RTS START PHARM SRL
BUCUREȘTI, Sat Daia, Comuna Daia, Giurgiu
În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 150 mii lei, 4 angajați.
Despre RTS START PHARM SRL
RTS START PHARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 2011 cu numărul J2011000766524 și codul unic de înregistrare (CUI) 29422593, cu sediul în Daia, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei, un profit net de 150 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 425 mii lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 29422593
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000766524
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 decembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000766524
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.02.2012
reactivat 01.03.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 150 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 118 mii lei
- Datorii
- 442 mii lei
- Active totale
- 560 mii lei
- Marjă netă
- 9,4%
- Cifră / angajat
- 396 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 79% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 380 mii | 226 mii | 176 mii | 265 mii | 591 mii | 425 mii | 390 mii | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 380 mii | 227 mii | 176 mii | 265 mii | 591 mii | 425 mii | 455 mii | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 388 mii | 248 mii | 221 mii | 175 mii | 477 mii | 489 mii | 541 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | -8.014 | -21 mii | -44 mii | 90 mii | 115 mii | -64 mii | -86 mii | 165 mii | 90 mii | 178 mii |
| Profit / pierdere netă | -12 mii | -23 mii | -46 mii | 88 mii | 108 mii | -70 mii | -91 mii | 148 mii | 75 mii | 150 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 4 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 |
| Active imobilizate | 448 | 305 | 2.627 | 1.595 | 121 mii | 95 mii | 6.838 | 5.362 | 7.044 | 304 |
| Active circulante | 105 mii | 94 mii | 88 mii | 211 mii | 320 mii | 167 mii | 422 mii | 736 mii | 431 mii | 560 mii |
| din care stocuri | 47 mii | 33 mii | 27 mii | 70 mii | 21 mii | 38 mii | 267 mii | 209 mii | 119 mii | 150 mii |
| creanțe | 41 mii | 58 mii | 58 mii | 139 mii | 258 mii | 115 mii | 111 mii | 469 mii | 281 mii | 214 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | 2.279 | 3.081 | 2.471 | 41 mii | 15 mii | 45 mii | 58 mii | 30 mii | 196 mii |
| Datorii | 84 mii | 96 mii | 138 mii | 173 mii | 293 mii | 184 mii | 442 mii | 607 mii | 355 mii | 442 mii |
| Capitaluri proprii | 22 mii | -1.950 | -48 mii | 40 mii | 148 mii | 78 mii | -13 mii | 135 mii | 83 mii | 118 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 21 în județul Giurgiu și locul 1.481 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Giurgiu
- FARMANA 2007 SRL · Palanca (com. Florești-Stoenești)2,1 mil lei · 4 ang.
- DALINA FARM SRL · Chiriacu (com. Izvoarele)1,9 mil lei · 4 ang.
- RIV COM SRL · Cartojani (com. Roata De Jos)1,5 mil lei · 0 ang.
- CORALIA FARM SRL · Ogrezeni1,3 mil lei · 3 ang.
- LILIFARM SRL · Prundu1,3 mil lei · 2 ang.
- TUDOCOR FARM SRL · Isvoarele710 mii lei · 2 ang.
- OAMIFARM PRODCOM S.R.L. · Bâcu (com. Joița)530 mii lei · 2 ang.
- COTUL MORII S.R.L. · Giurgiu392 mii lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
Întrebări frecvente despre RTS START PHARM SRL
Care este CUI-ul firmei RTS START PHARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RTS START PHARM SRL este 29422593, iar codul de TVA este RO29422593. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000766524, iar codul EUID este ROONRC.J2011000766524.
Unde are sediul RTS START PHARM SRL?
Sediul social al firmei RTS START PHARM SRL este în BUCUREȘTI, Sat Daia, Comuna Daia, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RTS START PHARM SRL?
Activitatea principală a firmei RTS START PHARM SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RTS START PHARM SRL?
RTS START PHARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RTS START PHARM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 034). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RTS START PHARM SRL?
În 2025, RTS START PHARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 150 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RTS START PHARM SRL plătitoare de TVA?
Da. RTS START PHARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.