S.S.M. PROFCONSULTING SRL
Str. FERVENTIA, Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Timiș
În 2023: cifra de afaceri 136 mii lei, profit net 32 mii lei, 1 angajați.
Despre S.S.M. PROFCONSULTING SRL
S.S.M. PROFCONSULTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iunie 2001 cu numărul J35/785/2001 și codul unic de înregistrare (CUI) 14015656, cu sediul în Dumbrăvița, județul Timiș. Activitatea principală este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (cod CAEN 8299). Firma are 25 ani de la înființare. În 2023, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 136 mii lei (+3% față de 2022), un profit net de 32 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2023, cifra de afaceri a crescut (de la 117 mii lei la 136 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 septembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 14015656
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/785/2001
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 iunie 2001
- EUID
- ROONRC.J35/785/2001
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 16.09.2019
reactivat 26.08.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2023
- Cifra de afaceri
- 136 mii lei
- Profit net
- 32 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 196 mii lei
- Datorii
- 477 mii lei
- Active totale
- 673 mii lei
- Marjă netă
- 23,6%
- Cifră / angajat
- 136 mii lei
+3% față de 2022
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2023, datorii de 71% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2023, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 136 mii | 93 mii | 94 mii | 117 mii | 112 mii | 158 mii | 132 mii | 136 mii |
| Venituri totale | 136 mii | 93 mii | 94 mii | 117 mii | 112 mii | 158 mii | 132 mii | 141 mii |
| Cheltuieli totale | 73 mii | 55 mii | 88 mii | 76 mii | 50 mii | 118 mii | 109 mii | 107 mii |
| Profit / pierdere brută | 63 mii | 38 mii | 5.767 | 41 mii | 62 mii | 40 mii | 23 mii | 34 mii |
| Profit / pierdere netă | 59 mii | 35 mii | 4.274 | 39 mii | 59 mii | 38 mii | 22 mii | 32 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 82 mii | 135 mii | 106 mii | 78 mii | 125 mii | 47 mii | 17 mii | 143 mii |
| Active circulante | 355 mii | 275 mii | 321 mii | 400 mii | 304 mii | 382 mii | 420 mii | 530 mii |
| din care stocuri | 4.312 | — | 3.972 | 0 | 0 | — | — | — |
| creanțe | 134 mii | 153 mii | 136 mii | 227 mii | 140 mii | 160 mii | 165 mii | 177 mii |
| casa și conturi la bănci | 217 mii | 122 mii | 181 mii | 173 mii | 164 mii | 222 mii | 256 mii | 353 mii |
| Cheltuieli în avans | 57 mii | 57 mii | 57 mii | 57 mii | 6.515 | 7.787 | 0 | — |
| Datorii | 434 mii | 372 mii | 385 mii | 397 mii | 295 mii | 287 mii | 274 mii | 477 mii |
| Capitaluri proprii | 59 mii | 95 mii | 99 mii | 138 mii | 141 mii | 150 mii | 164 mii | 196 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Timiș
- WOLT ROMANIA S.R.L. · Timișoara276 mil lei · 193 ang.
- LINDE GLOBAL SERVICES ROMANIA S.R.L. · Timișoara53 mil lei · 235 ang.
- RPW LOGISTICS SRL · Orțisoara41,4 mil lei · 95 ang.
- INTERNET MARKETING ON-LINE SRL · Timișoara14,4 mil lei · 77 ang.
- BOA EVOLUCION S.R.L. · Timișoara13 mil lei · 115 ang.
- SERVSTING SRL · Timișoara8,4 mil lei · 24 ang.
- POSH CONCEPT S.R.L. · Timișoara7,8 mil lei · 40 ang.
- INNOVO SIMPLY CLASS SRL · Timișoara7,5 mil lei · 10 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre S.S.M. PROFCONSULTING SRL
Care este CUI-ul firmei S.S.M. PROFCONSULTING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei S.S.M. PROFCONSULTING SRL este 14015656, iar codul de TVA este RO14015656. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/785/2001, iar codul EUID este ROONRC.J35/785/2001.
Unde are sediul S.S.M. PROFCONSULTING SRL?
Sediul social al firmei S.S.M. PROFCONSULTING SRL este în Str. FERVENTIA, Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are S.S.M. PROFCONSULTING SRL?
Activitatea principală a firmei S.S.M. PROFCONSULTING SRL este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.”, cod CAEN 8299.
Când a fost înființată S.S.M. PROFCONSULTING SRL?
S.S.M. PROFCONSULTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iunie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma S.S.M. PROFCONSULTING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru S.S.M. PROFCONSULTING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Dumbrăvița sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are S.S.M. PROFCONSULTING SRL?
În 2023, S.S.M. PROFCONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 136 mii lei și un profit net de 32 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este S.S.M. PROFCONSULTING SRL plătitoare de TVA?
Da. S.S.M. PROFCONSULTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 septembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.