RONY SRL
Str. MIHAI VITEAZU, Loc. Balș, Oraș Balș, Olt
În 2025: cifra de afaceri 268 mii lei, profit net 36 mii lei, 1 angajați.
Despre RONY SRL
RONY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 ianuarie 1992 cu numărul J1992000138287 și codul unic de înregistrare (CUI) 1539713, cu sediul în Balș, județul Olt. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 268 mii lei (+27% față de 2024), un profit net de 36 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 189 mii lei la 268 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1998 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 1539713
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000138287
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 ianuarie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000138287
- Cod poștal
- 235100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.11.1998
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Balş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 268 mii lei
- Profit net
- 36 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 774 mii lei
- Datorii
- 627 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 13,5%
- Cifră / angajat
- 268 mii lei
+27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 98 mii | 57 mii | 90 mii | 174 mii | 135 mii | 189 mii | 335 mii | 284 mii | 211 mii | 268 mii |
| Venituri totale | 750 mii | 98 mii | 93 mii | 185 mii | 149 mii | 190 mii | 337 mii | 284 mii | 225 mii | 322 mii |
| Cheltuieli totale | 748 mii | 90 mii | 91 mii | 125 mii | 140 mii | 140 mii | 257 mii | 256 mii | 202 mii | 283 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.630 | 7.937 | 2.064 | 60 mii | 8.468 | 50 mii | 80 mii | 28 mii | 23 mii | 39 mii |
| Profit / pierdere netă | 658 | 7.143 | 1.151 | 59 mii | 7.741 | 49 mii | 77 mii | 25 mii | 21 mii | 36 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 701 mii | 729 mii | 731 mii | 743 mii | 984 mii | 985 mii | 991 mii | 1 mil | 1 mil | 1 mil |
| Active circulante | 267 mii | 324 mii | 362 mii | 446 mii | 402 mii | 489 mii | 585 mii | 599 mii | 497 mii | 367 mii |
| din care stocuri | 37 mii | 67 mii | 92 mii | 96 mii | 90 mii | 97 mii | 44 mii | 86 mii | 85 mii | 95 mii |
| creanțe | 228 mii | 256 mii | 260 mii | 347 mii | 303 mii | 380 mii | 505 mii | 462 mii | 382 mii | 259 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.460 | 366 | 11 mii | 3.260 | 9.126 | 13 mii | 36 mii | 51 mii | 29 mii | 13 mii |
| Datorii | 471 mii | 549 mii | 587 mii | 624 mii | 814 mii | 853 mii | 878 mii | 887 mii | 760 mii | 627 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.027 | 859 |
| Capitaluri proprii | 498 mii | 505 mii | 506 mii | 564 mii | 572 mii | 621 mii | 698 mii | 716 mii | 737 mii | 774 mii |
| din care capital subscris vărsat | 400 mii | 400 mii | 400 mii | 400 mii | 400 mii | 400 mii | 400 mii | 400 mii | 400 mii | 400 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 56 din 159 în județul Olt și locul 4.959 din 9.972 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Olt
- KTL AUTO REPAIR S.R.L. · Sat Criva De Sus, Oraș Piatra-Olt282 mii lei · 1 ang.
- VALE WASH & SERVICE S.R.L. · Rotunda282 mii lei · 1 ang.
- SAB-SAL WASH SERVICES S.R.L. · Slatina281 mii lei · 4 ang.
- LARTOP GREEN UNIVERS SRL · Plăviceni (com. Scărișoara)275 mii lei · 2 ang.
- CRISTELY SPLASH H2O SRL · Slatina274 mii lei · 4 ang.
- DARIUS TUNING SRL · Caracal268 mii lei · 2 ang.
- DARO AUTOMOTIVE SERVICES S.R.L. · Iancu Jianu266 mii lei · 1 ang.
- GABI DEEA CARWASH S.R.L.-D. · Balș263 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 73 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 27996/3/2026/a130.09.2026
reexaminare taxe de timbru
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Petent
- 40148/3/202624.09.2026
acţiune în contrafacere pretenţii- disjungere
Tribunalul Bucuresti · Fond · Proprietate Intelectuală · calitate: Pârât
- 2625/97/202615.09.2026
calcul drepturi salariale
Tribunalul Hunedoara · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 5519/97/2009*/a1910.09.2026
contestare raport şi plan de distribuire sume
Curtea de Apel Albaiulia · Recurs · Faliment · calitate: Reclamant
- 18541/303/202623.07.2026
plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP)
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 19816/3/202622.07.2026
asigurare dovezi
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Reclamant
- 469/57/202617.07.2026
litigiu privind achiziţiile publice DEC.2153/C2/1509/1510/1514/1527/1544/02.07.2026 CNSC
Curtea de Apel Albaiulia · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 17488/303/202613.07.2026
plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP)
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 27996/3/202608.07.2026
pretenţii disjungere dosar nr. 19816/3/2026
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 2088/93/2025/a424.06.2026
acţiune în anulare ACTE FRAUDULOASE
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2229 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase
- 3822 Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre RONY SRL
Care este CUI-ul firmei RONY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RONY SRL este 1539713, iar codul de TVA este RO1539713. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000138287, iar codul EUID este ROONRC.J1992000138287.
Unde are sediul RONY SRL?
Sediul social al firmei RONY SRL este în Str. MIHAI VITEAZU, Loc. Balș, Oraș Balș, Olt, județul Olt, cod poștal 235100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RONY SRL?
Activitatea principală a firmei RONY SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RONY SRL?
RONY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 ianuarie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RONY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 321). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RONY SRL?
În 2025, RONY SRL a raportat o cifră de afaceri de 268 mii lei și un profit net de 36 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RONY SRL plătitoare de TVA?
Da. RONY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1998 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.