Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare15 ani pe piață

SABLAST SRL

CUI 28966554J26/827/2011

PODULUI, Sat Budiu Mic, Comuna Crăciunești, Mureș

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 554 mii lei, 1 angajați.

Despre SABLAST SRL

SABLAST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 august 2011 cu numărul J26/827/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28966554, cu sediul în Budiu Mic (com. Crăciunești), județul Mureș. Activitatea principală este „Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.” (cod CAEN 2829). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (+26% față de 2024), un profit net de 554 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 septembrie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
28966554
Nr. Registrul Comerțului
J26/827/2011
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 august 2011
EUID
ROONRC.J26/827/2011
Cod poștal
547176

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 08.09.2011

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,2 mil lei

+26% față de 2024

Profit net
554 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
529 mii lei
Datorii
603 mii lei
Active totale
1,1 mil lei
Marjă netă
25,3%
Cifră / angajat
2,2 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 930.633 lei; profit net 184.774 lei20162017: cifra de afaceri 830.783 lei; profit net 286.409 lei20172018: cifra de afaceri 928.800 lei; profit net 234.177 lei20182019: cifra de afaceri 910.211 lei; profit net 239.481 lei20192020: cifra de afaceri 823.510 lei; profit net 170.943 lei20202021: cifra de afaceri 1.078.464 lei; profit net 308.088 lei20212022: cifra de afaceri 1.094.504 lei; profit net 403.794 lei20222023: cifra de afaceri 2.048.303 lei; profit net 766.624 lei20232024: cifra de afaceri 1.737.221 lei; profit net 540.999 lei20242025: cifra de afaceri 2.193.561 lei; profit net 554.357 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă931 mii831 mii929 mii910 mii824 mii1,1 mil1,1 mil2 mil1,7 mil2,2 mil
Venituri totale938 mii855 mii929 mii912 mii827 mii1,1 mil1,1 mil2,1 mil1,7 mil2,2 mil
Cheltuieli totale717 mii560 mii685 mii664 mii649 mii768 mii687 mii1,3 mil1,1 mil1,5 mil
Profit / pierdere brută221 mii295 mii243 mii249 mii179 mii319 mii415 mii784 mii592 mii659 mii
Profit / pierdere netă185 mii286 mii234 mii239 mii171 mii308 mii404 mii767 mii541 mii554 mii
Număr mediu de angajați1211111111
Active imobilizate257 mii236 mii219 mii199 mii188 mii177 mii227 mii197 mii200 mii141 mii
Active circulante457 mii595 mii847 mii1,1 mil1,1 mil1 mil666 mii1,2 mil1,2 mil990 mii
din care stocuri84 mii223 mii400 mii383 mii468 mii312 mii432 mii489 mii584 mii343 mii
creanțe194 mii75 mii258 mii87 mii48 mii45 mii44 mii155 mii549 mii464 mii
casa și conturi la bănci179 mii298 mii189 mii585 mii571 mii651 mii191 mii511 mii37 mii184 mii
Cheltuieli în avans942.43955205220——96414353
Datorii272 mii104 mii127 mii76 mii15 mii28 mii77 mii124 mii830 mii603 mii
Capitaluri proprii442 mii728 mii939 mii1,2 mil1,3 mil1,2 mil816 mii1,2 mil541 mii529 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 7 în județul Mureș și locul 60 din 145 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2829 – Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a..

Firme similare din județul Mureș

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2829 – Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.

  • 2562 Operațiuni de mecanică generală
  • 2813 Fabricarea de pompe și compresoare
  • 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
  • 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
  • 3319 Repararea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Întrebări frecvente despre SABLAST SRL

Care este CUI-ul firmei SABLAST SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SABLAST SRL este 28966554, iar codul de TVA este RO28966554. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/827/2011, iar codul EUID este ROONRC.J26/827/2011.

Unde are sediul SABLAST SRL?

Sediul social al firmei SABLAST SRL este în PODULUI, Sat Budiu Mic, Comuna Crăciunești, Mureș, Budiu Mic (com. Crăciunești), județul Mureș, cod poștal 547176, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SABLAST SRL?

Activitatea principală a firmei SABLAST SRL este „Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.”, cod CAEN 2829. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SABLAST SRL?

SABLAST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 august 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SABLAST SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 139). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SABLAST SRL?

În 2025, SABLAST SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 554 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SABLAST SRL plătitoare de TVA?

Da. SABLAST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 septembrie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează