Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA25 ani pe piață

ROMTEL IMPEX SRL

CUI 13675301J2001000037108

Str. VICTORIEI (INCINTA NR 9), bl. 23 C, et. P, Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău

A primit finanțare publică (5 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 10,9 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 54 angajați.

Despre ROMTEL IMPEX SRL

ROMTEL IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 2001 cu numărul J2001000037108 și codul unic de înregistrare (CUI) 13675301, cu sediul în Râmnicu Sărat, județul Buzău. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,9 mil lei (+19% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 54 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,8 mil lei la 10,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 31 ianuarie 2001.

Date de identificare

CUI
13675301
Nr. Registrul Comerțului
J2001000037108
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 ianuarie 2001
EUID
ROONRC.J2001000037108
Cod poștal
125300

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 31.01.2001

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
10,9 mil lei

+19% față de 2024

Profit net
1,2 mil lei
Angajați (medie)
54
Capitaluri proprii
3,3 mil lei
Datorii
1,7 mil lei
Active totale
5,5 mil lei
Marjă netă
11,1%
Cifră / angajat
202 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 3.330.668 lei; profit net 44.339 lei20162017: cifra de afaceri 3.652.071 lei; profit net 64.406 lei20172018: cifra de afaceri 3.887.735 lei; profit net 105.069 lei20182019: cifra de afaceri 3.853.640 lei; profit net 586.441 lei20192020: cifra de afaceri 3.633.722 lei; profit net 617.434 lei20202021: cifra de afaceri 4.797.525 lei; profit net 1.034.409 lei20212022: cifra de afaceri 6.588.201 lei; profit net 1.542.816 lei20222023: cifra de afaceri 8.199.972 lei; profit net 1.173.968 lei20232024: cifra de afaceri 9.142.403 lei; profit net 786.752 lei20242025: cifra de afaceri 10.915.812 lei; profit net 1.212.319 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă3,3 mil3,7 mil3,9 mil3,9 mil3,6 mil4,8 mil6,6 mil8,2 mil9,1 mil10,9 mil
Venituri totale3,8 mil4,3 mil4,6 mil4,8 mil4,4 mil5,9 mil8,7 mil10,1 mil11,3 mil13,4 mil
Cheltuieli totale3,8 mil4,2 mil4,5 mil4,1 mil3,8 mil4,8 mil7 mil8,9 mil10,4 mil12,1 mil
Profit / pierdere brută58 mii94 mii137 mii624 mii640 mii1,1 mil1,6 mil1,2 mil880 mii1,4 mil
Profit / pierdere netă44 mii64 mii105 mii586 mii617 mii1 mil1,5 mil1,2 mil787 mii1,2 mil
Număr mediu de angajați57555654505346485254
Active imobilizate1,6 mil1,3 mil1,1 mil1,2 mil1,1 mil1,3 mil1,6 mil3,9 mil4,1 mil4,1 mil
Active circulante1,3 mil1,2 mil965 mii906 mii960 mii1 mil2,9 mil675 mii407 mii1,4 mil
din care stocuri651 mii627 mii336 mii247 mii240 mii456 mii308 mii272 mii329 mii378 mii
creanțe485 mii487 mii392 mii393 mii363 mii359 mii1,3 mil115 mii52 mii78 mii
casa și conturi la bănci162 mii96 mii237 mii266 mii357 mii205 mii1,2 mil287 mii25 mii941 mii
Cheltuieli în avans09221.2593.135766668————
Datorii1,2 mil1,8 mil1,3 mil986 mii728 mii437 mii2,4 mil2,6 mil1,1 mil1,7 mil
Venituri în avans119 mii78 mii39 mii————917628 mii484 mii
Capitaluri proprii1,5 mil623 mii728 mii1,1 mil1,4 mil1,9 mil2,1 mil2 mil2,8 mil3,3 mil
din care capital subscris vărsat1,2 mil400 mii400 mii400 mii400 mii400 mii400 mii400 mii400 mii400 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 6 din 127 în județul Buzău și locul 172 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.

Firme similare din județul Buzău

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 290/114/202609.02.2026

    anulare act administrativ

    Tribunalul Buzau · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
  • 0148 Creșterea altor animale
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1052 Fabricarea înghețatei
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 5611 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 8292 Activități de ambalare

Întrebări frecvente despre ROMTEL IMPEX SRL

Care este CUI-ul firmei ROMTEL IMPEX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROMTEL IMPEX SRL este 13675301, iar codul de TVA este RO13675301. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000037108, iar codul EUID este ROONRC.J2001000037108.

Unde are sediul ROMTEL IMPEX SRL?

Sediul social al firmei ROMTEL IMPEX SRL este în Str. VICTORIEI (INCINTA NR 9), bl. 23 C, et. P, Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău, județul Buzău, cod poștal 125300, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ROMTEL IMPEX SRL?

Activitatea principală a firmei ROMTEL IMPEX SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ROMTEL IMPEX SRL?

ROMTEL IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 2001, deci are 25 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ROMTEL IMPEX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 516). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ROMTEL IMPEX SRL?

În 2025, ROMTEL IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,9 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 54 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ROMTEL IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da. ROMTEL IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 ianuarie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează