ROSTICLAR SRL
Str. 24 IANUARIE, Municipiul Sebeș, Alba
În 2025: cifra de afaceri 2,5 mil lei, profit net 34 mii lei, 11 angajați.
Despre ROSTICLAR SRL
ROSTICLAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 1991 cu numărul J1991000217015 și codul unic de înregistrare (CUI) 1771160, cu sediul în Sebeș, județul Alba. Activitatea principală este „Prelucrarea și fasonarea sticlei plate” (cod CAEN 2312). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (-15% față de 2024), un profit net de 34 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 2,3 mil lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1771160
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000217015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 aprilie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000217015
- Cod poștal
- 515800
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,5 mil lei
- Profit net
- 34 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 1,3 mil lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 2,4 mil lei
- Marjă netă
- 1,4%
- Cifră / angajat
- 224 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,2 mil | 4 mil | 2,3 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 2,9 mil | 2,5 mil |
| Venituri totale | 3,3 mil | 4,1 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 3 mil | 2,5 mil |
| Cheltuieli totale | 3,3 mil | 4 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 2,9 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 43 mii | 41 mii | 33 mii | 51 mii | 4.522 | 13 mii | 35 mii | 15 mii | 36 mii | 44 mii |
| Profit / pierdere netă | 37 mii | 34 mii | 26 mii | 540 | 3.737 | 11 mii | 29 mii | 12 mii | 36 mii | 34 mii |
| Număr mediu de angajați | 19 | 19 | 16 | 12 | 13 | 12 | 12 | 10 | 10 | 11 |
| Active imobilizate | 1,5 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 933 mii | 1 mil | 1,1 mil |
| Active circulante | 861 mii | 668 mii | 487 mii | 968 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 976 mii | 993 mii | 1,3 mil |
| din care stocuri | 338 mii | 102 mii | 336 mii | 690 mii | 617 mii | 976 mii | 1 mil | 290 mii | 329 mii | 765 mii |
| creanțe | 570 mii | 549 mii | 148 mii | 244 mii | 137 mii | 162 mii | 307 mii | 663 mii | 645 mii | 556 mii |
| casa și conturi la bănci | -48 mii | 17 mii | 3.671 | 34 mii | 321 mii | 95 mii | 125 mii | 23 mii | 20 mii | 21 mii |
| Cheltuieli în avans | 85 mii | 80 mii | 70 mii | 104 mii | 97 mii | 39 mii | 31 mii | 31 mii | 31 mii | 31 mii |
| Datorii | 821 mii | 581 mii | 355 mii | 807 mii | 624 mii | 671 mii | 901 mii | 551 mii | 717 mii | 1,1 mil |
| Venituri în avans | 613 mii | 543 mii | 474 mii | 405 mii | 335 mii | 266 mii | 197 mii | 127 mii | 58 mii | 0 |
| Capitaluri proprii | 1 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 510 | 510 | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 6 în județul Alba și locul 74 din 273 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2312 – Prelucrarea și fasonarea sticlei plate.
Firme similare din județul Alba
- ALBA GLASS PROFESIONAL SRL · Alba Iulia764 mii lei · 1 ang.
- MIRU GLASS S.R.L. · Alba Iulia287 mii lei · 1 ang.
- GLASS DECOR GLOBAL S.R.L. · Sânbenedic (com. Fărău)163 mii lei · 0 ang.
- ROSTICLAR GROUP SRL · Sebeș123 mii lei · 1 ang.
- ATELIERUL DE VITRALII S.R.L. · Mesentea (com. Galda De Jos)38 mii lei · 1 ang.
- LONGEVITA SRL · Galda De Jos0 lei · 0 ang.
- MIDAROM SRL · Lancrăm (mun. Sebeș)0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2312 – Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre ROSTICLAR SRL
Care este CUI-ul firmei ROSTICLAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROSTICLAR SRL este 1771160, iar codul de TVA este RO1771160. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000217015, iar codul EUID este ROONRC.J1991000217015.
Unde are sediul ROSTICLAR SRL?
Sediul social al firmei ROSTICLAR SRL este în Str. 24 IANUARIE, Municipiul Sebeș, Alba, județul Alba, cod poștal 515800, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROSTICLAR SRL?
Activitatea principală a firmei ROSTICLAR SRL este „Prelucrarea și fasonarea sticlei plate”, cod CAEN 2312. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROSTICLAR SRL?
ROSTICLAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROSTICLAR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ROSTICLAR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sebeș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ROSTICLAR SRL?
În 2025, ROSTICLAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și un profit net de 34 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROSTICLAR SRL plătitoare de TVA?
Da. ROSTICLAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.