ROLAND CONST SRL
Principală, Sat Morăreni, Comuna Lupeni, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 3 mil lei, profit net 344 mii lei, 13 angajați.
Despre ROLAND CONST SRL
ROLAND CONST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2005 cu numărul J19/466/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17527103, cu sediul în Morăreni (com. Lupeni), județul Harghita. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 344 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,3 mil lei la 3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 aprilie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17527103
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/466/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 aprilie 2005
- EUID
- ROONRC.J19/466/2005
- Cod poștal
- 537169
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 27.04.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3 mil lei
- Profit net
- 344 mii lei
- Angajați (medie)
- 13
- Capitaluri proprii
- 801 mii lei
- Datorii
- 255 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 11,5%
- Cifră / angajat
- 231 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 24% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 560 mii | 661 mii | 468 mii | 1,1 mil | 1,9 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 3,3 mil | 3 mil |
| Venituri totale | 560 mii | 661 mii | 582 mii | 1,1 mil | 2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 3,3 mil | 3 mil |
| Cheltuieli totale | 546 mii | 651 mii | 572 mii | 1 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 3,1 mil | 2,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 9.530 | 10 mii | 96 mii | 334 mii | 27 mii | 230 mii | 19 mii | 217 mii | 400 mii |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 2.716 | 4.574 | 85 mii | 317 mii | 16 mii | 216 mii | 6.020 | 149 mii | 344 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 9 | 8 | 11 | 9 | 11 | 12 | 11 | 13 | 13 |
| Active imobilizate | 159 mii | 105 mii | 67 mii | 60 mii | 240 mii | 171 mii | 230 mii | 265 mii | 273 mii | 475 mii |
| Active circulante | 215 mii | 407 mii | 334 mii | 381 mii | 334 mii | 534 mii | 278 mii | 209 mii | 449 mii | 578 mii |
| din care stocuri | 156 mii | 325 mii | 215 mii | 129 mii | 967 | 33 mii | 33 mii | 1.073 | 93 mii | 36 mii |
| creanțe | 50 mii | 19 mii | 4.159 | 205 mii | 171 mii | 324 mii | 173 mii | 187 mii | 342 mii | 355 mii |
| casa și conturi la bănci | 9.165 | 63 mii | 115 mii | 47 mii | 162 mii | 177 mii | 72 mii | 21 mii | 14 mii | 187 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 1.322 | 3.428 | 5.514 | 1.863 | 4.329 | 9.224 | 1.556 | 6.114 |
| Datorii | 286 mii | 422 mii | 307 mii | 266 mii | 95 mii | 233 mii | 199 mii | 166 mii | 261 mii | 255 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 12 mii | 9.000 | 6.000 | 3.000 |
| Capitaluri proprii | 87 mii | 90 mii | 95 mii | 179 mii | 484 mii | 474 mii | 302 mii | 308 mii | 457 mii | 801 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 42 în județul Harghita și locul 331 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
Firme similare din județul Harghita
- GARDEN POOL SOLUTIONS SRL · Brădești3,4 mil lei · 6 ang.
- PFLASTER 2006 SRL · Odorheiu Secuiesc3,2 mil lei · 23 ang.
- NAVAHO ALPINS S.R.L. · Odorheiu Secuiesc2,2 mil lei · 5 ang.
- LORD-COM IMPEX SRL · Odorheiu Secuiesc2 mil lei · 8 ang.
- LUKACS ALPIN'S SRL · Odorheiu Secuiesc1,5 mil lei · 4 ang.
- ORHEGYI CONSTR SRL · Dealu1,3 mil lei · 9 ang.
- LAM GARDEN BAU S.R.L. · Gheorgheni1,3 mil lei · 7 ang.
- BALAST PREST SRL · Văcărești (com. Mihăileni)1,2 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1747/85/2015/a8429.06.2026
contestaţie contestaţie la raport şi plan de distribuire
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a8312.05.2025
contestare raport şi plan de distribuire sume
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a80*29.03.2024
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) Anulat cu trimitere spre rejudecare
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a8017.11.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Curtea de Apel Albaiulia · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a8012.10.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) apel împotriva hotărârii nr. 385 din 09.10.2023
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a7930.06.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) apel împotriva Hotarârii intermediare nr. 226 din 22.05.2023
Curtea de Apel Albaiulia · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a7923.06.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) apel împotriva Hotarârii intermediare nr. 226 din 22.05.2023
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a7828.04.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) apel împ. sentinţei 61/13.02.2023
Curtea de Apel Albaiulia · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 1747/85/2015/a7812.04.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) apel împ. sentinţei 61/13.02.2023
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre ROLAND CONST SRL
Care este CUI-ul firmei ROLAND CONST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROLAND CONST SRL este 17527103, iar codul de TVA este RO17527103. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/466/2005, iar codul EUID este ROONRC.J19/466/2005.
Unde are sediul ROLAND CONST SRL?
Sediul social al firmei ROLAND CONST SRL este în Principală, Sat Morăreni, Comuna Lupeni, Harghita, Morăreni (com. Lupeni), județul Harghita, cod poștal 537169, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROLAND CONST SRL?
Activitatea principală a firmei ROLAND CONST SRL este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROLAND CONST SRL?
ROLAND CONST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROLAND CONST SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ROLAND CONST SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Morăreni (com. Lupeni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ROLAND CONST SRL?
În 2025, ROLAND CONST SRL a raportat o cifră de afaceri de 3 mil lei și un profit net de 344 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROLAND CONST SRL plătitoare de TVA?
Da. ROLAND CONST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 aprilie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.