ROMSIL TRADING SRL
Aleea Fetesti, bl. F1, sc. B, et. 4, ap. 20, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 326 mii lei, profit net 95 mii lei, 2 angajați.
Despre ROMSIL TRADING SRL
ROMSIL TRADING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 2003 cu numărul J40/3463/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15271407, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract” (cod CAEN 6832). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 326 mii lei (-15% față de 2024), un profit net de 95 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 148 mii lei la 326 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15271407
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/3463/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 martie 2003
- EUID
- ROONRC.J40/3463/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2024
din 01.12.2024
reactivat 21.05.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 326 mii lei
- Profit net
- 95 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 95 mii lei
- Datorii
- 131 mii lei
- Active totale
- 226 mii lei
- Marjă netă
- 29,1%
- Cifră / angajat
- 163 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 43 mii | 66 mii | 91 mii | 100 mii | 106 mii | 148 mii | 142 mii | 210 mii | 384 mii | 326 mii |
| Venituri totale | 43 mii | 66 mii | 91 mii | 100 mii | 106 mii | 149 mii | 142 mii | 210 mii | 385 mii | 327 mii |
| Cheltuieli totale | 14 mii | 13 mii | 24 mii | 44 mii | 42 mii | 51 mii | 67 mii | 93 mii | 195 mii | 227 mii |
| Profit / pierdere brută | 29 mii | 54 mii | 68 mii | 56 mii | 64 mii | 97 mii | 75 mii | 116 mii | 190 mii | 99 mii |
| Profit / pierdere netă | 27 mii | 52 mii | 65 mii | 54 mii | 63 mii | 96 mii | 74 mii | 114 mii | 185 mii | 95 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | 762 | 395 | — | 2.091 | 697 | — | 75 | 133 mii |
| Active circulante | 32 mii | 81 mii | 70 mii | 57 mii | 73 mii | 120 mii | 79 mii | 124 mii | 195 mii | 93 mii |
| creanțe | 500 | 3.500 | 3.950 | 2.507 | 66 mii | 112 mii | 76 mii | 118 mii | 154 mii | 84 mii |
| casa și conturi la bănci | 31 mii | 77 mii | 66 mii | 54 mii | 6.077 | 7.724 | 2.812 | 6.176 | 6.303 | 8.158 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 22 | 94 | 37 | 16 | 21 | — | 127 |
| Datorii | 4.016 | 29 mii | 5.261 | 2.589 | 8.722 | 26 mii | 5.712 | 9.462 | 9.797 | 131 mii |
| Capitaluri proprii | 28 mii | 52 mii | 65 mii | 55 mii | 64 mii | 96 mii | 74 mii | 115 mii | 185 mii | 95 mii |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 298 din 1.260 în județul București și locul 699 din 3.109 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6832 – Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract.
Firme similare din județul București
- ENGIMOB INNOVATE S.R.L. · București Sector 3328 mii lei · 1 ang.
- GENERAL ADMIN S.R.L. · București Sector 4327 mii lei · 1 ang.
- CALINDA - ADMINISTRATION & CONSULTING SRL · București Sector 4327 mii lei · 1 ang.
- BLOC ADMIN CONTAB NOVA SRL · București Sector 5327 mii lei · 4 ang.
- CRISTAL GENERAL ADMIN SRL · București Sector 6325 mii lei · 7 ang.
- DUMAV INOSYSTEM SRL · București Sector 6325 mii lei · 1 ang.
- MC ADMINISTRATOR PAJURA SRL · București Sector 1325 mii lei · 1 ang.
- LA BLOC MANAGEMENT S.R.L. · București Sector 1325 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6832 – Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre ROMSIL TRADING SRL
Care este CUI-ul firmei ROMSIL TRADING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROMSIL TRADING SRL este 15271407, iar codul de TVA este RO15271407. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/3463/2003, iar codul EUID este ROONRC.J40/3463/2003.
Unde are sediul ROMSIL TRADING SRL?
Sediul social al firmei ROMSIL TRADING SRL este în Aleea Fetesti, bl. F1, sc. B, et. 4, ap. 20, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROMSIL TRADING SRL?
Activitatea principală a firmei ROMSIL TRADING SRL este „Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract”, cod CAEN 6832. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROMSIL TRADING SRL?
ROMSIL TRADING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROMSIL TRADING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 117). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROMSIL TRADING SRL?
În 2025, ROMSIL TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 326 mii lei și un profit net de 95 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROMSIL TRADING SRL plătitoare de TVA?
Da. ROMSIL TRADING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.