ROVERO CONS SRL
Principală, Sat Răducești, Comuna Topliceni, Buzău
În 2024: cifra de afaceri 9.935 lei, pierdere netă 2.814 lei, 1 angajați.
Despre ROVERO CONS SRL
ROVERO CONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2007 cu numărul J10/727/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21914256, cu sediul în Răducești (com. Topliceni), județul Buzău. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 19 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9.935 lei (-20% față de 2023), o pierdere netă de 2.814 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 63 mii lei la 9.935 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 21914256
- Nr. Registrul Comerțului
- J10/727/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 iunie 2007
- EUID
- ROONRC.J10/727/2007
- Cod poștal
- 127637
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 9.935 lei
- Pierdere netă
- 2.814 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 340 mii lei
- Datorii
- 2.201 lei
- Active totale
- 342 mii lei
- Marjă netă
- -28,3%
- Cifră / angajat
- 9.935 lei
-20% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 122 mii | 42 mii | 17 mii | 8.193 | 63 mii | 120 mii | 16 mii | 12 mii | 9.935 |
| Venituri totale | 122 mii | 42 mii | 17 mii | 17 mii | 63 mii | 120 mii | 16 mii | 12 mii | 9.935 |
| Cheltuieli totale | 70 mii | 31 mii | 23 mii | 11 mii | 44 mii | 54 mii | 25 mii | 16 mii | 13 mii |
| Profit / pierdere brută | 52 mii | 12 mii | -5.893 | 5.416 | 19 mii | 66 mii | -9.322 | -3.221 | -2.814 |
| Profit / pierdere netă | 48 mii | 10 mii | -6.404 | 4.917 | 17 mii | 62 mii | -9.790 | -3.221 | -2.814 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 26 mii | 16 mii | 7.268 | 7.268 | 7.267 | 7.267 | 7.267 | 7.267 | 7.267 |
| Active circulante | 255 mii | 276 mii | 278 mii | 273 mii | 293 mii | 361 mii | 345 mii | 334 mii | 334 mii |
| din care stocuri | 24 mii | 25 mii | 20 mii | 20 mii | 17 mii | 16 mii | 16 mii | 21 mii | 32 mii |
| creanțe | — | 4.560 | 4.560 | 4.560 | 4.560 | 4.560 | 4.560 | 4.560 | 96 |
| casa și conturi la bănci | 231 mii | 246 mii | 254 mii | 248 mii | 272 mii | 340 mii | 324 mii | 309 mii | 302 mii |
| Cheltuieli în avans | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 | 125 |
| Datorii | 13 mii | 14 mii | 15 mii | 4.121 | 7.439 | 13 mii | 7.151 | -727 | 2.201 |
| Capitaluri proprii | 268 mii | 277 mii | 271 mii | 276 mii | 293 mii | 355 mii | 346 mii | 342 mii | 340 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 290 din 303 în județul Buzău și locul 15.168 din 16.153 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Buzău
- VALROX ACTIV CONSTRUCT SRL · Greceanca (com. Breaza)12 mii lei · 0 ang.
- TECHNO CONSTRUCT SRL · Râmnicu Sărat11 mii lei · 0 ang.
- ACTUAL CONSTRUCT SRL · Buzău9.000 lei · 1 ang.
- RICH ART QUALITY S.R.L. · Sărata-Monteoru (com. Merei)8.400 lei · 1 ang.
- DIANA SPEED S.R.L. · Mărăcineni8.360 lei · 3 ang.
- ILIERAY CRISTIAN FLN CONS S.R.L. · Râmnicu Sărat7.500 lei · 0 ang.
- ROB CONSTRUCT INSTAL 2005 SRL · Buzău7.480 lei · 0 ang.
- ABYDEN HOME CONSTRUCT S.R.L. · Vadu Pașii6.000 lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2324/287/202429.04.2024
cerere de valoare redusă
Judecătoria Ramnicusarat · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Întrebări frecvente despre ROVERO CONS SRL
Care este CUI-ul firmei ROVERO CONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROVERO CONS SRL este 21914256. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/727/2007, iar codul EUID este ROONRC.J10/727/2007.
Unde are sediul ROVERO CONS SRL?
Sediul social al firmei ROVERO CONS SRL este în Principală, Sat Răducești, Comuna Topliceni, Buzău, Răducești (com. Topliceni), județul Buzău, cod poștal 127637, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROVERO CONS SRL?
Activitatea principală a firmei ROVERO CONS SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROVERO CONS SRL?
ROVERO CONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROVERO CONS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0762 *** 199). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROVERO CONS SRL?
În 2024, ROVERO CONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.935 lei și o pierdere netă de 2.814 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROVERO CONS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ROVERO CONS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.