SACA CONSTRUCT SRL
Str. BISERICII, Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, Brașov
În 2024: cifra de afaceri 285 mii lei, pierdere netă 45 mii lei, 2 angajați.
Despre SACA CONSTRUCT SRL
SACA CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 2009 cu numărul J08/287/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25135992, cu sediul în Lunca Calnicului (com. Prejmer), județul Brașov. Activitatea principală este „Fabricarea altor articole din metal n.c.a.” (cod CAEN 2599). Firma are 17 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 285 mii lei (-15% față de 2023), o pierdere netă de 45 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 374 mii lei la 285 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 august 2017.
Date de identificare
- CUI
- 25135992
- Nr. Registrul Comerțului
- J08/287/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 februarie 2009
- EUID
- ROONRC.J08/287/2009
- Cod poștal
- 507170
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 24.08.2017
reactivat 29.06.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 285 mii lei
- Pierdere netă
- 45 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 177 mii lei
- Datorii
- 67 mii lei
- Active totale
- 244 mii lei
- Marjă netă
- -15,7%
- Cifră / angajat
- 143 mii lei
-15% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 96 mii | 154 mii | 374 mii | 235 mii | 156 mii | 337 mii | 285 mii |
| Venituri totale | 0 | 96 mii | 154 mii | 374 mii | 235 mii | 156 mii | 337 mii | 296 mii |
| Cheltuieli totale | — | 48 mii | 124 mii | 325 mii | 181 mii | 138 mii | 300 mii | 338 mii |
| Profit / pierdere brută | 0 | 48 mii | 30 mii | 48 mii | 53 mii | 18 mii | 37 mii | -43 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | 46 mii | 28 mii | 45 mii | 51 mii | 17 mii | 33 mii | -45 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 2 | 4 | 2 | 3 | 4 | 2 |
| Active imobilizate | 511 | — | 32 mii | 25 mii | 18 mii | 161 mii | 122 mii | 122 mii |
| Active circulante | 5.259 | 106 mii | 95 mii | 122 mii | 166 mii | 151 mii | 251 mii | 122 mii |
| din care stocuri | — | — | 14 mii | 29 mii | 101 mii | 95 mii | — | — |
| creanțe | 4.900 | 106 mii | 41 mii | 74 mii | 46 mii | 12 mii | 223 mii | 81 mii |
| casa și conturi la bănci | 359 | 389 | 40 mii | 19 mii | 19 mii | 44 mii | 27 mii | 41 mii |
| Datorii | 4.739 | 60 mii | 52 mii | 28 mii | 14 mii | 124 mii | 151 mii | 67 mii |
| Capitaluri proprii | 1.031 | 46 mii | 75 mii | 119 mii | 170 mii | 188 mii | 222 mii | 177 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 31 în județul Brașov și locul 256 din 460 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 2599 – Fabricarea altor articole din metal n.c.a..
Firme similare din județul Brașov
- KEY SERV PRAX SRL · Bod346 mii lei · 3 ang.
- METAL IDEAS S.R.L. · Hălchiu277 mii lei · 0 ang.
- GUTTERSERV S.R.L. · Ghimbav215 mii lei · 1 ang.
- KOLERTOM DECOR SRL · Săcele112 mii lei · 1 ang.
- ALD SERV KEY S.R.L. · Brașov107 mii lei · 1 ang.
- TRIAS SRL · Cristian71 mii lei · 1 ang.
- VADECO STEEL S.R.L. · Brașov59 mii lei · 1 ang.
- THE BEAUTY OF LONGEVITY S.R.L. · Hărman57 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2599 – Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Întrebări frecvente despre SACA CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei SACA CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SACA CONSTRUCT SRL este 25135992, iar codul de TVA este RO25135992. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J08/287/2009, iar codul EUID este ROONRC.J08/287/2009.
Unde are sediul SACA CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei SACA CONSTRUCT SRL este în Str. BISERICII, Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, Brașov, Lunca Calnicului (com. Prejmer), județul Brașov, cod poștal 507170, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SACA CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei SACA CONSTRUCT SRL este „Fabricarea altor articole din metal n.c.a.”, cod CAEN 2599.
Când a fost înființată SACA CONSTRUCT SRL?
SACA CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SACA CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 217). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SACA CONSTRUCT SRL?
În 2024, SACA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 285 mii lei și o pierdere netă de 45 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SACA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. SACA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 august 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.