Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

ROMRAZ CONSULTING SRL

CUI 22402807J2007017092406

MIHAIL SEBASTIAN, București Sectorul 5, București

În 2025: cifra de afaceri 9,3 mil lei, profit net 1,8 mil lei, 23 angajați.

Despre ROMRAZ CONSULTING SRL

ROMRAZ CONSULTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2007 cu numărul J2007017092406 și codul unic de înregistrare (CUI) 22402807, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.” (cod CAEN 7499). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,3 mil lei (+26% față de 2024), un profit net de 1,8 mil lei și 23 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 11,3 mil lei la 9,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 septembrie 2007.

Date de identificare

CUI
22402807
Nr. Registrul Comerțului
J2007017092406
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 septembrie 2007
EUID
ROONRC.J2007017092406
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 19.09.2007

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
9,3 mil lei

+26% față de 2024

Profit net
1,8 mil lei
Angajați (medie)
23
Capitaluri proprii
1,8 mil lei
Datorii
2 mil lei
Active totale
3,8 mil lei
Marjă netă
18,8%
Cifră / angajat
406 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 3.074.712 lei; profit net 273.189 lei20162017: cifra de afaceri 4.450.218 lei; profit net 93.197 lei20172018: cifra de afaceri 4.601.750 lei; profit net 602.198 lei20182019: cifra de afaceri 4.640.152 lei; profit net 451.769 lei20192020: cifra de afaceri 4.743.543 lei; profit net 553.864 lei20202021: cifra de afaceri 11.281.853 lei; profit net 2.878.190 lei20212022: cifra de afaceri 7.172.284 lei; pierdere netă 191.088 lei20222023: cifra de afaceri 8.686.920 lei; profit net 1.388.329 lei20232024: cifra de afaceri 7.386.889 lei; profit net 840.748 lei20242025: cifra de afaceri 9.338.662 lei; profit net 1.751.980 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă3,1 mil4,5 mil4,6 mil4,6 mil4,7 mil11,3 mil7,2 mil8,7 mil7,4 mil9,3 mil
Venituri totale3,1 mil4,6 mil4,7 mil4,8 mil4,8 mil11,4 mil7,2 mil8,8 mil7,4 mil9,5 mil
Cheltuieli totale2,8 mil4,4 mil4 mil4,3 mil4,2 mil8,2 mil7,4 mil7,2 mil6,4 mil7,4 mil
Profit / pierdere brută322 mii130 mii644 mii498 mii594 mii3,2 mil-191 mii1,6 mil991 mii2,1 mil
Profit / pierdere netă273 mii93 mii602 mii452 mii554 mii2,9 mil-191 mii1,4 mil841 mii1,8 mil
Număr mediu de angajați23263437332926162323
Active imobilizate652 mii607 mii562 mii1 mil1,2 mil1,1 mil842 mii1,1 mil851 mii864 mii
Active circulante549 mii1 mil1 mil823 mii756 mii6,1 mil1 mil1,7 mil1,3 mil2,7 mil
din care stocuri3.3176.11533 mii36 mii74 mii80 mii87 mii97 mii98 mii98 mii
creanțe531 mii1 mil698 mii827 mii834 mii5,1 mil1,7 mil2 mil1,6 mil3,1 mil
casa și conturi la bănci14 mii-17 mii303 mii-40 mii-152 mii923 mii-720 mii-323 mii-376 mii-458 mii
Cheltuieli în avans24 mii54 mii54 mii86 mii83 mii92 mii115 mii123 mii264 mii241 mii
Datorii935 mii1,6 mil1 mil1,5 mil1,5 mil4,4 mil2,2 mil1,8 mil1,6 mil2 mil
Venituri în avans3.915—18 mii———————
Capitaluri proprii285 mii105 mii614 mii464 mii566 mii2,9 mil-179 mii1,2 mil853 mii1,8 mil
din care capital subscris vărsat10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 18 din 836 în județul București și locul 30 din 3.232 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a..

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7411 Activități de design industrial și vestimentar
  • 7413 Activități de design de interior
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora
  • 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Întrebări frecvente despre ROMRAZ CONSULTING SRL

Care este CUI-ul firmei ROMRAZ CONSULTING SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROMRAZ CONSULTING SRL este 22402807, iar codul de TVA este RO22402807. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007017092406, iar codul EUID este ROONRC.J2007017092406.

Unde are sediul ROMRAZ CONSULTING SRL?

Sediul social al firmei ROMRAZ CONSULTING SRL este în MIHAIL SEBASTIAN, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ROMRAZ CONSULTING SRL?

Activitatea principală a firmei ROMRAZ CONSULTING SRL este „Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.”, cod CAEN 7499. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ROMRAZ CONSULTING SRL?

ROMRAZ CONSULTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ROMRAZ CONSULTING SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 055). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ROMRAZ CONSULTING SRL?

În 2025, ROMRAZ CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,3 mil lei și un profit net de 1,8 mil lei, cu 23 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ROMRAZ CONSULTING SRL plătitoare de TVA?

Da. ROMRAZ CONSULTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 septembrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează