Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA10 ani pe piață

ROVAS MEDICAL CENTRE SRL

CUI 35289808J2015014688403

SEBASTIAN, bl. V73, sc. 2, ap. 38, București Sectorul 5, București

În 2025: cifra de afaceri 808 mii lei, profit net 316 mii lei, 7 angajați.

Despre ROVAS MEDICAL CENTRE SRL

ROVAS MEDICAL CENTRE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 decembrie 2015 cu numărul J2015014688403 și codul unic de înregistrare (CUI) 35289808, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală specializată” (cod CAEN 8622). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 808 mii lei (+8% față de 2024), un profit net de 316 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 343 mii lei la 808 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
35289808
Nr. Registrul Comerțului
J2015014688403
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 decembrie 2015
EUID
ROONRC.J2015014688403
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
808 mii lei

+8% față de 2024

Profit net
316 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
316 mii lei
Datorii
55 mii lei
Active totale
371 mii lei
Marjă netă
39,1%
Cifră / angajat
115 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 85.064 lei; profit net 25.774 lei20162017: cifra de afaceri 278.661 lei; profit net 135.650 lei20172018: cifra de afaceri 271.902 lei; profit net 115.947 lei20182019: cifra de afaceri 323.328 lei; profit net 126.225 lei20192020: cifra de afaceri 253.816 lei; profit net 84.578 lei20202021: cifra de afaceri 342.740 lei; profit net 114.884 lei20212022: cifra de afaceri 454.017 lei; profit net 188.425 lei20222023: cifra de afaceri 652.110 lei; profit net 333.442 lei20232024: cifra de afaceri 750.076 lei; profit net 333.083 lei20242025: cifra de afaceri 807.992 lei; profit net 315.599 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă85 mii279 mii272 mii323 mii254 mii343 mii454 mii652 mii750 mii808 mii
Venituri totale85 mii279 mii273 mii325 mii267 mii343 mii456 mii656 mii759 mii810 mii
Cheltuieli totale58 mii140 mii154 mii195 mii180 mii225 mii263 mii316 mii403 mii470 mii
Profit / pierdere brută27 mii139 mii119 mii129 mii87 mii118 mii193 mii340 mii356 mii340 mii
Profit / pierdere netă26 mii136 mii116 mii126 mii85 mii115 mii188 mii333 mii333 mii316 mii
Număr mediu de angajați3554454887
Active imobilizate26 mii23 mii30 mii25 mii20 mii19 mii13 mii6.7112.2124.272
Active circulante15 mii125 mii101 mii123 mii83 mii111 mii189 mii358 mii379 mii366 mii
din care stocuri009500000000
creanțe14 mii32 mii21 mii24 mii9.23822 mii153 mii95 mii305 mii292 mii
casa și conturi la bănci72493 mii79 mii100 mii73 mii89 mii36 mii264 mii74 mii74 mii
Cheltuieli în avans00030000000590
Datorii15 mii11 mii14 mii22 mii18 mii16 mii13 mii31 mii48 mii55 mii
Capitaluri proprii26 mii136 mii116 mii126 mii85 mii115 mii189 mii334 mii333 mii316 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 679 din 2.604 în județul București și locul 2.524 din 12.304 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8622 – Activități de asistență medicală specializată.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8622 – Activități de asistență medicală specializată

  • 8622 Activități de asistență medicală specializată
  • 8695 Activități de fizioterapie

Întrebări frecvente despre ROVAS MEDICAL CENTRE SRL

Care este CUI-ul firmei ROVAS MEDICAL CENTRE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROVAS MEDICAL CENTRE SRL este 35289808. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015014688403, iar codul EUID este ROONRC.J2015014688403.

Unde are sediul ROVAS MEDICAL CENTRE SRL?

Sediul social al firmei ROVAS MEDICAL CENTRE SRL este în SEBASTIAN, bl. V73, sc. 2, ap. 38, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ROVAS MEDICAL CENTRE SRL?

Activitatea principală a firmei ROVAS MEDICAL CENTRE SRL este „Activități de asistență medicală specializată”, cod CAEN 8622. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ROVAS MEDICAL CENTRE SRL?

ROVAS MEDICAL CENTRE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 decembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ROVAS MEDICAL CENTRE SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ROVAS MEDICAL CENTRE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 5 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ROVAS MEDICAL CENTRE SRL?

În 2025, ROVAS MEDICAL CENTRE SRL a raportat o cifră de afaceri de 808 mii lei și un profit net de 316 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ROVAS MEDICAL CENTRE SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, ROVAS MEDICAL CENTRE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează