mii | 258 mii | 310 mii | 172 mii |
| Număr mediu de angajați | 51 | 54 | 36 | 26 | 23 | 23 | 22 | 22 | 22 | 22 |
| Active imobilizate | 530 mii | 460 mii | 938 mii | 865 mii | 739 mii | 604 mii | 741 mii | 627 mii | 1,1 mil | 1 mil |
| Active circulante | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 1,9 mil |
| din care stocuri | 704 mii | 836 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
| creanțe | 943 mii | 957 mii | 1,1 mil | 969 mii | 960 mii | 967 mii | 1,1 mil | 996 mii | 825 mii | 705 mii |
| casa și conturi la bănci | 88 mii | 106 mii | 908 | 14 mii | 10 mii | 24 mii | 49 mii | 2.210 | 224 mii | 142 mii |
| Cheltuieli în avans | 644 mii | 644 mii | 653 mii | 649 mii | 648 mii | 646 mii | 645 mii | 603 mii | 578 mii | 507 mii |
| Datorii | 2 mil | 2,1 mil | 3,1 mil | 3 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | 6.870 | 5.609 | 4.349 | 3.088 | 1.828 | 1.197 | — |
| Capitaluri proprii | 913 mii | 943 mii | 979 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 95 în județul Argeș și locul 223 din 3.020 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3100 – Fabricarea de mobilă.
Firme similare din județul Argeș
- NEO HOME DESIGN FBM SRL · Sat Zăvoi, Oraș Ștefănești9 mil lei · 28 ang.
- MOB GLOBAL IMPACT SRL · Pitești8,1 mil lei · 4 ang.
- SOLO SHOT SRL · Rucăr4,4 mil lei · 31 ang.
- DUROS HOLDING INDUSTRY 2003 SRL · Hințești (com. Moșoaia)4,4 mil lei · 20 ang.
- CAROLINE COM SRL · Pitești3,6 mil lei · 20 ang.
- HERIVA KITCHEN S.R.L. · Sat Viișoara, Oraș Ștefănești3,3 mil lei · 14 ang.
- MULTI MOBILA SRL · Valea Danului3,1 mil lei · 14 ang.
- BINALEXPERT MOB SRL · Schiau (com. Bascov)3,1 mil lei · 18 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 9810/315/202521.08.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Targoviste · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 127/1259/202113.03.2024
închiderea procedurii
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 33922/300/202321.12.2023
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 2491/338/202313.06.2023
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Zarnesti · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 127/1259/202111.05.2021
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3100 – Fabricarea de mobilă
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Întrebări frecvente despre SALTELE PROD SRL
Care este CUI-ul firmei SALTELE PROD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SALTELE PROD SRL este 19117959, iar codul de TVA este RO19117959. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006001783034, iar codul EUID este ROONRC.J2006001783034.
Unde are sediul SALTELE PROD SRL?
Sediul social al firmei SALTELE PROD SRL este în Comuna Căteasca, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SALTELE PROD SRL?
Activitatea principală a firmei SALTELE PROD SRL este „Fabricarea de mobilă”, cod CAEN 3100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SALTELE PROD SRL?
SALTELE PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2006, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SALTELE PROD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 240). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SALTELE PROD SRL?
În 2025, SALTELE PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,9 mil lei și un profit net de 172 mii lei, cu 22 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SALTELE PROD SRL plătitoare de TVA?
Da. SALTELE PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 octombrie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.