RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL
Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 19 mii lei, 1 angajați.
Despre RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL
RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2013 cu numărul J6/671/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 32493136, cu sediul în Uriu, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+76% față de 2024), un profit net de 19 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 106 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 32493136
- Nr. Registrul Comerțului
- J6/671/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 noiembrie 2013
- EUID
- ROONRC.J6/671/2013
- Cod poștal
- 427365
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 13.10.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Beclean
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 19 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 7,4 mil lei
- Active totale
- 8,5 mil lei
- Marjă netă
- 1,3%
- Cifră / angajat
- 1,5 mil lei
+76% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 269 mii | 681 mii | 1,4 mil | 359 mii | 34 mii | 106 mii | 1,9 mil | 2,2 mil | 857 mii | 1,5 mil |
| Venituri totale | 512 mii | 1,6 mil | 1,9 mil | 573 mii | 207 mii | 179 mii | 2 mil | 4,2 mil | 857 mii | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 38 mii | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 474 mii | -149 mii | 241 mii | -1,1 mil | -1,5 mil | -1,1 mil | 418 mii | 3 mil | -737 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere netă | 464 mii | -165 mii | 221 mii | -1,1 mil | -1,5 mil | -1,1 mil | 399 mii | 3 mil | -737 mii | 19 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 4,5 mil | 7,2 mil | 5,6 mil | 4,2 mil | 2,5 mil | 1,3 mil | 4,5 mil | 5,8 mil | 5,1 mil | 7,1 mil |
| Active circulante | 338 mii | 465 mii | 1,7 mil | 1,1 mil | 651 mii | 290 mii | 7.993 | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,4 mil |
| creanțe | 258 mii | 289 mii | 1,6 mil | 1,1 mil | 624 mii | 280 mii | — | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 80 mii | 175 mii | 69 mii | 36 mii | 27 mii | 10 mii | 7.993 | 7.650 | 48 mii | 18 mii |
| Datorii | 4,4 mil | 7,4 mil | 6,8 mil | 6 mil | 5,4 mil | 4,9 mil | 5,5 mil | 5,8 mil | 5,6 mil | 7,4 mil |
| Capitaluri proprii | 467 mii | 231 mii | 452 mii | -692 mii | -2,2 mil | -3,3 mil | -1 mil | 1,9 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,9 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 191 din 716 în județul Bistrița-Năsăud și locul 7.514 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- MIHAELA LOGISTIC SRL · Sâniacob (com. Lechința)1,5 mil lei · 3 ang.
- SIMON FLY TRANSPORTS S.R.L. · Ciceu-Poieni (com. Căianu Mic)1,5 mil lei · 3 ang.
- TRANSFINEAS SRL · Dobric (com. Căianu Mic)1,5 mil lei · 2 ang.
- TRANS-PETREUS SRL · Rebra1,5 mil lei · 3 ang.
- BUSINESS ALEX PAU S.R.L. · Rodna1,5 mil lei · 4 ang.
- TRANS-SPEDITION SRL · Bistrița1,5 mil lei · 5 ang.
- ONIGA TRUKS TRANS S.R.L. · Mureșenii Bârgăului (com. Tiha Bârgăului)1,5 mil lei · 2 ang.
- DAVIMAR TRANSPORT S.R.L. · Bistrița1,5 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Întrebări frecvente despre RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL
Care este CUI-ul firmei RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL este 32493136, iar codul de TVA este RO32493136. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J6/671/2013, iar codul EUID este ROONRC.J6/671/2013.
Unde are sediul RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL?
Sediul social al firmei RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL este în Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, cod poștal 427365, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL?
Activitatea principală a firmei RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL?
RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2013, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Uriu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL?
În 2025, RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 19 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL plătitoare de TVA?
Da. RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.