S. ELECTRIC SRL
RADU MIHNEA VODĂ, Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iași
În 2025: cifra de afaceri 191 mii lei, pierdere netă 74 mii lei, 3 angajați.
Despre S. ELECTRIC SRL
S. ELECTRIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iunie 2006 cu numărul J2006001389227 și codul unic de înregistrare (CUI) 18739872, cu sediul în Miroslava, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 191 mii lei (-14% față de 2024), o pierdere netă de 74 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 235 mii lei la 191 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18739872
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006001389227
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 iunie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006001389227
- Cod poștal
- 707305
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.09.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 191 mii lei
- Pierdere netă
- 74 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 133 mii lei
- Datorii
- 102 mii lei
- Active totale
- 236 mii lei
- Marjă netă
- -38,5%
- Cifră / angajat
- 64 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 298 mii | 267 mii | 202 mii | 283 mii | 234 mii | 235 mii | 313 mii | 246 mii | 221 mii | 191 mii |
| Venituri totale | 298 mii | 267 mii | 202 mii | 283 mii | 234 mii | 235 mii | 313 mii | 246 mii | 221 mii | 191 mii |
| Cheltuieli totale | 153 mii | 122 mii | 184 mii | 199 mii | 178 mii | 218 mii | 280 mii | 292 mii | 324 mii | 263 mii |
| Profit / pierdere brută | 145 mii | 145 mii | 19 mii | 84 mii | 56 mii | 18 mii | 33 mii | -46 mii | -102 mii | -72 mii |
| Profit / pierdere netă | 142 mii | 142 mii | 17 mii | 81 mii | 54 mii | 15 mii | 30 mii | -48 mii | -104 mii | -74 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | — | — | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 3.906 | 3.906 | 3.906 | 3.906 | 84 mii | 76 mii | 68 mii | 58 mii | 54 mii | 41 mii |
| Active circulante | 292 mii | 428 mii | 455 mii | 537 mii | 526 mii | 587 mii | 642 mii | 615 mii | 385 mii | 192 mii |
| din care stocuri | 42 mii | 88 mii | 154 mii | 189 mii | 208 mii | 206 mii | 175 mii | 157 mii | 1.122 | 1.787 |
| creanțe | 35 mii | 67 mii | 65 mii | 70 mii | 63 mii | 44 mii | 72 mii | 74 mii | 24 mii | 7.563 |
| casa și conturi la bănci | 216 mii | 274 mii | 236 mii | 278 mii | 255 mii | 337 mii | 396 mii | 384 mii | 360 mii | 183 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.929 |
| Datorii | 31 mii | 24 mii | 34 mii | 36 mii | 51 mii | 178 mii | 195 mii | 207 mii | 77 mii | 102 mii |
| Capitaluri proprii | 266 mii | 408 mii | 425 mii | 505 mii | 559 mii | 485 mii | 515 mii | 467 mii | 363 mii | 133 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 195 din 289 în județul Iași și locul 5.263 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Iași
- FRANCO IASI SRL · Iași203 mii lei · 1 ang.
- ARMA.NET S.R.L. · Pașcani198 mii lei · 4 ang.
- ELECTRO-GAMA SRL · Belcești194 mii lei · 2 ang.
- ACTIVNET SRL · Iași191 mii lei · 1 ang.
- D&A POWER SISTEMS S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)191 mii lei · 0 ang.
- CUBIX POWER S.R.L. · Iași182 mii lei · 1 ang.
- ELECTRIC SUNBEAM S.R.L. · Lețcani181 mii lei · 2 ang.
- COP ELECTRIC S.R.L. · Dorobanț (com. Aroneanu)180 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
Întrebări frecvente despre S. ELECTRIC SRL
Care este CUI-ul firmei S. ELECTRIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei S. ELECTRIC SRL este 18739872, iar codul de TVA este RO18739872. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006001389227, iar codul EUID este ROONRC.J2006001389227.
Unde are sediul S. ELECTRIC SRL?
Sediul social al firmei S. ELECTRIC SRL este în RADU MIHNEA VODĂ, Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iași, județul Iași, cod poștal 707305, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are S. ELECTRIC SRL?
Activitatea principală a firmei S. ELECTRIC SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321.
Când a fost înființată S. ELECTRIC SRL?
S. ELECTRIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iunie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma S. ELECTRIC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 162). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are S. ELECTRIC SRL?
În 2025, S. ELECTRIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 191 mii lei și o pierdere netă de 74 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este S. ELECTRIC SRL plătitoare de TVA?
Da. S. ELECTRIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.