ROSADA TEAM SRL
CLOȘCA, bl. C2, ap. 15, Municipiul Alba Iulia, Alba
În 2025: cifra de afaceri 373 mii lei, profit net 110 mii lei, 1 angajați.
Despre ROSADA TEAM SRL
ROSADA TEAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 noiembrie 2016 cu numărul J1/959/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36741927, cu sediul în Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 373 mii lei (+10% față de 2024), un profit net de 110 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 184 mii lei la 373 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 aprilie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 36741927
- Nr. Registrul Comerțului
- J1/959/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 noiembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J1/959/2016
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 04.04.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 373 mii lei
- Profit net
- 110 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 648 mii lei
- Datorii
- 748 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 29,6%
- Cifră / angajat
- 373 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 84 | 35 mii | 85 mii | 147 mii | 184 mii | 212 mii | 313 mii | 339 mii | 373 mii |
| Venituri totale | 84 | 35 mii | 96 mii | 159 mii | 184 mii | 212 mii | 313 mii | 339 mii | 376 mii |
| Cheltuieli totale | 18 mii | 22 mii | 42 mii | 57 mii | 97 mii | 57 mii | 220 mii | 268 mii | 261 mii |
| Profit / pierdere brută | -18 mii | 13 mii | 54 mii | 102 mii | 87 mii | 155 mii | 94 mii | 71 mii | 115 mii |
| Profit / pierdere netă | -18 mii | 12 mii | 51 mii | 98 mii | 82 mii | 151 mii | 91 mii | 66 mii | 110 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 235 mii | 503 mii | 661 mii | 729 mii | 876 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| Active circulante | 33 mii | 96 mii | 105 mii | 105 mii | 104 mii | 125 mii | 55 mii | 117 mii | 253 mii |
| din care stocuri | — | — | 49 | — | — | — | — | 8.533 | 202 mii |
| creanțe | 26 mii | 93 mii | 104 mii | 99 mii | 100 mii | 83 mii | 36 mii | 12 mii | 12 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.837 | 3.399 | 849 | 5.943 | 4.191 | 42 mii | 19 mii | 97 mii | 40 mii |
| Cheltuieli în avans | 5 | 5 | — | — | — | 4.719 | 4.719 | 4.719 | 4.719 |
| Datorii | 286 mii | 605 mii | 720 mii | 691 mii | 754 mii | 757 mii | 909 mii | 805 mii | 748 mii |
| Capitaluri proprii | -18 mii | -5.619 | 46 mii | 144 mii | 225 mii | 376 mii | 471 mii | 538 mii | 648 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 49 din 169 în județul Alba și locul 5.430 din 14.556 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Alba
- COOPERATIVA DE CONSUM VINȚU DE JOS SOCIETATE COOPERATIVĂ · Vințu De Jos412 mii lei · 2 ang.
- IGIENA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ · Alba Iulia412 mii lei · 3 ang.
- FOCUS STAR COMPANY SRL · Sebeș388 mii lei · 1 ang.
- ALBACARN SA · Alba Iulia388 mii lei · 1 ang.
- GLOBAL DANCE LATINO SRL · Alba Iulia381 mii lei · 1 ang.
- LA LUNA IMOBILIARE S.R.L. · Ocna Mureș367 mii lei · 1 ang.
- OANCEA SRL · Alba Iulia332 mii lei · 1 ang.
- DOMEXIA S.R.L. · Alba Iulia331 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre ROSADA TEAM SRL
Care este CUI-ul firmei ROSADA TEAM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROSADA TEAM SRL este 36741927, iar codul de TVA este RO36741927. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1/959/2016, iar codul EUID este ROONRC.J1/959/2016.
Unde are sediul ROSADA TEAM SRL?
Sediul social al firmei ROSADA TEAM SRL este în CLOȘCA, bl. C2, ap. 15, Municipiul Alba Iulia, Alba, județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROSADA TEAM SRL?
Activitatea principală a firmei ROSADA TEAM SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROSADA TEAM SRL?
ROSADA TEAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 noiembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROSADA TEAM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ROSADA TEAM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Alba Iulia sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ROSADA TEAM SRL?
În 2025, ROSADA TEAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 373 mii lei și un profit net de 110 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROSADA TEAM SRL plătitoare de TVA?
Da. ROSADA TEAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 aprilie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.