RS MEGA PROIECT SRL
NEAMULUI, et. P, Oraș Bragadiru, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 8,8 mil lei, profit net 804 mii lei, 29 angajați.
Despre RS MEGA PROIECT SRL
RS MEGA PROIECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2016 cu numărul J2016004478231 și codul unic de înregistrare (CUI) 31337627, cu sediul în Bragadiru, județul Ilfov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,8 mil lei (+41% față de 2024), un profit net de 804 mii lei și 29 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,9 mil lei la 8,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 martie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 31337627
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016004478231
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 noiembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016004478231
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 14.03.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 8,8 mil lei
- Profit net
- 804 mii lei
- Angajați (medie)
- 29
- Capitaluri proprii
- 1,3 mil lei
- Datorii
- 1,7 mil lei
- Active totale
- 3 mil lei
- Marjă netă
- 9,1%
- Cifră / angajat
- 303 mii lei
+41% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 57% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 253 mii | 643 mii | 2,8 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 4,5 mil | 6 mil | 6,2 mil | 8,8 mil |
| Venituri totale | 0 | 258 mii | 665 mii | 2,9 mil | 2,7 mil | 3 mil | 4,7 mil | 6,2 mil | 7,3 mil | 8,3 mil |
| Cheltuieli totale | 10 mii | 270 mii | 743 mii | 1,8 mil | 2,4 mil | 2 mil | 3 mil | 5,2 mil | 6,3 mil | 7,3 mil |
| Profit / pierdere brută | -10 mii | -12 mii | -78 mii | 1,1 mil | 299 mii | 980 mii | 1,7 mil | 993 mii | 975 mii | 967 mii |
| Profit / pierdere netă | -10 mii | -14 mii | -85 mii | 1 mil | 275 mii | 952 mii | 1,7 mil | 757 mii | 785 mii | 804 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 8 | 10 | 13 | 17 | 16 | 29 | 29 | 33 | 29 |
| Active imobilizate | 66 mii | 110 mii | 222 mii | 289 mii | 766 mii | 793 mii | 1,4 mil | 2,3 mil | 3,2 mil | 2,8 mil |
| Active circulante | 2.418 | 30 mii | 168 mii | 964 mii | 795 mii | 1,4 mil | 2 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 242 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 3.220 | 4.271 | 48 mii | 27 mii | 121 mii | 1,1 mil | 38 mii |
| creanțe | 705 | 4.057 | 62 mii | 712 mii | 382 mii | 500 mii | 1,8 mil | 512 mii | 249 mii | 179 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.713 | 26 mii | 106 mii | 99 mii | 277 mii | 309 mii | 204 mii | 426 mii | 31 mii | 25 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 127 | 636 | 1.858 | 3.851 | 6.761 | 9.143 | 15 mii | 19 mii | 18 mii |
| Datorii | 92 mii | 178 mii | 513 mii | 335 mii | 369 mii | 255 mii | 779 mii | 1,5 mil | 3 mil | 1,7 mil |
| Capitaluri proprii | -24 mii | -38 mii | -122 mii | 920 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 1,6 mil | 1,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 103 din 1.161 în județul Ilfov și locul 1.395 din 19.569 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Ilfov
- ARC CONCEPT INVEST SRL · Otopeni9,2 mil lei · 7 ang.
- EUROFINCA - CONSTRUCT S.R.L. · Dudu (com. Chiajna)9,1 mil lei · 2 ang.
- AEM TOPCONSTRUCT S.R.L. · Voluntari8,9 mil lei · 12 ang.
- ARDA MANAGEMENT S.R.L. · Balotești8,9 mil lei · 28 ang.
- BEST HOME RESIDENCE S.R.L. · Pantelimon8,9 mil lei · 3 ang.
- IMATERIA S.R.L. · Corbeanca8,6 mil lei · 3 ang.
- MART ACM MANAGEMENT S.R.L. · Voluntari8,4 mil lei · 9 ang.
- ZIYPAK CONSTRUCT S.R.L. · Voluntari8,4 mil lei · 7 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre RS MEGA PROIECT SRL
Care este CUI-ul firmei RS MEGA PROIECT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RS MEGA PROIECT SRL este 31337627, iar codul de TVA este RO31337627. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016004478231, iar codul EUID este ROONRC.J2016004478231.
Unde are sediul RS MEGA PROIECT SRL?
Sediul social al firmei RS MEGA PROIECT SRL este în NEAMULUI, et. P, Oraș Bragadiru, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RS MEGA PROIECT SRL?
Activitatea principală a firmei RS MEGA PROIECT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RS MEGA PROIECT SRL?
RS MEGA PROIECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RS MEGA PROIECT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RS MEGA PROIECT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bragadiru sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are RS MEGA PROIECT SRL?
În 2025, RS MEGA PROIECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,8 mil lei și un profit net de 804 mii lei, cu 29 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RS MEGA PROIECT SRL plătitoare de TVA?
Da. RS MEGA PROIECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 martie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.