Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA26 ani pe piață

ROMKEN PRODUCTION SRL

CUI 8140867J23/461/2000

B-dul BIRUINȚEI, Oraș Pantelimon, Ilfov

În 2025: cifra de afaceri 11,5 mil lei, profit net 758 mii lei, 3 angajați.

Despre ROMKEN PRODUCTION SRL

ROMKEN PRODUCTION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iulie 2000 cu numărul J23/461/2000 și codul unic de înregistrare (CUI) 8140867, cu sediul în Pantelimon, județul Ilfov. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,5 mil lei (+193% față de 2024), un profit net de 758 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 982 mii lei la 11,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 februarie 1996.

Date de identificare

CUI
8140867
Nr. Registrul Comerțului
J23/461/2000
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 iulie 2000
EUID
ROONRC.J23/461/2000
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 22.02.1996

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
11,5 mil lei

+193% față de 2024

Profit net
758 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
6,6 mil lei
Datorii
8,5 mil lei
Active totale
15,1 mil lei
Marjă netă
6,6%
Cifră / angajat
3,8 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 462.206 lei; profit net 168.802 lei20162017: cifra de afaceri 288.941 lei; profit net 7.430 lei20172018: cifra de afaceri 570.923 lei; profit net 206.870 lei20182019: cifra de afaceri 1.138.174 lei; profit net 635.313 lei20192020: cifra de afaceri 621.831 lei; profit net 2.092.139 lei20202021: cifra de afaceri 982.139 lei; pierdere netă 162.302 lei20212022: cifra de afaceri 14.156.509 lei; profit net 3.866.131 lei20222023: cifra de afaceri 8.698.230 lei; profit net 1.347.220 lei20232024: cifra de afaceri 3.935.501 lei; profit net 723.541 lei20242025: cifra de afaceri 11.512.553 lei; profit net 758.232 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă462 mii289 mii571 mii1,1 mil622 mii982 mii14,2 mil8,7 mil3,9 mil11,5 mil
Venituri totale463 mii289 mii571 mii1,1 mil3,4 mil1,2 mil14,2 mil8,7 mil4 mil11,5 mil
Cheltuieli totale262 mii279 mii359 mii491 mii1,3 mil1,3 mil9,7 mil7,1 mil3,1 mil10,6 mil
Profit / pierdere brută201 mii10 mii212 mii647 mii2,1 mil-151 mii4,4 mil1,6 mil831 mii901 mii
Profit / pierdere netă169 mii7.430207 mii635 mii2,1 mil-162 mii3,9 mil1,3 mil724 mii758 mii
Număr mediu de angajați3332212333
Active imobilizate2,5 mil2,5 mil2,9 mil3,5 mil12,2 mil20,4 mil5,1 mil5 mil4,8 mil7,9 mil
Active circulante154 mii145 mii343 mii1,8 mil5,5 mil8,5 mil16,2 mil11,2 mil9,2 mil7,1 mil
din care stocuri————1,3 mil268 mii9,2 mil4,4 mil3,3 mil225 mii
creanțe142 mii130 mii194 mii1,7 mil3,8 mil6,2 mil6,7 mil6,1 mil5,6 mil5,6 mil
casa și conturi la bănci11 mii15 mii149 mii126 mii428 mii2,1 mil289 mii668 mii292 mii363 mii
Cheltuieli în avans—————71————
Datorii384 mii1,1 mil1,6 mil3,6 mil14,1 mil25,5 mil14,2 mil8,5 mil6,5 mil8,5 mil
Venituri în avans——243 mii———————
Capitaluri proprii2,3 mil1,5 mil1,4 mil1,7 mil3,6 mil3,4 mil7,1 mil7,7 mil7,5 mil6,6 mil
din care capital subscris vărsat21 mii21 mii21 mii21 mii21 mii21 mii21 mii21 mii21 mii21 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 34 din 793 în județul Ilfov și locul 320 din 14.554 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.

Firme similare din județul Ilfov

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre ROMKEN PRODUCTION SRL

Care este CUI-ul firmei ROMKEN PRODUCTION SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROMKEN PRODUCTION SRL este 8140867, iar codul de TVA este RO8140867. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/461/2000, iar codul EUID este ROONRC.J23/461/2000.

Unde are sediul ROMKEN PRODUCTION SRL?

Sediul social al firmei ROMKEN PRODUCTION SRL este în B-dul BIRUINȚEI, Oraș Pantelimon, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ROMKEN PRODUCTION SRL?

Activitatea principală a firmei ROMKEN PRODUCTION SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.

Când a fost înființată ROMKEN PRODUCTION SRL?

ROMKEN PRODUCTION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iulie 2000, deci are 26 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ROMKEN PRODUCTION SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 992). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ROMKEN PRODUCTION SRL?

În 2025, ROMKEN PRODUCTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 11,5 mil lei și un profit net de 758 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ROMKEN PRODUCTION SRL plătitoare de TVA?

Da. ROMKEN PRODUCTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 februarie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează