RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L.
Fierarului, Sat Coasta Mare, Comuna Rîciu, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 26 mii lei, profit net 1.797 lei.
Despre RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L.
RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2022 cu numărul J2022001131264 și codul unic de înregistrare (CUI) 46395219, cu sediul în Coasta Mare (com. Rîciu), județul Mureș. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 26 mii lei (-5% față de 2024), un profit net de 1.797 lei. Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3.640 lei la 26 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 46395219
- Nr. Registrul Comerțului
- J2022001131264
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iunie 2022
- EUID
- ROONRC.J2022001131264
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 25.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 26 mii lei
- Profit net
- 1.797 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 4.862 lei
- Datorii
- 195 lei
- Active totale
- 5.057 lei
- Marjă netă
- 6,9%
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 4% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 3.640 | 28 mii | 26 mii |
| Venituri totale | 0 | 3.640 | 28 mii | 26 mii |
| Cheltuieli totale | — | 3.303 | 24 mii | 24 mii |
| Profit / pierdere brută | 0 | 337 | 3.061 | 2.092 |
| Profit / pierdere netă | 0 | 284 | 2.581 | 1.797 |
| Active circulante | 500 | 1.406 | 6.354 | 4.749 |
| din care stocuri | — | 30 | — | — |
| creanțe | — | — | 200 | 679 |
| casa și conturi la bănci | 500 | 1.376 | 6.154 | 4.070 |
| Cheltuieli în avans | — | 2.131 | — | 308 |
| Datorii | 500 | 3.253 | 3.289 | 195 |
| Capitaluri proprii | 0 | 284 | 3.065 | 4.862 |
| din care capital subscris vărsat | — | — | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 193 din 224 în județul Mureș și locul 8.986 din 9.971 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Mureș
- TIBEN BODO S.R.L. · Pănet32 mii lei · 1 ang.
- G&G FIX S.R.L. · Acățari28 mii lei · 0 ang.
- ATELIER AUTO ANDREI SRL · Daneș25 mii lei · 0 ang.
- JÉZUS MA IS ÉL - ISUS ȘI ASTĂZI TRĂIEȘTE S.R.L. · Târgu Mureș24 mii lei · 0 ang.
- RES OZON STERIL S.R.L. · Cristești22 mii lei · 0 ang.
- TRMAUTOTECH S.R.L. · Ernei22 mii lei · 0 ang.
- SERVICE AUTO AM GEO & DEA S.R.L. · Sighișoara20 mii lei · 0 ang.
- TESTA ROSA SERVCOM SRL · Reghin20 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Întrebări frecvente despre RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L.
Care este CUI-ul firmei RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L. este 46395219. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2022001131264, iar codul EUID este ROONRC.J2022001131264.
Unde are sediul RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L.?
Sediul social al firmei RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L. este în Fierarului, Sat Coasta Mare, Comuna Rîciu, Mureș, Coasta Mare (com. Rîciu), județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L.?
Activitatea principală a firmei RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L. este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L.?
RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0755 *** 491). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L.?
În 2025, RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 26 mii lei și un profit net de 1.797 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, RUT CONSTRUCT REAL SOLUTION S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.