ROXANA SRL
Com. Golesti, Sat Popești, Comuna Golești, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 38 mii lei, 5 angajați.
Despre ROXANA SRL
ROXANA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 august 1993 cu numărul J1993000968380 și codul unic de înregistrare (CUI) 4701738, cu sediul în Popești (com. Golești), județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 38 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 741 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 4701738
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993000968380
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 august 1993
- EUID
- ROONRC.J1993000968380
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.11.1996
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 38 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 1.817 lei
- Datorii
- 267 mii lei
- Active totale
- 269 mii lei
- Marjă netă
- 3,4%
- Cifră / angajat
- 223 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 99% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 781 mii | 588 mii | 644 mii | 733 mii | 723 mii | 741 mii | 727 mii | 849 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 781 mii | 588 mii | 644 mii | 733 mii | 728 mii | 741 mii | 727 mii | 849 mii | 1,1 mil | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 761 mii | 590 mii | 666 mii | 775 mii | 760 mii | 800 mii | 820 mii | 896 mii | 1,1 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 20 mii | -2.094 | -22 mii | -43 mii | -33 mii | -60 mii | -93 mii | -47 mii | -47 mii | 38 mii |
| Profit / pierdere netă | 20 mii | -7.613 | -28 mii | -50 mii | -39 mii | -67 mii | -99 mii | -55 mii | -47 mii | 38 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | — | — | 7 | 7 | 6 | 6 | 5 |
| Active circulante | 143 mii | 151 mii | 211 mii | 207 mii | 226 mii | 220 mii | 218 mii | 250 mii | 283 mii | 269 mii |
| din care stocuri | 128 mii | 139 mii | 190 mii | 192 mii | 204 mii | 205 mii | 206 mii | 236 mii | 271 mii | 230 mii |
| creanțe | 7.449 | 6.167 | 8.764 | 8.133 | 8.594 | 6.514 | 3.968 | 3.904 | 3.985 | 3.985 |
| casa și conturi la bănci | 6.812 | 6.386 | 12 mii | 6.924 | 13 mii | 8.179 | 8.653 | 10 mii | 8.041 | 35 mii |
| Datorii | 199 mii | 215 mii | 303 mii | 274 mii | 332 mii | 394 mii | 374 mii | 294 mii | 319 mii | 267 mii |
| Capitaluri proprii | -57 mii | -64 mii | -92 mii | -67 mii | -107 mii | -174 mii | -156 mii | -44 mii | -36 mii | 1.817 |
| din care capital subscris vărsat | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 35 din 264 în județul Vâlcea și locul 1.937 din 10.464 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Vâlcea
- NOVA SELL ELEMI S.R.L. · Râmnicu Vâlcea1,2 mil lei · 1 ang.
- INFCONSTRUCT INSTAL SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ · Dobrușa (com. Ștefănești)1,1 mil lei · 2 ang.
- TRV-ONE S.R.L. · Râmnicu Vâlcea1,1 mil lei · 3 ang.
- TEODOR FACT DISTRIBUTION S.R.L. · Drăgășani1,1 mil lei · 3 ang.
- POPCAT-INSTAL S.R.L. · Râmnicu Vâlcea1,1 mil lei · 1 ang.
- S&S ONLINE STORE S.R.L. · Râmnicu Vâlcea1 mil lei · 0 ang.
- CO ILMA SRL · Râmnicu Vâlcea1 mil lei · 3 ang.
- GABIADI WASH S.R.L. · Horezu1 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Întrebări frecvente despre ROXANA SRL
Care este CUI-ul firmei ROXANA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROXANA SRL este 4701738, iar codul de TVA este RO4701738. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993000968380, iar codul EUID este ROONRC.J1993000968380.
Unde are sediul ROXANA SRL?
Sediul social al firmei ROXANA SRL este în Com. Golesti, Sat Popești, Comuna Golești, Vâlcea, Popești (com. Golești), județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROXANA SRL?
Activitatea principală a firmei ROXANA SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROXANA SRL?
ROXANA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 august 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROXANA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0250 *** 748). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROXANA SRL?
În 2025, ROXANA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 38 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROXANA SRL plătitoare de TVA?
Da. ROXANA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.