Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA32 ani pe piață

SAFIR '94 IMPEX SRL

CUI 5624471J1994008349405

Sos. PANDURI, bl. P32, sc. 1, et. 3, ap. 11, București Sectorul 5, București

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 6,5 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 18 angajați.

Despre SAFIR '94 IMPEX SRL

SAFIR '94 IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 1994 cu numărul J1994008349405 și codul unic de înregistrare (CUI) 5624471, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase” (cod CAEN 3212). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,5 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 18 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 6,6 mil lei la 6,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1994.

Date de identificare

CUI
5624471
Nr. Registrul Comerțului
J1994008349405
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 aprilie 1994
EUID
ROONRC.J1994008349405
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.1994

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
6,5 mil lei

+3% față de 2024

Profit net
1,2 mil lei
Angajați (medie)
18
Capitaluri proprii
7,9 mil lei
Datorii
973 mii lei
Active totale
8,9 mil lei
Marjă netă
19,2%
Cifră / angajat
359 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 3.664.364 lei; profit net 513.737 lei20162017: cifra de afaceri 4.687.756 lei; profit net 508.760 lei20172018: cifra de afaceri 5.701.969 lei; profit net 1.178.408 lei20182019: cifra de afaceri 5.682.033 lei; profit net 889.972 lei20192020: cifra de afaceri 5.558.594 lei; profit net 975.206 lei20202021: cifra de afaceri 6.585.952 lei; profit net 1.101.786 lei20212022: cifra de afaceri 6.639.503 lei; profit net 1.411.095 lei20222023: cifra de afaceri 6.290.733 lei; profit net 1.847.252 lei20232024: cifra de afaceri 6.274.954 lei; profit net 790.781 lei20242025: cifra de afaceri 6.470.411 lei; profit net 1.245.513 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă3,7 mil4,7 mil5,7 mil5,7 mil5,6 mil6,6 mil6,6 mil6,3 mil6,3 mil6,5 mil
Venituri totale5,3 mil6,6 mil8,8 mil8,9 mil9,5 mil10,7 mil10,3 mil10,5 mil9,5 mil9,9 mil
Cheltuieli totale4,7 mil6 mil7,6 mil7,9 mil8,5 mil9,5 mil8,8 mil8,6 mil8,6 mil8,6 mil
Profit / pierdere brută572 mii598 mii1,2 mil950 mii1 mil1,2 mil1,5 mil1,9 mil873 mii1,3 mil
Profit / pierdere netă514 mii509 mii1,2 mil890 mii975 mii1,1 mil1,4 mil1,8 mil791 mii1,2 mil
Număr mediu de angajați18181920222121192018
Active imobilizate1,8 mil1,9 mil1,8 mil1,7 mil1,7 mil1,6 mil1,6 mil1,7 mil1,9 mil1,9 mil
Active circulante3 mil3,7 mil3,9 mil4,4 mil4,7 mil5,3 mil5,5 mil6 mil7,2 mil7 mil
din care stocuri2,7 mil3,3 mil3,6 mil4,1 mil4,2 mil4,8 mil5,2 mil5,3 mil6,7 mil6,2 mil
creanțe202 mii106 mii101 mii51 mii61 mii117 mii136 mii104 mii100 mii153 mii
casa și conturi la bănci121 mii335 mii200 mii278 mii425 mii335 mii224 mii549 mii431 mii616 mii
Cheltuieli în avans11 mii——16 mii19 mii16 mii13 mii15 mii15 mii19 mii
Datorii1,9 mil2,2 mil1,1 mil1 mil879 mii1,2 mil1,4 mil564 mii2,5 mil973 mii
Capitaluri proprii2,9 mil3,4 mil4,6 mil5,1 mil5,5 mil5,7 mil5,7 mil7,1 mil6,6 mil7,9 mil
din care capital subscris vărsat10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 83 în județul București și locul 13 din 398 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3212 – Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 5037/254/202610.07.2026

    plângere contravenţională PV SERIA ANAR NR. 0005836/22.06.2026

    Judecătoria Mangalia · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 17025/3/202604.05.2026

    cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 3212 – Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase

  • 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 5611 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
  • 9525 Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor

Întrebări frecvente despre SAFIR '94 IMPEX SRL

Care este CUI-ul firmei SAFIR '94 IMPEX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SAFIR '94 IMPEX SRL este 5624471, iar codul de TVA este RO5624471. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994008349405, iar codul EUID este ROONRC.J1994008349405.

Unde are sediul SAFIR '94 IMPEX SRL?

Sediul social al firmei SAFIR '94 IMPEX SRL este în Sos. PANDURI, bl. P32, sc. 1, et. 3, ap. 11, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SAFIR '94 IMPEX SRL?

Activitatea principală a firmei SAFIR '94 IMPEX SRL este „Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase”, cod CAEN 3212. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SAFIR '94 IMPEX SRL?

SAFIR '94 IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 1994, deci are 32 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SAFIR '94 IMPEX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0214 *** 006). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SAFIR '94 IMPEX SRL?

În 2025, SAFIR '94 IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,5 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 18 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SAFIR '94 IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da. SAFIR '94 IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează