RUNCU STONE CENTRE SRL
Str. GIURCULUI, Sat Piatra, Comuna Runcu, Dâmbovița
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 100 mii lei, pierdere netă 115 mii lei, 1 angajați.
Despre RUNCU STONE CENTRE SRL
RUNCU STONE CENTRE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2004 cu numărul J2004001178153 și codul unic de înregistrare (CUI) 17050674, cu sediul în Piatra (com. Runcu), județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 100 mii lei (-78% față de 2024), o pierdere netă de 115 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 157 mii lei la 100 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 decembrie 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17050674
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001178153
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 decembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001178153
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 21.12.2004
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 100 mii lei
- Pierdere netă
- 115 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 658 mii lei
- Datorii
- 154 mii lei
- Active totale
- 812 mii lei
- Marjă netă
- -114,3%
- Cifră / angajat
- 100 mii lei
-78% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 78% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 159 mii | 198 mii | 253 mii | 316 mii | 361 mii | 157 mii | 281 mii | 300 mii | 457 mii | 100 mii |
| Venituri totale | 165 mii | 203 mii | 258 mii | 324 mii | 376 mii | 169 mii | 285 mii | 303 mii | 464 mii | 103 mii |
| Cheltuieli totale | 161 mii | 200 mii | 277 mii | 265 mii | 267 mii | 162 mii | 168 mii | 232 mii | 315 mii | 214 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.418 | 3.420 | -19 mii | 59 mii | 109 mii | 6.655 | 117 mii | 72 mii | 149 mii | -112 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.458 | 1.434 | -22 mii | 55 mii | 106 mii | 1.932 | 108 mii | 69 mii | 135 mii | -115 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 873 mii | 857 mii | 838 mii | 830 mii | 820 mii | 835 mii | 826 mii | 822 mii | 805 mii | 736 mii |
| Active circulante | 139 mii | 119 mii | 89 mii | 158 mii | 163 mii | 145 mii | 157 mii | 228 mii | 184 mii | 76 mii |
| din care stocuri | 77 mii | 57 mii | 59 mii | 57 mii | 27 mii | 56 mii | 38 mii | 32 mii | 20 mii | 9.638 |
| creanțe | 22 mii | 22 mii | 16 mii | 29 mii | 78 mii | 69 mii | 71 mii | 135 mii | 37 mii | 60 mii |
| casa și conturi la bănci | 40 mii | 40 mii | 14 mii | 72 mii | 58 mii | 19 mii | 49 mii | 61 mii | 126 mii | 5.846 |
| Cheltuieli în avans | 32 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | — | — | — | — | — | 245 |
| Datorii | 339 mii | 340 mii | 313 mii | 318 mii | 207 mii | 202 mii | 202 mii | 201 mii | 151 mii | 154 mii |
| Capitaluri proprii | 705 mii | 706 mii | 685 mii | 740 mii | 776 mii | 778 mii | 781 mii | 850 mii | 837 mii | 658 mii |
| din care capital subscris vărsat | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 29 din 53 în județul Dâmbovița și locul 3.222 din 5.790 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.
Firme similare din județul Dâmbovița
- LA MAISON RESIDENCE AND SPA S.R.L. · Minjina (com. Voinești)112 mii lei · 1 ang.
- OMH SEVANTO S.R.L. · Fieni109 mii lei · 0 ang.
- ONYX INVEST GLOBAL S.R.L. · Tărtăsești107 mii lei · 0 ang.
- ECONSTRUCTIVE GRIG S.R.L. · Viforâta (com. Aninoasa)97 mii lei · 0 ang.
- ABC HOME MANAGEMENT S.R.L. · Perșinari97 mii lei · 0 ang.
- CETATEA ALBĂ TRAVEL SRL · Târgoviște90 mii lei · 0 ang.
- EVCONT ACCOMODATION S.R.L. · Pucioasa89 mii lei · 1 ang.
- TERRA NOVA SOLIS S.R.L. · Sat Hagioaica, Oraș Titu87 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Întrebări frecvente despre RUNCU STONE CENTRE SRL
Care este CUI-ul firmei RUNCU STONE CENTRE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RUNCU STONE CENTRE SRL este 17050674, iar codul de TVA este RO17050674. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001178153, iar codul EUID este ROONRC.J2004001178153.
Unde are sediul RUNCU STONE CENTRE SRL?
Sediul social al firmei RUNCU STONE CENTRE SRL este în Str. GIURCULUI, Sat Piatra, Comuna Runcu, Dâmbovița, Piatra (com. Runcu), județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RUNCU STONE CENTRE SRL?
Activitatea principală a firmei RUNCU STONE CENTRE SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RUNCU STONE CENTRE SRL?
RUNCU STONE CENTRE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RUNCU STONE CENTRE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 514). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RUNCU STONE CENTRE SRL?
În 2025, RUNCU STONE CENTRE SRL a raportat o cifră de afaceri de 100 mii lei și o pierdere netă de 115 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RUNCU STONE CENTRE SRL plătitoare de TVA?
Da. RUNCU STONE CENTRE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 decembrie 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Piatra (com. Runcu)
- Firme cu CAEN 5520 din județul Dâmbovița
- CAEN 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- Top firme din județul Dâmbovița
- Top firme cu CAEN 5520
- Firme noi din județul Dâmbovița
- Beneficiari de fonduri din județul Dâmbovița
- Compară RUNCU STONE CENTRE SRL cu alte firme