ROMULUS SPRINT SRL
Str. LUGOJULUI, Sat Dobra, Comuna Dobra, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 115 mii lei, 3 angajați.
Despre ROMULUS SPRINT SRL
ROMULUS SPRINT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 2011 cu numărul J20/724/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28864708, cu sediul în Dobra, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (+46% față de 2024), un profit net de 115 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 889 mii lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 noiembrie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28864708
- Nr. Registrul Comerțului
- J20/724/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 iulie 2011
- EUID
- ROONRC.J20/724/2011
- Cod poștal
- 337215
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 19.11.2013
din 19.11.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 115 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 493 mii lei
- Datorii
- 63 mii lei
- Active totale
- 556 mii lei
- Marjă netă
- 8,1%
- Cifră / angajat
- 472 mii lei
+46% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 404 mii | 362 mii | 402 mii | 502 mii | 694 mii | 889 mii | 1,4 mil | 875 mii | 969 mii | 1,4 mil |
| Venituri totale | 404 mii | 362 mii | 402 mii | 502 mii | 694 mii | 889 mii | 1,4 mil | 905 mii | 971 mii | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 326 mii | 299 mii | 329 mii | 248 mii | 431 mii | 514 mii | 582 mii | 913 mii | 879 mii | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 78 mii | 64 mii | 73 mii | 254 mii | 263 mii | 375 mii | 795 mii | -7.583 | 92 mii | 136 mii |
| Profit / pierdere netă | 74 mii | 60 mii | 69 mii | 249 mii | 256 mii | 366 mii | 781 mii | -16 mii | 64 mii | 115 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 1 | 3 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 12 mii | 12 mii | 9.444 | 6.946 | 74 mii | 93 mii | 339 mii | 343 mii | 227 mii | 194 mii |
| Active circulante | 124 mii | 142 mii | 210 mii | 436 mii | 377 mii | 467 mii | 606 mii | 346 mii | 474 mii | 362 mii |
| din care stocuri | 12 mii | 14 mii | 76 mii | 2.493 | 25 mii | 76 mii | 4.117 | 84 mii | 146 mii | 184 mii |
| creanțe | 25 mii | 9.857 | 122 mii | 119 mii | 87 mii | 111 mii | 81 mii | 100 mii | 204 mii | 73 mii |
| casa și conturi la bănci | 87 mii | 118 mii | 12 mii | 314 mii | 264 mii | 279 mii | 521 mii | 162 mii | 125 mii | 105 mii |
| Datorii | 15 mii | 14 mii | 54 mii | 68 mii | 68 mii | 68 mii | 38 mii | 53 mii | 66 mii | 63 mii |
| Capitaluri proprii | 120 mii | 140 mii | 166 mii | 375 mii | 382 mii | 492 mii | 907 mii | 637 mii | 635 mii | 493 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 127 din 578 în județul Hunedoara și locul 7.885 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Hunedoara
- MAGNETIC FOREST S.R.L. · Câmpu Lui Neag (oraș Uricani)1,5 mil lei · 2 ang.
- MEGA TRANSEURO S.R.L. · Șteia (com. Tomești)1,5 mil lei · 3 ang.
- TUDOR TRANS CONTINENTAL S.R.L. · Deva1,5 mil lei · 1 ang.
- LOGISTIC DAVID JR S.R.L. · Simeria1,5 mil lei · 4 ang.
- SIKA & VALDEZ SPEDITION S.R.L. · Uricani1,4 mil lei · 5 ang.
- MEM SPEED SRL · Deva1,4 mil lei · 6 ang.
- TOLL TIROL MARIA TRANS S.R.L. · Petreni (com. Băcia)1,4 mil lei · 2 ang.
- NAMTRUCKSPED S.R.L. · Tarnița (com. Buceș)1,4 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1681/195/202511.08.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Brad · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 1052/195/202526.05.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Brad · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 4847/221/202208.05.2023
anulare proces verbal de contravenţie CCS 0209738
Tribunalul Hunedoara · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant
- 4847/221/202214.07.2022
anulare proces verbal de contravenţie CCS 0209738
Judecătoria Deva · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0220 Exploatarea forestieră
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre ROMULUS SPRINT SRL
Care este CUI-ul firmei ROMULUS SPRINT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROMULUS SPRINT SRL este 28864708, iar codul de TVA este RO28864708. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J20/724/2011, iar codul EUID este ROONRC.J20/724/2011.
Unde are sediul ROMULUS SPRINT SRL?
Sediul social al firmei ROMULUS SPRINT SRL este în Str. LUGOJULUI, Sat Dobra, Comuna Dobra, Hunedoara, județul Hunedoara, cod poștal 337215, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROMULUS SPRINT SRL?
Activitatea principală a firmei ROMULUS SPRINT SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROMULUS SPRINT SRL?
ROMULUS SPRINT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROMULUS SPRINT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0733 *** 991). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROMULUS SPRINT SRL?
În 2025, ROMULUS SPRINT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 115 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROMULUS SPRINT SRL plătitoare de TVA?
Da. ROMULUS SPRINT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 noiembrie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.