ROMSIT SRL
Str. LT. PÎRVAN POPESCU, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
În 2025: cifra de afaceri 362 mii lei, profit net 135 mii lei, 1 angajați.
Despre ROMSIT SRL
ROMSIT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 1992 cu numărul J1992000504150 și codul unic de înregistrare (CUI) 918689, cu sediul în Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Fabricarea gazelor industriale” (cod CAEN 2011). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 362 mii lei, un profit net de 135 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 307 mii lei la 362 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1996 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 918689
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000504150
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 februarie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000504150
- Cod poștal
- 130078
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.02.1996
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 362 mii lei
- Profit net
- 135 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 146 mii lei
- Datorii
- 43 mii lei
- Active totale
- 188 mii lei
- Marjă netă
- 37,4%
- Cifră / angajat
- 362 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 23% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 190 mii | 209 mii | 312 mii | 289 mii | 270 mii | 307 mii | 379 mii | 437 mii | 362 mii | 362 mii |
| Venituri totale | 190 mii | 209 mii | 312 mii | 289 mii | 270 mii | 308 mii | 379 mii | 446 mii | 366 mii | 406 mii |
| Cheltuieli totale | 159 mii | 179 mii | 197 mii | 201 mii | 226 mii | 205 mii | 244 mii | 254 mii | 249 mii | 264 mii |
| Profit / pierdere brută | 31 mii | 30 mii | 115 mii | 89 mii | 44 mii | 103 mii | 135 mii | 192 mii | 117 mii | 142 mii |
| Profit / pierdere netă | 29 mii | 28 mii | 112 mii | 86 mii | 42 mii | 100 mii | 132 mii | 188 mii | 108 mii | 135 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 21 mii | — | 22 mii | 17 mii | 13 mii | 119 mii | 114 mii | 89 mii | 82 mii | 33 mii |
| Active circulante | 51 mii | 54 mii | 121 mii | 233 mii | 280 mii | 224 mii | 341 mii | 487 mii | 481 mii | 154 mii |
| din care stocuri | — | — | 23 mii | 2.760 | — | — | — | — | — | 819 |
| creanțe | 19 mii | 19 mii | 24 mii | 42 mii | 118 mii | 101 mii | 81 mii | 79 mii | 46 mii | 132 mii |
| casa și conturi la bănci | 32 mii | 35 mii | 74 mii | 188 mii | 162 mii | 124 mii | 261 mii | 409 mii | 435 mii | 22 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 1.070 | 6.070 | 1.070 | 1.070 | 1.070 | 1.070 | 1.070 |
| Datorii | 36 mii | 23 mii | 20 mii | 43 mii | 69 mii | 31 mii | 41 mii | 36 mii | 67 mii | 43 mii |
| Capitaluri proprii | 35 mii | 31 mii | 123 mii | 208 mii | 230 mii | 313 mii | 416 mii | 541 mii | 497 mii | 146 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 2 în județul Dâmbovița și locul 34 din 43 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2011 – Fabricarea gazelor industriale.
Firme similare din județul Dâmbovița
- ADA GAS INDUSTRY S.R.L. · Târgoviște11 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2011 – Fabricarea gazelor industriale
- 2011 Fabricarea gazelor industriale
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
Întrebări frecvente despre ROMSIT SRL
Care este CUI-ul firmei ROMSIT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROMSIT SRL este 918689, iar codul de TVA este RO918689. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000504150, iar codul EUID este ROONRC.J1992000504150.
Unde are sediul ROMSIT SRL?
Sediul social al firmei ROMSIT SRL este în Str. LT. PÎRVAN POPESCU, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița, județul Dâmbovița, cod poștal 130078, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROMSIT SRL?
Activitatea principală a firmei ROMSIT SRL este „Fabricarea gazelor industriale”, cod CAEN 2011. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROMSIT SRL?
ROMSIT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROMSIT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 438). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROMSIT SRL?
În 2025, ROMSIT SRL a raportat o cifră de afaceri de 362 mii lei și un profit net de 135 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROMSIT SRL plătitoare de TVA?
Da. ROMSIT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1996 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.