Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA32 ani pe piață

ROMSERV INVEST SRL

CUI 6186752J15/1115/1994

Aleea SINAIA, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița

A primit finanțare publică (7 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 11,7 mil lei, profit net 191 mii lei, 44 angajați.

Despre ROMSERV INVEST SRL

ROMSERV INVEST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 1994 cu numărul J15/1115/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6186752, cu sediul în Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Fabricarea de uși și ferestre din metal” (cod CAEN 2512). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,7 mil lei, un profit net de 191 mii lei și 44 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 11,2 mil lei la 11,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1994.

Date de identificare

CUI
6186752
Nr. Registrul Comerțului
J15/1115/1994
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 septembrie 1994
EUID
ROONRC.J15/1115/1994
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.1994

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dâmboviţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
11,7 mil lei

0% față de 2024

Profit net
191 mii lei
Angajați (medie)
44
Capitaluri proprii
2,1 mil lei
Datorii
2,5 mil lei
Active totale
5,1 mil lei
Marjă netă
1,6%
Cifră / angajat
265 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 8.466.243 lei; profit net 88.547 lei20162017: cifra de afaceri 8.739.338 lei; profit net 97.389 lei20172018: cifra de afaceri 7.488.412 lei; profit net 101.832 lei20182019: cifra de afaceri 9.586.459 lei; profit net 180.095 lei20192020: cifra de afaceri 8.827.065 lei; profit net 248.466 lei20202021: cifra de afaceri 11.241.613 lei; profit net 321.146 lei20212022: cifra de afaceri 12.771.661 lei; profit net 206.264 lei20222023: cifra de afaceri 11.588.836 lei; profit net 99.719 lei20232024: cifra de afaceri 11.641.439 lei; profit net 229.611 lei20242025: cifra de afaceri 11.677.936 lei; profit net 191.251 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă8,5 mil8,7 mil7,5 mil9,6 mil8,8 mil11,2 mil12,8 mil11,6 mil11,6 mil11,7 mil
Venituri totale8,8 mil8,9 mil7,7 mil9,6 mil9,1 mil12,5 mil11,4 mil11,7 mil12,4 mil11,7 mil
Cheltuieli totale8,7 mil8,8 mil7,6 mil9,4 mil8,8 mil12,1 mil11,2 mil11,5 mil12,1 mil11,5 mil
Profit / pierdere brută108 mii119 mii120 mii212 mii293 mii387 mii240 mii148 mii287 mii247 mii
Profit / pierdere netă89 mii97 mii102 mii180 mii248 mii321 mii206 mii100 mii230 mii191 mii
Număr mediu de angajați71605160606264514644
Active imobilizate698 mii674 mii602 mii658 mii719 mii779 mii905 mii768 mii534 mii581 mii
Active circulante2,4 mil3 mil2,7 mil3,4 mil4,6 mil5,9 mil3,9 mil3,7 mil5,6 mil4,5 mil
din care stocuri1,4 mil1,9 mil1,4 mil1,8 mil2,3 mil3,5 mil2,2 mil751 mii2,7 mil2,2 mil
creanțe852 mii978 mii655 mii1,4 mil1,6 mil1,9 mil1,6 mil2,2 mil2,5 mil1,6 mil
casa și conturi la bănci134 mii161 mii659 mii302 mii689 mii520 mii43 mii816 mii464 mii722 mii
Cheltuieli în avans3.343926930956956956————
Datorii1,3 mil2,2 mil1,8 mil2,5 mil3,6 mil4,7 mil2,8 mil2,8 mil4,2 mil2,5 mil
Venituri în avans60 mii0———————453 mii
Capitaluri proprii1,7 mil1,5 mil1,5 mil1,6 mil1,7 mil2 mil2 mil1,7 mil1,9 mil2,1 mil
din care capital subscris vărsat210 mii210 mii210 mii210 mii210 mii210 mii210 mii210 mii210 mii210 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 16 în județul Dâmbovița și locul 42 din 571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal.

Firme similare din județul Dâmbovița

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 3388/262/202628.08.2026

    pretenţii

    Judecătoria Moreni · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

  • 5521/315/202429.05.2024

    pretenţii

    Judecătoria Targoviste · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal

  • 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
  • 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7410 Activități de design specializat
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre ROMSERV INVEST SRL

Care este CUI-ul firmei ROMSERV INVEST SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROMSERV INVEST SRL este 6186752, iar codul de TVA este RO6186752. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J15/1115/1994, iar codul EUID este ROONRC.J15/1115/1994.

Unde are sediul ROMSERV INVEST SRL?

Sediul social al firmei ROMSERV INVEST SRL este în Aleea SINAIA, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ROMSERV INVEST SRL?

Activitatea principală a firmei ROMSERV INVEST SRL este „Fabricarea de uși și ferestre din metal”, cod CAEN 2512. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ROMSERV INVEST SRL?

ROMSERV INVEST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 1994, deci are 32 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ROMSERV INVEST SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0245 *** 170). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ROMSERV INVEST SRL?

În 2025, ROMSERV INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 11,7 mil lei și un profit net de 191 mii lei, cu 44 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ROMSERV INVEST SRL plătitoare de TVA?

Da. ROMSERV INVEST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează