Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA34 ani pe piață

ROMSERVICE SRL

CUI 3583162J1992002500080

NUCULUI, Municipiul Brașov, Brașov

În 2025: cifra de afaceri 21,1 mil lei, profit net 316 mii lei, 41 angajați.

Despre ROMSERVICE SRL

ROMSERVICE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iulie 1992 cu numărul J1992002500080 și codul unic de înregistrare (CUI) 3583162, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule” (cod CAEN 4672). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 21,1 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 316 mii lei și 41 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 14,1 mil lei la 21,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1994.

Date de identificare

CUI
3583162
Nr. Registrul Comerțului
J1992002500080
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 iulie 1992
EUID
ROONRC.J1992002500080
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.1994

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
21,1 mil lei

+5% față de 2024

Profit net
316 mii lei
Angajați (medie)
41
Capitaluri proprii
11,2 mil lei
Datorii
7,6 mil lei
Active totale
19,5 mil lei
Marjă netă
1,5%
Cifră / angajat
515 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 12.111.508 lei; profit net 1.309.526 lei20162017: cifra de afaceri 15.069.001 lei; profit net 2.022.356 lei20172018: cifra de afaceri 16.681.333 lei; profit net 1.756.630 lei20182019: cifra de afaceri 17.209.613 lei; profit net 1.207.447 lei20192020: cifra de afaceri 14.968.186 lei; profit net 1.163.656 lei20202021: cifra de afaceri 14.054.830 lei; profit net 1.185.676 lei20212022: cifra de afaceri 19.206.883 lei; profit net 1.519.499 lei20222023: cifra de afaceri 16.386.186 lei; profit net 16.067 lei20232024: cifra de afaceri 20.038.393 lei; profit net 286.736 lei20242025: cifra de afaceri 21.114.893 lei; profit net 315.715 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă12,1 mil15,1 mil16,7 mil17,2 mil15 mil14,1 mil19,2 mil16,4 mil20 mil21,1 mil
Venituri totale12,2 mil15,2 mil16,8 mil17,3 mil15,3 mil14,2 mil19,3 mil16,7 mil21,6 mil21,3 mil
Cheltuieli totale10,7 mil12,9 mil14,8 mil15,9 mil13,9 mil12,8 mil17,6 mil16,7 mil21,3 mil20,9 mil
Profit / pierdere brută1,5 mil2,3 mil2 mil1,4 mil1,3 mil1,4 mil1,8 mil29 mii337 mii370 mii
Profit / pierdere netă1,3 mil2 mil1,8 mil1,2 mil1,2 mil1,2 mil1,5 mil16 mii287 mii316 mii
Număr mediu de angajați35373536373435394241
Active imobilizate1,4 mil1,4 mil1,4 mil3,2 mil3,2 mil3,2 mil3,3 mil3,9 mil4,1 mil3,8 mil
Active circulante7 mil9,9 mil10,1 mil10,7 mil9,8 mil10,3 mil11,8 mil12,5 mil14,5 mil15,5 mil
din care stocuri5,3 mil7 mil6,3 mil7,3 mil7,4 mil7,7 mil8,2 mil10,3 mil11,1 mil12,2 mil
creanțe1 mil1,1 mil1 mil1,9 mil1,5 mil1,8 mil1,9 mil1,8 mil2,9 mil2,9 mil
casa și conturi la bănci645 mii1,8 mil2,8 mil1,4 mil953 mii810 mii1,7 mil379 mii411 mii373 mii
Cheltuieli în avans3.9304.1306.312313 mii5.41311 mii18 mii25 mii13 mii215 mii
Datorii2,1 mil2,7 mil1,6 mil2,2 mil2,2 mil2 mil4,5 mil5,7 mil7,6 mil7,6 mil
Venituri în avans—230 mii6.202824 mii—113 mii—39 mii32 mii628 mii
Capitaluri proprii6,3 mil8,3 mil10 mil11,2 mil10,8 mil11,5 mil10,6 mil10,6 mil10,9 mil11,2 mil
din care capital subscris vărsat5.0005.0005.0005.0005.0005.0005.0005.0005.0005.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 68 în județul Brașov și locul 105 din 1.287 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4672 – Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.

Firme similare din județul Brașov

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4672 – Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Întrebări frecvente despre ROMSERVICE SRL

Care este CUI-ul firmei ROMSERVICE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROMSERVICE SRL este 3583162, iar codul de TVA este RO3583162. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992002500080, iar codul EUID este ROONRC.J1992002500080.

Unde are sediul ROMSERVICE SRL?

Sediul social al firmei ROMSERVICE SRL este în NUCULUI, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ROMSERVICE SRL?

Activitatea principală a firmei ROMSERVICE SRL este „Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule”, cod CAEN 4672. În Registrul Comerțului are autorizate în total 40 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ROMSERVICE SRL?

ROMSERVICE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iulie 1992, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ROMSERVICE SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0268 *** 709). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ROMSERVICE SRL?

În 2025, ROMSERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 21,1 mil lei și un profit net de 316 mii lei, cu 41 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ROMSERVICE SRL plătitoare de TVA?

Da. ROMSERVICE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează