SABIKO-IMPEX SRL
Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiș
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 62,9 mil lei, profit net 1,3 mil lei, 137 angajați.
Despre SABIKO-IMPEX SRL
SABIKO-IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 1994 cu numărul J1994001354358 și codul unic de înregistrare (CUI) 5614141, cu sediul în Remetea Mare, județul Timiș. Activitatea principală este „Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor” (cod CAEN 1020). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 62,9 mil lei (+12% față de 2024), un profit net de 1,3 mil lei și 137 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 57,7 mil lei la 62,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 5614141
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994001354358
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 aprilie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001354358
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.06.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 62,9 mil lei
- Profit net
- 1,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 137
- Capitaluri proprii
- 7,8 mil lei
- Datorii
- 29,9 mil lei
- Active totale
- 37,6 mil lei
- Marjă netă
- 2,1%
- Cifră / angajat
- 459 mii lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 79% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 28,2 mil | 26,6 mil | 38,1 mil | 48 mil | 44,5 mil | 57,7 mil | 76,7 mil | 62,1 mil | 56,2 mil | 62,9 mil |
| Venituri totale | 28,9 mil | 28 mil | 40,2 mil | 49,7 mil | 48,5 mil | 60,2 mil | 82,2 mil | 72,4 mil | 63,5 mil | 68,1 mil |
| Cheltuieli totale | 28,5 mil | 26,8 mil | 37,9 mil | 47 mil | 48,8 mil | 58,8 mil | 75,1 mil | 69,9 mil | 63,1 mil | 66,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 427 mii | 1,2 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | -296 mii | 1,5 mil | 7,1 mil | 2,4 mil | 447 mii | 1,6 mil |
| Profit / pierdere netă | 427 mii | 1,1 mil | 2 mil | 2,4 mil | -346 mii | 1,4 mil | 6,4 mil | 2,3 mil | 342 mii | 1,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 107 | 49 | 49 | 151 | 154 | 161 | 170 | 166 | 138 | 137 |
| Active imobilizate | 10,6 mil | 14,5 mil | 23 mil | 27,8 mil | 21,7 mil | 17,2 mil | 24 mil | 24,2 mil | 26 mil | 18,2 mil |
| Active circulante | 6 mil | 6,2 mil | 9,2 mil | 10,7 mil | 14,5 mil | 16 mil | 21,4 mil | 18,9 mil | 16,8 mil | 18,3 mil |
| din care stocuri | 68 mii | 144 mii | 265 mii | 175 mii | 130 mii | 194 mii | 447 mii | 253 mii | 258 mii | 283 mii |
| creanțe | 5,7 mil | 5,7 mil | 8,4 mil | 8,7 mil | 8,9 mil | 10,7 mil | 13,4 mil | 13,7 mil | 12,5 mil | 13,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 264 mii | 388 mii | 557 mii | 1,8 mil | 5,5 mil | 3,6 mil | 7,5 mil | 3,7 mil | 843 mii | 1,3 mil |
| Cheltuieli în avans | 193 mii | 241 mii | 520 mii | 558 mii | 779 mii | 994 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| Datorii | 14,2 mil | 17,3 mil | 27,2 mil | 31,3 mil | 32,4 mil | 28,2 mil | 36 mil | 31,6 mil | 36,1 mil | 29,9 mil |
| Venituri în avans | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 970 mii | 4.805 | 3.084 | 1.314 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1,2 mil | 2,3 mil | 4,3 mil | 6,7 mil | 4,6 mil | 6 mil | 10,8 mil | 12,8 mil | 7,8 mil | 7,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 1 în județul Timiș și locul 6 din 30 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1020 – Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 24 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1329/263/202609.04.2026
contestaţie la executare
Judecătoria Motru · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 1340/325/202621.01.2026
plângere contravenţională BX 122947
Judecătoria Timisoara · Fond · Civil · calitate: Petent
- 30462/325/202502.09.2025
recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004) EXTRANEITATE/OLANDA/203
Judecătoria Timisoara · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 30598/325/202502.09.2025
recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004) /RECUNOAŞTERE RECIPROCĂ SANCŢIUNI PECUNIARE/EXTRANEITATE/OLANDA/203
Judecătoria Timisoara · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 25304/325/202528.07.2025
plângere contravenţională DGAF 0020170
Judecătoria Timisoara · Fond · Civil · calitate: Petent
- 5139/325/202521.02.2025
cerere necontencioasă /COOPERARE JUDICIARĂ/extraneitate/Germania/102
Judecătoria Timisoara · Fond · Civil · calitate: Petent
- 543/833/202518.02.2025
validare poprire 2342/2022
Judecătoria Salonta · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 1352/273/2020*29.10.2024
pretenţii
Curtea de Apel Timisoara · Recurs · Civil · calitate: Intimat Pârât
- 358/236/202425.10.2024
recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004)
Judecătoria Timisoara · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 39474/325/202424.10.2024
recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004) RECUN RECIPROCA A UNEI SANCT PECUNIARE Extraneitate/Olanda/203
Judecătoria Timisoara · Fond · Penal · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1020 – Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 5610 Restaurante
Întrebări frecvente despre SABIKO-IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei SABIKO-IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SABIKO-IMPEX SRL este 5614141, iar codul de TVA este RO5614141. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001354358, iar codul EUID este ROONRC.J1994001354358.
Unde are sediul SABIKO-IMPEX SRL?
Sediul social al firmei SABIKO-IMPEX SRL este în Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SABIKO-IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei SABIKO-IMPEX SRL este „Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor”, cod CAEN 1020. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SABIKO-IMPEX SRL?
SABIKO-IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SABIKO-IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 155). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SABIKO-IMPEX SRL?
În 2025, SABIKO-IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 62,9 mil lei și un profit net de 1,3 mil lei, cu 137 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SABIKO-IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. SABIKO-IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.