ROKMAN S.R.L.
CARPAȚILOR, et. Parter, ap. 07-7, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 45,3 mil lei, profit net 4,5 mil lei, 73 angajați.
Despre ROKMAN S.R.L.
ROKMAN S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 2019 cu numărul J2019002923080 și codul unic de înregistrare (CUI) 41646069, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 45,3 mil lei (+698% față de 2024), un profit net de 4,5 mil lei și 73 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 776 mii lei la 45,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 septembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 41646069
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019002923080
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 septembrie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019002923080
- Cod poștal
- 500269
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 27.09.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 45,3 mil lei
- Profit net
- 4,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 73
- Capitaluri proprii
- 5,2 mil lei
- Datorii
- 163 mil lei
- Active totale
- 169 mil lei
- Marjă netă
- 10%
- Cifră / angajat
- 621 mii lei
+698% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 97% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 282 mii | 298 mii | 776 mii | 53 mii | 1,3 mil | 5,7 mil | 45,3 mil |
| Venituri totale | 282 mii | 298 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 5,6 mil | 23,9 mil | 85,6 mil |
| Cheltuieli totale | 276 mii | 263 mii | 783 mii | 1,7 mil | 5,5 mil | 22,5 mil | 80,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 6.609 | 35 mii | 462 mii | -220 mii | 158 mii | 1,4 mil | 5,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 3.787 | 33 mii | 452 mii | -233 mii | 84 mii | 1,3 mil | 4,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 40 | 73 |
| Active imobilizate | 35 mii | 386 mii | 3,5 mil | 3,2 mil | 16,4 mil | 57 mil | 80,5 mil |
| Active circulante | 519 mii | 175 mii | 15 mii | 480 mii | 3 mil | 72 mil | 88 mil |
| din care stocuri | 340 mii | 173 mii | 1.239 | 111 mii | 526 mii | 65,9 mil | 70,8 mil |
| creanțe | 172 mii | 1.275 | 5.552 | 361 mii | 1,9 mil | 4,7 mil | 12,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 7.945 | 669 | 7.790 | 7.372 | 574 mii | 1,4 mil | 4,6 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 98 mii | 285 mii | 294 mii |
| Datorii | 551 mii | 525 mii | 3 mil | 3,4 mil | 19,2 mil | 128 mil | 163 mil |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | 238 mii |
| Capitaluri proprii | 3.987 | 37 mii | 489 mii | 256 mii | 340 mii | 1,3 mil | 5,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 673 în județul Brașov și locul 305 din 19.569 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Brașov
- MAURER VILLAS S.R.L. · Brașov53 mil lei · 33 ang.
- ROMFIT GRUP SRL · Brașov44,6 mil lei · 13 ang.
- IMMO LODGIA ONE S.R.L. · Brașov43,9 mil lei · 2 ang.
- MACEA S.R.L. · Brașov43,3 mil lei · 219 ang.
- COSMOPOLIT GENERAL CONSTRUCT S.R.L. · Brașov41,5 mil lei · 42 ang.
- MAURER AVANTGARDEN 5 S.R.L. · Brașov38 mil lei · 61 ang.
- KRONBURG S.R.L. · Brașov36,9 mil lei · 7 ang.
- BRASOV TOP CONS S.R.L. · Brașov36,6 mil lei · 8 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre ROKMAN S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ROKMAN S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROKMAN S.R.L. este 41646069, iar codul de TVA este RO41646069. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019002923080, iar codul EUID este ROONRC.J2019002923080.
Unde are sediul ROKMAN S.R.L.?
Sediul social al firmei ROKMAN S.R.L. este în CARPAȚILOR, et. Parter, ap. 07-7, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500269, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROKMAN S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ROKMAN S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROKMAN S.R.L.?
ROKMAN S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROKMAN S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ROKMAN S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brașov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ROKMAN S.R.L.?
În 2025, ROKMAN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 45,3 mil lei și un profit net de 4,5 mil lei, cu 73 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROKMAN S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ROKMAN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 27 septembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.