Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA10 ani pe piață

SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L.

CUI 36044261J26/680/2016

ION HELIADE RĂDULESCU, bl. B1, ap. 34, Municipiul Târgu Mureș, Mureș

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 365 mii lei, profit net 245 mii lei, 1 angajați.

Despre SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L.

SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2016 cu numărul J26/680/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36044261, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 365 mii lei (+522% față de 2024), un profit net de 245 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 248 mii lei la 365 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
36044261
Nr. Registrul Comerțului
J26/680/2016
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
05 mai 2016
EUID
ROONRC.J26/680/2016
Cod poștal
540189

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
365 mii lei

+522% față de 2024

Profit net
245 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
246 mii lei
Datorii
153 mii lei
Active totale
408 mii lei
Marjă netă
67,3%
Cifră / angajat
365 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii2016: cifra de afaceri 96.691 lei; profit net 90.401 lei20162017: cifra de afaceri 58.946 lei; profit net 52.587 lei20172018: cifra de afaceri 124.972 lei; profit net 91.205 lei20182019: cifra de afaceri 168.634 lei; profit net 128.522 lei20192020: cifra de afaceri 298.932 lei; profit net 241.533 lei20202021: cifra de afaceri 247.689 lei; profit net 177.909 lei20212022: cifra de afaceri 276.519 lei; profit net 248.409 lei20222023: cifra de afaceri 186.610 lei; profit net 111.378 lei20232024: cifra de afaceri 58.631 lei; pierdere netă 69.933 lei20242025: cifra de afaceri 364.794 lei; profit net 245.410 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă97 mii59 mii125 mii169 mii299 mii248 mii277 mii187 mii59 mii365 mii
Venituri totale97 mii60 mii125 mii170 mii299 mii248 mii277 mii199 mii73 mii373 mii
Cheltuieli totale3.3995.53130 mii36 mii49 mii67 mii21 mii86 mii143 mii118 mii
Profit / pierdere brută93 mii54 mii95 mii134 mii250 mii180 mii256 mii113 mii-69 mii255 mii
Profit / pierdere netă90 mii53 mii91 mii129 mii242 mii178 mii248 mii111 mii-70 mii245 mii
Număr mediu de angajați————11—111
Active imobilizate————6.0673.3121.107———
Active circulante92 mii54 mii148 mii143 mii257 mii237 mii280 mii379 mii357 mii408 mii
din care stocuri———————1.0791.310—
creanțe17 mii32 mii13 mii41376 mii73 mii139 mii82 mii53 mii310 mii
casa și conturi la bănci75 mii23 mii134 mii143 mii182 mii163 mii141 mii297 mii302 mii98 mii
Datorii1.7651.1283.34614 mii11 mii21 mii23 mii20 mii68 mii153 mii
Venituri în avans————9.6799.6799.6799.6799.6799.679
Capitaluri proprii91 mii53 mii144 mii129 mii242 mii210 mii249 mii349 mii280 mii246 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 113 din 389 în județul Mureș și locul 5.979 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Mureș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Întrebări frecvente despre SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L. este 36044261. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/680/2016, iar codul EUID este ROONRC.J26/680/2016.

Unde are sediul SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L.?

Sediul social al firmei SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L. este în ION HELIADE RĂDULESCU, bl. B1, ap. 34, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 540189, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L.?

SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 580). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L.?

În 2025, SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 365 mii lei și un profit net de 245 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, SAB ENGINEERING CONCEPT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează