ROPLANT SRL
Str. VIITOR, Municipiul Slobozia, Ialomița
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 227 mii lei, 3 angajați.
Despre ROPLANT SRL
ROPLANT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 1999 cu numărul J1999000024211 și codul unic de înregistrare (CUI) 11445110, cu sediul în Slobozia, județul Ialomița. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al băuturilor” (cod CAEN 4634). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei, un profit net de 227 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 564 mii lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 februarie 1999.
Date de identificare
- CUI
- 11445110
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000024211
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 februarie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000024211
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 16.02.1999
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 227 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 445 mii lei
- Datorii
- 402 mii lei
- Active totale
- 847 mii lei
- Marjă netă
- 18,3%
- Cifră / angajat
- 413 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 47% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 836 mii | 511 mii | 280 mii | 497 mii | 440 mii | 564 mii | 565 mii | 643 mii | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Venituri totale | 848 mii | 1,2 mil | 428 mii | 513 mii | 440 mii | 564 mii | 686 mii | 658 mii | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 826 mii | 929 mii | 721 mii | 479 mii | 393 mii | 432 mii | 667 mii | 1,9 mil | 1,1 mil | 965 mii |
| Profit / pierdere brută | 23 mii | 224 mii | -293 mii | 33 mii | 47 mii | 132 mii | 19 mii | -1,3 mil | 157 mii | 279 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 213 mii | -297 mii | 28 mii | 43 mii | 127 mii | 13 mii | -1,3 mil | 120 mii | 227 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 468 mii | 424 mii | 103 mii | 127 mii | 81 mii | 62 mii | 177 mii | 118 mii | 59 mii | 2.747 |
| Active circulante | 1,9 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 593 mii | 780 mii | 844 mii |
| din care stocuri | 67 mii | 155 mii | 235 mii | 247 mii | 202 mii | 245 mii | 404 mii | 388 mii | 408 mii | 442 mii |
| creanțe | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 177 mii | 269 mii | 288 mii |
| casa și conturi la bănci | 28 mii | 8.996 | 1.134 | 22 mii | 12 mii | 89 mii | 12 mii | 28 mii | 102 mii | 114 mii |
| Cheltuieli în avans | 4.010 | 2.470 | 1.355 | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1 mil | 520 mii | 820 mii | 569 mii | 456 mii | 466 mii | 707 mii | 612 mii | 620 mii | 402 mii |
| Capitaluri proprii | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 98 mii | 218 mii | 445 mii |
| din care capital subscris vărsat | 75 mii | 75 mii | 75 mii | 75 mii | 75 mii | 75 mii | 75 mii | 75 mii | — | 75 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 4 în județul Ialomița și locul 256 din 618 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4634 – Comerț cu ridicata al băuturilor.
Firme similare din județul Ialomița
- ALC PROD DISTILERY SRL · Urziceni396 mii lei · 3 ang.
- TOTAL AQUA DISTRIBUȚIE DMC S.R.L. · Slobozia76 mii lei · 1 ang.
- BOUTIQUE DE VINURI YANCRIS S.R.L. · Urziceni11 mii lei · 0 ang.
- BAR SERVICES DISTRIBUTION S.R.L. · Urziceni0 lei · 0 ang.
- QUADRANT DISTRIBUȚIE SRL · Țăndărei0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4634 – Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre ROPLANT SRL
Care este CUI-ul firmei ROPLANT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROPLANT SRL este 11445110, iar codul de TVA este RO11445110. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000024211, iar codul EUID este ROONRC.J1999000024211.
Unde are sediul ROPLANT SRL?
Sediul social al firmei ROPLANT SRL este în Str. VIITOR, Municipiul Slobozia, Ialomița, județul Ialomița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROPLANT SRL?
Activitatea principală a firmei ROPLANT SRL este „Comerț cu ridicata al băuturilor”, cod CAEN 4634. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROPLANT SRL?
ROPLANT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROPLANT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0224 *** 051). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROPLANT SRL?
În 2025, ROPLANT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 227 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROPLANT SRL plătitoare de TVA?
Da. ROPLANT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 februarie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.