SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL
22 DECEMBRIE, bl. D6, sc. A, et. 2, ap. 4, Oraș Baia De Arieș, Alba
În 2025: cifra de afaceri 3,1 mil lei, profit net 27 mii lei, 3 angajați.
Despre SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL
SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 august 2014 cu numărul J1/488/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33450141, cu sediul în Baia De Arieș, județul Alba. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,1 mil lei (+116% față de 2024), un profit net de 27 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 284 mii lei la 3,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 ianuarie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 33450141
- Nr. Registrul Comerțului
- J1/488/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 august 2014
- EUID
- ROONRC.J1/488/2014
- Cod poștal
- 515300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 29.01.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Câmpeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,1 mil lei
- Profit net
- 27 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 59 mii lei
- Datorii
- 2,2 mil lei
- Active totale
- 2,3 mil lei
- Marjă netă
- 0,9%
- Cifră / angajat
- 1 mil lei
+116% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 97% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 296 mii | 351 mii | 532 mii | 342 mii | 239 mii | 284 mii | 318 mii | 2,8 mil | 1,4 mil | 3,1 mil |
| Venituri totale | 296 mii | 351 mii | 595 mii | 343 mii | 240 mii | 285 mii | 322 mii | 2,8 mil | 1,5 mil | 3,1 mil |
| Cheltuieli totale | 144 mii | 305 mii | 378 mii | 285 mii | 234 mii | 275 mii | 318 mii | 1,9 mil | 883 mii | 3,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 152 mii | 46 mii | 217 mii | 58 mii | 5.225 | 10 mii | 4.570 | 816 mii | 570 mii | 42 mii |
| Profit / pierdere netă | 143 mii | 35 mii | 199 mii | 53 mii | 2.818 | 7.571 | 1.347 | 710 mii | 466 mii | 27 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 106 mii | 192 mii | 112 mii | 71 mii | 50 mii | 23 mii | 18 mii | 225 mii | 183 mii | 473 mii |
| Active circulante | 70 mii | 134 mii | 350 mii | 402 mii | 373 mii | 392 mii | 426 mii | 2,1 mil | 1,4 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | — | 6.082 | 3.794 | — | 36 mii | 82 mii | 64 mii | -44 mii | 53 mii | 593 mii |
| creanțe | 15 mii | 65 mii | 112 mii | 92 mii | 217 mii | 245 mii | 82 mii | 645 mii | 396 mii | 686 mii |
| casa și conturi la bănci | 55 mii | 63 mii | 235 mii | 310 mii | 120 mii | 66 mii | 280 mii | 1,5 mil | 984 mii | 545 mii |
| Datorii | 32 mii | 148 mii | 105 mii | 165 mii | 112 mii | 117 mii | 145 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 2,2 mil |
| Capitaluri proprii | 144 mii | 179 mii | 357 mii | 309 mii | 311 mii | 298 mii | 299 mii | 924 mii | 472 mii | 59 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 303 în județul Alba și locul 960 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Alba
- ACTIV TOPO SRL · Alba Iulia4,1 mil lei · 18 ang.
- INGINERIE DRUMURI SI PODURI S.R.L. · Șona3 mil lei · 3 ang.
- TOPO PROF AV S.R.L. · Petrești (mun. Sebeș)2,7 mil lei · 14 ang.
- LARRY & CORY VERMESSUNGEN SRL · Tonea (com. Săsciori)2,7 mil lei · 10 ang.
- SIEGA CONSULTING SRL · Sebeș2,6 mil lei · 3 ang.
- KEYTEK INNOVATION S.R.L. · Alba Iulia2,6 mil lei · 3 ang.
- DADI TEAM SRL · Sebeș2,4 mil lei · 7 ang.
- INSTAL CONSULTING SRL · Ocna Mureș2,3 mil lei · 13 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 32850/299/202421.05.2026
anulare proces verbal de contravenţie SERIA C NR. 0202348/23.09.2024
Tribunalul Alba · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant
- 32850/299/202414.05.2025
anulare proces verbal de contravenţie SERIA C NR. 0202348/23.09.2024
Judecătoria Campeni · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 5532/302/202506.03.2025
validare poprire
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 32850/299/202416.10.2024
anulare proces verbal de contravenţie SERIA C NR. 0202348/23.09.2024
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7410 Activități de design specializat
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL este 33450141, iar codul de TVA este RO33450141. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1/488/2014, iar codul EUID este ROONRC.J1/488/2014.
Unde are sediul SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL?
Sediul social al firmei SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL este în 22 DECEMBRIE, bl. D6, sc. A, et. 2, ap. 4, Oraș Baia De Arieș, Alba, județul Alba, cod poștal 515300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 37 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL?
SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 august 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Baia De Arieș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL?
În 2025, SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,1 mil lei și un profit net de 27 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL plătitoare de TVA?
Da. SALIGNY CONSTRUCTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 ianuarie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.