ROLL SERV SRL
PRINCIPALĂ, Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Pașii, Buzău
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 598 mii lei, 9 angajați.
Despre ROLL SERV SRL
ROLL SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 1999 cu numărul J1999000134101 și codul unic de înregistrare (CUI) 11639442, cu sediul în Gura Câlnăului (com. Vadu Pașii), județul Buzău. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+11% față de 2024), un profit net de 598 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,3 mil lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 aprilie 1999.
Date de identificare
- CUI
- 11639442
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000134101
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 aprilie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000134101
- Cod poștal
- 127653
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 08.04.1999
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 598 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 2 mil lei
- Datorii
- 1,9 mil lei
- Active totale
- 4 mil lei
- Marjă netă
- 38,3%
- Cifră / angajat
- 173 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,8 mil | 920 mii | 740 mii | 980 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 1,8 mil | 2,8 mil | 753 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 1,7 mil | 1,7 mil | 672 mii | 642 mii | 1,5 mil | 820 mii | 766 mii | 860 mii | 899 mii | 873 mii |
| Profit / pierdere brută | 108 mii | 1,1 mil | 81 mii | 389 mii | 38 mii | 610 mii | 576 mii | 426 mii | 510 mii | 699 mii |
| Profit / pierdere netă | 86 mii | 1 mil | 73 mii | 378 mii | 25 mii | 597 mii | 564 mii | 415 mii | 433 mii | 598 mii |
| Număr mediu de angajați | 25 | 10 | 8 | 9 | 12 | 10 | 10 | 6 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 4,2 mil | 3,5 mil | 3,5 mil | 3,9 mil | 3,7 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 3,6 mil | 3,5 mil | 3,3 mil |
| Active circulante | 896 mii | 954 mii | 857 mii | 742 mii | 150 mii | 183 mii | 514 mii | 62 mii | 143 mii | 673 mii |
| din care stocuri | 646 mii | 592 mii | 590 mii | 633 mii | 30 mii | 66 mii | 30 mii | 36 mii | 36 mii | 36 mii |
| creanțe | 243 mii | 257 mii | 253 mii | 103 mii | 86 mii | 23 mii | 451 mii | 14 mii | 48 mii | 450 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.138 | 105 mii | 15 mii | 5.917 | 34 mii | 93 mii | 32 mii | 13 mii | 59 mii | 187 mii |
| Cheltuieli în avans | 754 | — | 1.352 | 1.104 | 1.349 | 429 | 1.191 | 2.368 | 664 | 1.864 |
| Datorii | 2 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2,4 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,9 mil |
| Venituri în avans | — | — | 9.334 | — | — | 46 mii | — | — | 56 mii | 46 mii |
| Capitaluri proprii | 3 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 157 în județul Buzău și locul 1.936 din 14.556 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Buzău
- NINI COM 95 SRL · Buzău1,9 mil lei · 10 ang.
- TRIMAT CONSTRUCT CENTER SRL · Buzău1,9 mil lei · 3 ang.
- ULIEL LADD SRL · Buzău1,7 mil lei · 6 ang.
- GP LAND SRL · Buzău1,6 mil lei · 2 ang.
- HORECO GRUP SRL · Buzău1,2 mil lei · 1 ang.
- ELEXIM SRL · Buzău1,1 mil lei · 2 ang.
- MOBIL LINE RENT IMOBILIARE S.R.L. · Buzău1,1 mil lei · 1 ang.
- BAVOST SRL · Buzău1,1 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 3511 Producția de energie electrică
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3822 Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Întrebări frecvente despre ROLL SERV SRL
Care este CUI-ul firmei ROLL SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROLL SERV SRL este 11639442, iar codul de TVA este RO11639442. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000134101, iar codul EUID este ROONRC.J1999000134101.
Unde are sediul ROLL SERV SRL?
Sediul social al firmei ROLL SERV SRL este în PRINCIPALĂ, Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Pașii, Buzău, Gura Câlnăului (com. Vadu Pașii), județul Buzău, cod poștal 127653, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROLL SERV SRL?
Activitatea principală a firmei ROLL SERV SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROLL SERV SRL?
ROLL SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROLL SERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 155). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROLL SERV SRL?
În 2025, ROLL SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 598 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROLL SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. ROLL SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 aprilie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Gura Câlnăului (com. Vadu Pașii)
- Firme cu CAEN 6820 din județul Buzău
- CAEN 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- Top firme din județul Buzău
- Top firme cu CAEN 6820
- Firme noi din județul Buzău
- Beneficiari de fonduri din județul Buzău
- Compară ROLL SERV SRL cu alte firme