ROREM VEL TRANS SRL
NICOLAE TITULESCU, Loc. Corabia, Oraș Corabia, Olt
În 2025: cifra de afaceri 201 mii lei, pierdere netă 53 mii lei.
Despre ROREM VEL TRANS SRL
ROREM VEL TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2016 cu numărul J2016000541283 și codul unic de înregistrare (CUI) 36349134, cu sediul în Corabia, județul Olt. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 201 mii lei (-60% față de 2024), o pierdere netă de 53 mii lei. Între 2016 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 54 mii lei la 201 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2024.
Date de identificare
- CUI
- 36349134
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000541283
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 iulie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000541283
- Cod poștal
- 235300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.05.2024
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Corabia
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 201 mii lei
- Pierdere netă
- 53 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 134 mii lei
- Datorii
- 80 mii lei
- Active totale
- 214 mii lei
- Marjă netă
- -26,6%
-60% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 60% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 54 mii | 477 mii | — | — | — | — | — | 979 mii | 501 mii | 201 mii |
| Venituri totale | 54 mii | 477 mii | 605 mii | 827 mii | 826 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 993 mii | 501 mii | 201 mii |
| Cheltuieli totale | 4.793 | 105 mii | 272 mii | 500 mii | 508 mii | 605 mii | 755 mii | 887 mii | 490 mii | 249 mii |
| Profit / pierdere brută | 49 mii | 372 mii | 334 mii | 327 mii | 317 mii | 525 mii | 482 mii | 106 mii | 12 mii | -48 mii |
| Profit / pierdere netă | 41 mii | 313 mii | 328 mii | 319 mii | 310 mii | 514 mii | 470 mii | 92 mii | -4.234 | -53 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 8 | 9 | 10 | 12 | 14 | 16 | 13 | 12 | — |
| Active imobilizate | — | 89 mii | 64 mii | 224 mii | 162 mii | 104 mii | 400 mii | 311 mii | 209 mii | 107 mii |
| Active circulante | 50 mii | 330 mii | 340 mii | 273 mii | 296 mii | 527 mii | 292 mii | 177 mii | 89 mii | 107 mii |
| creanțe | 26 mii | 67 mii | 4.025 | 55 mii | 16 mii | 45 mii | 270 mii | 91 mii | 11 mii | 18 mii |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 263 mii | 336 mii | 218 mii | 280 mii | 483 mii | 22 mii | 86 mii | 78 mii | 89 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 2.000 | 3.095 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 8.586 | 106 mii | 78 mii | 181 mii | 147 mii | 118 mii | 222 mii | 195 mii | 110 mii | 80 mii |
| Capitaluri proprii | 41 mii | 313 mii | 328 mii | 319 mii | 311 mii | 514 mii | 470 mii | 292 mii | 188 mii | 134 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 36 din 87 în județul Olt și locul 7.922 din 14.557 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Olt
- ENDI SRL · Caracal225 mii lei · 0 ang.
- GAROFITA SRL · Slatina224 mii lei · 1 ang.
- ANTON FANSPORT SRL · Slatina222 mii lei · 1 ang.
- DELUXE SRL · Slatina208 mii lei · 1 ang.
- VENCO TOTAL SRL · Slatina198 mii lei · 0 ang.
- EXPONENȚIAL COMPUTERS SRL · Slatina193 mii lei · 0 ang.
- ECHINOX SRL · Slatina182 mii lei · 2 ang.
- PANIV IMPEX SRL · Slatina177 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre ROREM VEL TRANS SRL
Care este CUI-ul firmei ROREM VEL TRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROREM VEL TRANS SRL este 36349134, iar codul de TVA este RO36349134. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000541283, iar codul EUID este ROONRC.J2016000541283.
Unde are sediul ROREM VEL TRANS SRL?
Sediul social al firmei ROREM VEL TRANS SRL este în NICOLAE TITULESCU, Loc. Corabia, Oraș Corabia, Olt, județul Olt, cod poștal 235300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROREM VEL TRANS SRL?
Activitatea principală a firmei ROREM VEL TRANS SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROREM VEL TRANS SRL?
ROREM VEL TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROREM VEL TRANS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ROREM VEL TRANS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Corabia sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ROREM VEL TRANS SRL?
În 2025, ROREM VEL TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 201 mii lei și o pierdere netă de 53 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROREM VEL TRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. ROREM VEL TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.